מספיק בקושי

מאת אבירן אסולין | הירוקים ניצחו ושוב לא הרשימו, משחק שלישי רצוף ללא הפסד. מזרחי הכריע. הקהל קרא ללוזון להתפטר. לוזון: "הבוז המשך ישיר למשחק האחרון" 

הירוקים הגיעו להתמודדות בצל קיטונות הביקורת על היכולת בשבוע שעבר מול מכבי תל אביב וידעו שרק ניצחון ייתן קצת שקט למערכת. לפני פתיחת המשחק עמדו השחקנים דקת דומייה לזכרו של אוהד הקבוצה ויסאם דגש שהלך לעולמו בנסיבות טראגיות.

בצד המקצועי, גיא לוזון ערך חמישה שינויים מהמשחק האחרון ובהם רמי גרשון שערך הופעת בכורה בליגת העל על חשבונו של דקל קינן שירד לספסל. גם רועי קהת שהחלים ממחלה ואופיר מזרחי שבו להרכב אחרי שהיו מחוץ לסגל בשבוע שעבר, האחרון גם היה זה שאחראי לשלושת הנקודות עם שער ניצחון
רז מאיר פתח במפתיע בצד שמאל של ההגנה על חשבונו של עומרי בן הרוש המורחק והיה מהיותר סבירים בדורות הירוקים. חיפה שוב הייתה רחוקה מלהרשים ואלמלא היתרון המספרי ספק אם הייתה יורדת מנצחת 1:0. גם הקהל איבד את סבלנותו אחרי עוד משחק חלש והביע את מחאתו עם שריקות בוז צורמות וקריאות ללוזון להתפטר. 
צילום: חגית אברהם.
ההזדמנות הראשונה הייתה של הירוקים כשבדקה ה-9 אופיר מזרחי בחן את קרישטול שהדף. בדקה ה-14 כמעט 1-0 לאורחים אחרי שההגנה של חיפה נתפסה במערומיה אבל הכדור פספס את המסגרת במעט.
אחרי דקות חלשות, אשדוד נשארה בעשרה שחקנים אחרי שניר ברדע נגע בידו במכוון והורחק. אופיר מזרחי לקח את הבעיטה החופשית וסחט הדיפה גדולה מקרישטול. ממש לפני הירידה למחצית הסכר נפרץ כשאופיר מזרחי ניצל הגבהה של סלליך ובחצי יעף קבע 1-0 והוריד את הירוקים למחצית ביתרון מוצדק .
צילום: חגית אברהם.
מכבי עלתה למחצית השנייה נחושה, ודקות ספורות מפתיחתה היה זה רוקאביצה שניסה את מזלו מתוך הרחבה אבל הכדור שלו עלה מעל השער. קאיו, שנכנס דקות קודם לכן, השאיר כדור גדול לקלאוס שהיה חייב לעשות 2-0 אבל הכדור פגע בשחקן אשדוד ומנע שער בכורה מהיווני. קאיו היה היחיד בדקות האלה שניסה אבל הכדור שלו חמק מעל השער. שלוש דקות עברו וגם קאיו ניסה את כוחו מתוך הרחבה ונבלם על ידי קרישטול.
מכבי חיפה: עומרי גלזר, ארנסט מבוקה, רמי גרשון, אליסון דוס סנטוס, רז מאיר (קאיו, 63), גל אלברמן, רועי קהת(75, קוסטדינוב), אופיר מזרחי (גילי ורמוט, 56), סינטיהו סלליך, סטפנוס אתנאסיאדיס וניקיטה רוקאביצה.

מאמן הקבוצה גיא לוזון התייחס לשריקות הבוז: "הקריאות היו המשך למשחק האחרון, לא היה לנו פשוט. הקהל של מכבי חיפה הוא הבעיה האחרונה שלו. ידענו שאשדוד תבוא להילחם על החיים שלה.
אם היינו כובשים את השני אז המשחק היה נראה אחרת, לא עשינו את זה ונלחצנו. לא ספגנו כבר משחק שני רצוף, כל מי שקיבל את הצ'אנס היה טוב, הרבה יותר קל לתקן אחרי ניצחונות."

על הכניסה של גילי ורמוט שהפיחה רוח חיים במשחק: "מי שפתח לא היה גרוע, היו לנו מספיק הזדמנויות ולא ניצלנו אותם והזמנו לחץ לקראת הסוף. היינו אובר התקפיים היום, לא שיחקנו כדורגל גדול אבל לא מעט קבוצות אחרי השבוע האחרון היו מאבדות נקודות."

על בעיית הכיבושים אמר לוזון: "לא כבשנו בהזדמנויות שהגענו אליהם, אם גדול השני היה נכנס זה היה נגמר בתוצאה הרבה יותר גבוהה."

על הרוטציה: "היכולת באימונים היא שקובעת מי ישחק. אופיר מזרחי התאמן בצורה יוצאת מן הכלל גם כשלא שיחק ואני מאוד שמח בשבילו."

על היכולת הוסיף לוזון: "בראש וברשונה היה חשוב לבוא ולנצח אחרי השבוע שעבר. לא נראינו טוב היום אבל נאלצנו לעשות שני חילופים מאולצים. משחק שני רצוף שלא ספגנו ואנחנו עדיין מושלמים בבית, אי אפשר להסתכל רק על מה שרע."

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.