מה שחסר לנו זו יציבות / גילור בירוק

גילור בירוק | שמעון גילור מזכיר לנו מתי ואיך חזרנו בפעם האחרונה מ-2:0 וגם כמה חשוב לשמור על יציבות והמשכיות בעמדת המאמן 

1. הפעם אחרונה שבה חזרנו מפיגור 0:2 הייתה בדרבי בעונת 2015/6. גם אז "נעזרנו" בהרחקת שחקן של היריבה. חשבנו ורצינו להאמין, אז שעמדנו ב"מבחן אופי" ונצא לדרך חדשה. כידוע לנו זה לא קרה. האם יש סיבה כלשהיא להאמין כעת שהתסריט יהיה שונה?

2. כבר כתבתי על כך בעבר, ואיני מחדש דבר – יש לנו נקודת תורפה (לפחות עד ינואר) באגף השמאלי. היריבות יודעות את זה ומנצלות את החולשה הזו עד תום. לא צריך להיות גאון או מבין גדול בכדורגל, בשביל להציע שרמי גרשון ישחק מגן שמאלי ודקל יחזור לשחק לצידו של דוס סנטוס. צריך קצת פחות אגו בשביל להודות בטעות וגם לבצע את זה הלכה למעשה.

3. נער היית וגם בגרתי ומלבד ג'וני הרדי, לא זכור לי מאמן שבאיזשהו שלב, לא קראו לפיטוריו. ברור שגיא לוזון, לא חף מטעויות. ברור שהאחריות המקצועית לאיך שהקבוצה נראית היא עליו. אלא שהסתכלות מפוקחת על העבר מוכיחה שכמעט כל המאמנים שהצליחו אצלנו עשו את זה בקדנציות ממושכות. ונניח שלוזון יילך מרצון או בכפייה. האם אז פתאום נראה מכבי חיפה אחרת?

4. אחרי 6 עונת מטלטלות, המערכת כולה, זקוקה יותר מכל ליציבות. יציבות מובילה לבטחון. בטחון הוא המפתח לכל יתר הדברים הטובים שהכרנו במכבי חיפה בעבר. רק אדם אחד יכול לגרום לכך. כיצד? בהצהרה חד משמעית ש"אין חילופי מאמנים ואין הנחתה של מנהל מקצועי באמצע העונה ואין חילופי שחקנים ואולי נתחזק בינואר בשחקן או שניים ולא יותר ובכלל לא מוכנים לבצע סיכומים אלא רק בסוף העונה..." וכמ ובן שמלבד ההצהרה , יש צורך לעמוד במילה ולא להגרר אחרי האוירה הלחוצה (שלא לומר פאניקה). לאדם הזה קוראים יענקל'ה שחר.
צילום: האתר הרשמי.

תגובה 1:

  1. מצד אחד יציבות מצד שני עוד שינויים בהגנה? לגבי רז מאיר, ילד מוכשר מאוד אבל ימני ברגל. דובר לפני המשחק שאם סולמון ישחק קו ימין נהיה בבעיה קשה ואכן הנבואה הגשימה את עצמה.

    זה משחק סכום אפס כי מצד אחד אם רמי יהיה מגן - כל הנטל במשחק היוזם נופל על מבוקה. ראינו בעכו מה קורה ששמים את כל הביצים בהתקפה על סל אחד (או לחילופין על מגן אחד בודד שיוצא קדימה).

    השבמחק

מופעל על ידי Blogger.