צמרת האלון: הפועל הביסה את עכו

מאת יובל מרון | 4:0 מוחץ לאדומים, תורג׳מן עם שלושער ענק ניצח על המקהלה, עימות מכוער בין ממן ומאמן האדומים עם אחד מאוהדי הקבוצה, קלינגר: "הפועל היא קבוצת צמרת" 

במסגרת המחזור השישי בליגת העל, קרב קצוות נערך הערב באיצטדיון סמי עופר בו אירחה מוליכת הטבלה המפתיעה הפועל חיפה את הפועל עכו מתחתית הטבלה. שתי הקבוצות הגיעו להתמודדות לאחר פגרת הנבחרות, מבחינת חניכיו של שלומי דורה זו הייתה פגרה ארוכה למדי מכיוון שמשחקם נגד הפועל באר שבע במחזור החולף התבטל. בהתאם לדרך אותה מוביל מאמן הפועל ניר קלינגר מתחילת העונה, לא בוצעו שינויים בהרכב האדום כאשר החיסרון המשמעותי בסגל הפועל הוא היעדרו של עדן בן בסט מלך שערי הקבוצה. קו העלייה בקרב כמות הצופים האדומים ממשיך לגדול וכ-4600 הגיעו לחזות בהתמודדות המסקרנת.
צילום: חגית אברהם.
כבר בדקה ה-2 הפועל הגיעה להזדמנות מצויינת, ממן השאיר עם העקב למלול, המגן מסר במדוייק לתורג׳מן שבעט מעל המסגרת מקרוב. דקה לאחר מכן, מלול שוב העביר רוחב מצויין לתורג׳מן, הפעם החלוץ לא התבלבל וקבע 1-0 מהיר להפועל. בדקה ה-11 שטקוס הדף היטב ניסיון בעיטה של נסאר מחוץ לרחבה. בדקה ה-20 הפועל הוכיחה למה היא קבוצת התקפות המעבר הטובה בליגה, לאחר קרן של הפועל עכו פלקושצ׳נקו הוליך מתפרצת לבדו ומסר לגינסארי, האחרון השאיר לתורג׳מן שהשלים צמד וקבע 2-0 מוקדם בסמי עופר. בדקה ה-30, תאמאש כמעט וכבש את שער הבכורה שלו במדים האדומים, לאחר קרן מדוייקת של פלקושצ׳נקו הבלם הרומני נגח בסמוך לקורה. דקות ספורות לתום המחצית, תורג׳מן השאיר את ממן לבדו מול השוער, הקפטן האדום בעט חלש מדי אל ידיו של שטראוס.
צילום: חגית אברהם.
10 דקות מפתיחת המחצית השנייה, עוד התקפה מתפרצת נהדרת של הפועל הסתיימה בבעיטה של פלקושצ׳נקו, שחקן הנבחרת הצעירה היה קרוב לכבוש אבל פספס במעט את המסגרת. בדקה ה-58 המופע של תורג׳מן נמשך, החלוץ קיבל מסירה מצויינת מממן והרשית מתוך הרחבה, 3-0 תורג׳מן. בדקה ה-64, שטראוס בהצלה ענקית מנע מפלקושצ׳נקו להצטרף לחגיגה האדומה עם עוד פצצה מ-16 מ׳. שלוש דקות חלפו ותאמאש הגביהה היישר אל ראשו של גינסארי אשר פספס הזדמנות נגיחה מצויינת. הקרנבל האדום נמשך, בדקה ה-80 ברסקי בבישול גאוני העמיד את ממן לבדו מול שטראוס, הקפטן בפס מדוייק קבע 4-0 מוחץ. לקראת סוף המשחק נרשמה תקרית מכוערת, אוהד הקבוצה קילל את ממן שענה לו, קלינגר יצא להגנתו וניהל דין ודברים עם אותו אוהד. בסיום, הפועל שומרת על המקום הראשון ורושמת עוד משחק נהדר, אוהדי הקבוצה יכולים להיות מאושרים מהכדורגל אותו מציגים האדומים שחורים.
צילום: חגית אברהם.
ניר קלינגר בסיום המשחק: "אני לא מודד את אלון בגולים, אני מאמין שחלוץ שעובד בא על שכרו. הצגנו משחק טוב בעיקר ב-30 הדקות הראשונות ולאחר השער השלישי, שיחקנו כדורגל טוב ולחצנו לאחר איבודי כדור, הקרדיט כולו לשחקנים. הם מיישמים את ההכנה על כר הדשא. הפועל היא קבוצת צמרת, אנחנו לא מאבדים את הראש לרגע ומודעים לצורך בהמשכיות. המטרה שלי היא לנפק קבוצה מוכנה בכל שבוע, אני בעד צניעות ולהיות עם רגליים על הקרקע. התקרית עם האוהד לא הייתה חמורה, פניתי אליו ואמרתי לו שיירגע."

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, רסמוס סוסיטאד(63,  לירן סרדל), רוסלאן ברסקי, מקסים פלקושצ׳נקו, חנן ממן, ראדו גינסארי(80,הישאם כיוואן) ואלון תורג׳מן(71, מאמון קשוע).

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.