חוזרים על שניים

מאת אבירן אסולין | הירוקים עם קאמבק גדול חזרו מפיגור של שני שערים. רוקאביצה (62 ) וקהת (70) נתנו לחיפה נקודת חוץ יקרה. הקהל קרא שוב בגנותו של המאמן. לוזון: "יוצאים בתחושת החמצה"

אחרי פגרת נבחרות בת שבועיים, מכבי חיפה התארחה הערב (שבת) במושבה אצל מכבי פתח תקווה במשחק שפתח את המחזור השביעי. חניכיו של גיא לוזון הוכיחו אופי גדול כשחזרו מפיגור של שני שערים. המחצית הראשונה של חיפה הייתה המשך ישיר ליכולת של השבועות האחרונים אבל במחצית השנייה שחקניו שלו לוזון התעוררו ויכולים לראות עצמם מרוצים אחרי שחזרו מפיגור אחרי שהייתה בדרך להפסד בטוח. בכרמל  אמנם סופרים משחק חוץ נוסף ללא ניצחון אבל גם משחק רביעי רצוף ללא הפסד ובשבוע הבא תגיע לסמי עופר בית"ר ירושלים למשחק צמרת מעניין.
צילום: האתר הרשמי.
לירן ליאני הוציא את ההתמודדות לדרך לעיני כ-5,000 ירוקים שקיוו לראות את הקבוצה שלהם רושמת ניצחון חוץ ראשון העונה. שחקניו של גיא לוזון לחצו גבוה בפתיחה בניסיון להשיג שער מהיר אבל סבלו מחוסר דיוק בדקות הראשונות. 14 דקות מהפתיחה ודווקא המארחת בלבן עלתה ליתרון אחרי עבודת הכנה מצוינת של מנור סלומון שהעביר רוחב ולידור כהן קבע 1-0 מול שער חשוף. אחרי עוד ניסיון של פ"ת הקהל שוב איבד סבלנות והחל בשריקות בוז. כמה דקות עברו וכמעט 2-0 למארחת אחרי טעות קשה של קאיו. מכבי ניסתה להגיב ויצאה להתקפה כשבסיומה מאבוקה שלח כדור חזק מעל השער של גיגי. חצי שעה מן הפתיחה וניקיטה רוקאביצה נכנס במקומו של אופיר מזרחי שנפצע. עשר דקות לפני הסיום המחצית שוב טעות של קאיו כמעט עולה לחיפה ביוקר אבל לידור כהן נבלם אצל גלזר. קאיו יכל לכפר על הטעות שלו דקה לאחר מכן אבל נגח כדור שחמק סנטימטרים מהקורה של גיגי. על סף הירידה למחצית סלליך היה חייב להשוות אחרי התקפה יפה אבל נעצר נפלא אצל גיגי. הקהל הביע שבוע שני ברציפות את מחאתו והירוקים ירדו להפסקה בפיגור לקול שריקות  בוז צורמות מהיציעים.

הירוקים המשיכו להיראות רע ועשר דקות מפתיחת המחצית השנייה מנור סלומון נעץ עוד מסמר בארון הרעוע של מכבי חיפה וקבע 2-0 אחרי שנשאר לבד מול גלזר. הקהל של חיפה מאס במצב והחל לקרוא נגד המאמן שלו. חיפה יצאה להתקפה נדירה והשיגה שער חוץ ראשון העונה כשרוקאביצה הרשית מקרוב. המשחק קיבל תפנית חדה כשטדה הורחק אצל המלאבס ואיפשר לחיפה לחזור למשחק ודקות אחרי קיבלנו את השיוון אחרי הרמה של ורמוט היישר לראש של רועי קהת שקבע שיוויון במושבה. חיפה השתלטה על המגרש ורוקאביצה פיספס במעט את המסגרת. עד הסיום המלאבס בעיקר התגוננות אבל הירוקים לא הצליחו להכריע את המשחק והקבוצות נפרדו בתיקו.

מאמן הירוקים גיא לוזון אמר אחרי המשחק: " אני לא מכיר הרבה קבוצות שהיו חוזרות מפיגור כזה במשחק חוץ. לא עודדו אותנו אחרי שקיבלנו את השני אבל אם אנחנו יוצאים בתחושת החמצה אז שיחקנו טוב היום, הרבה יותר טוב מאשר במשחקים שניצחנו. העובדה שמורחק נגדנו שחקן היא לזכותנו, אני מאוד מעודד להמשך. על קריאות הקהל: זה לא הכריע אותנו וחזרנו למשחק. המועדון גדול צריך לתפקד תחת לחץ ועשינו את זה".

מכבי חיפה: עומרי גלזר, ארנסט מבוקה, אליסון דוס סנטוס, רמי גרשון, רז מאיר, גל אלברמן, רועי קהת, קאיו, אופיר מזרחי (ניקיטה רוקאביצה, 32), סינטיהו סלליך (גילי ורמוט, 64) וסטפנוס אתנסיאדיס (מוחמד עוואד, 75)
צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.