בהולנד מדווחים: אלאך בדרך למכבי חיפה

מאת טל גורן | בהולנד מודים, מכבי חיפה פנתה ורוצה את מוחמד אלאך, הערכה המועדון לא יעמוד בדרכו. נשיא ויטסה: "מכבי חיפה יצרה קשר" 

בצל הדילמה אם להשאיר או להיפרד מהמאמן גיא לוזון, במכבי חיפה מנסים לקדם את הגעת המנהל המקצועי ההולנדי מוחמד אלאך, וייתכן כי אלאך יגיע למועדון הרבה לפני סיום העונה. כזכור כפי שפרסמנו בחיפה ספורט לראשונה, אלאך כבר ביקר בישראל ובסמי עופר.
ובתוך כך בדיווח שהתפרסם אמש בהולנד, מנכ''ל ויטסה ארנהיים יוסט דה ויט אישר כי הוגשה הצעה מצד מכבי חיפה על המנהל המקצועי של המועדון מוחמד אלאך ונראה כי הוא מתקרב אל הירוקים מהכרמל: "מכבי חיפה יצרה קשר ומוחמד אלאך אמר לי שהם פנו אליו, זו מחמאה בשבילנו שמועדונים באירופה רוצים את האנשים שלנו ומראה על העבודה הטובה שאנחנו עושים כאן ב-4 השנים האחרונות".

הערכה בהולנד היא כי ויטסה לא תעמוד בדרכו של אלאך ותאפשר לו לעבור תמורת פיצוי כספי סמלי. אחת הסיבות לכך היא העובדה כי המנהל המקצועי ההולנדי ממוצא מרוקאי מסיים חוזה בין חמש שנים בקיץ הקרוב. אלאך עצמו מסרב להגיב לעניין המעבר למכבי חיפה ועסוק בתפקידו בויטסה.

בהולנד מעריכים כי אלאך עצמו מעוניין במעבר עקב תחושת מיצוי בויטסה וכי האתגר במכבי חיפה קורץ לו.
מוחמד אלאך (44) נחשב לאיש מקצוע מוערך מאד בהולנד ולפני כחודש שמו הוזכר כמועמד לרשת את תפקידו של מארק אוברמארס כמנהל המקצועי באייאקס דבר אשר לא צלח בסופו של דבר. הוא נמצא בעונתו החמישית בויטסה והוליך אותה להשגים לא מעטים שהגיעו לשיאם בזכייה בגביע ההולנדי בשנה שעברה.

הוא נחשב בהולנד למוח שעומד מאחורי הכדורגל ההתקפי שמשחקת הקבוצה בשנים בהן הוא מכהן כמנהל המקצועי של המועדון. לפני שהגיע לויטסה עבד אלאך בר.ק.ס, טוונטה וונלו ההולנדיות בתפקיד דומה. את קריירת המשחק שלו העביר באקסלסיור, פיינורד, כרונינגן, דודרכט, טוונטה וונלו במדיה גם פרש ומיד מונה למנהל המקצועי של המועדון. אם יגיע למכבי חיפה זו תהיה יציאתו הראשונה אל מחוץ להולנד.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.