י-ם של בעיות

מאת אבירן אסולין | הפסד בית ראשון למכבי חיפה העונה, שכטר (45) וז'ורז'יניו (65) סיבכו את לוזון, קלאוס רק צימק, הקהל שוב קרא למאמן להתפטר. לוזון: "מאוכזב ומתוסכל"

מכבי חיפה אירחה הערב ( שבת ) את בית"ר ירושלים כשהיא עם מאזן מושלם בסמי עופר וקיוותה להמשיך את רצף המשחקים ללא הפסד. אבל תקוות לחוד ומציאות לחוד. דווקא אחרי שהירוקים הציגו את המחצית הכי טובה שלהם העונה והחמיצו בסיטונות, האורחים הענישו כשגם במחצית השנייה מכבי לא הצליחה להתעלות והיא רושמת הפסד נוסף שמהדק את החבל סביב צווארו של גיא לוזון, ששוב שמע את הקהל קורא לו להתפטר. בשבוע הבא תצא חיפה למשחק חוץ קשה בקרית שמונה כשמעמדו של גיא לוזון מונח על הכף.
צילום: חגית אברהם.
המשחק נפתח עם התלהבות מצד שתי הקבוצות אבל בדקות הראשונות ראינו גישושים. אחרי 11 דקות כבר ראינו חילוף בחיפה כשרוקאביצה מתח את השריר ופינה את מקומו לטובת קלאוס. שתי דקות אחר כך קיבלנו את המצב האמיתי הראשון כשקאיו ניסה להכניע את קליימן מתוך הרחבה אבל מצא את השוער מוכן. דקה עברה וקלאוס שנכנס קודם כמעט והעלה את חיפה על לוח התוצאות כשהסתובב נפלא ובעט טוב אבל שוב קליימן היה במקום. הירוקים המשיכו ללחוץ ושוב היו קרובים לכיבוש כשסלליך פספס רק במעט כדור רוחב מצוין של מאבוקה. בדקה 32 זה היה חייב להיות שער לירוקים אבל שוב בוריס קליימן הציל את בית"ר עם שתי הדיפות אדירות בתוך הרחבה. על סף המחצית דווקא האורחים מירושלים עלו ליתרון אחרי כדור קרן שהגיע לאיתי שכטר שמקרוב הכניע את גלזר וקבע את תוצאת המחצית.
צילום: חגית אברהם.
5 דקות מפתיחת המחצית השנייה ופריירה בעט כדור חופשי מצוין אבל גלזר הגיב פנטסטי ומנע יתרון כפול. בדקה ה-61 הפעם היה תורו זה של קהת שבעט טוב מ-16 מטרים וגם הפעם קליימן הדף. כמה דקות לאחר מכן ומאבוקה פטרץ מצוין ובעט חזק לגוף של קליימן. דקה 65 וסמי עופר בהלם אחרי שז'ורז'יניו המחליף דחק מקרוב את השני. בדקה ה-75 עומר דמארי היה חייב לצמק אחרי שנשאר לבד מול קליימן אבל בעט ברשלנות החוצה. עשר דקות לסיום וקלאוס גם הוא לא הצליח להכניע את קליימן אחרי שבעט לגופו של השוער מקרוב. בתוספת הזמן כדור רוחב של סלליך מצא את הראש של קלאוס שצימק ל-2:1 וקבע את תוצאת המשחק.

מכבי חיפה: עומרי גלזר, ארנסט מאבוקה, רמי גרשון, אליסון דוס סנטוס, עומרי בן הרוש, גל אלברמן (עומר דמארי, 70) רועי קהת, קאיו (גילי ורמוט, 54) גיאורגי קוסטדינוב, סינטיהו סלליך וניקיטה רוקאביצה (סטפנוס אתנסיאדיס, 12).
צילום: חגית אברהם.
גיא לוזון בסיום המשחק: "בכדורגל לא תמיד הטוב מנצח. שיחקנו כדורגל טוב, יצרנו מצבים, כולם היו מחוייבים, מתסכל מאוד. אפשר לשקוע עם התסכול או לקחת את הדברים החיוביים וללכת איתם הלאה. אני לא חושש למעמדי, אני תמיד מאמין בעצמי ואין לי שום חשש. שניצחנו ולא שיחקנו טוב וקיבלנו על הראש, היום זה לא המצב. הליגה לא מסתיימת היום, במידה ונמשיך לשחק כדורגל כמו ששיחקנו היום נצליח. עד דקה 30 היריבה לא עברה את החצי. ספגנו בדקה ה-45 וזה פגע בנו אבל גם אז יצרנו מצבים ולא התבטלנו. לא הרמנו ידיים."

עוד הוסיף המאמן: "אני לא מסכים שהיום לא ניצחנו בגלל שאנחנו לא קבוצה מאוזנת, היום לא צריכה להיות ביקורת על צורת המשחק או על ההרכב שעלה. היום יצרנו 7-8 מצבים. התפקיד שלי הוא ליצור המשכיות ביכולת למשחק הבא. לא ראוי מבחינתי לדבר על שחקן זה או אחר."
צילום: חגית אברהם.
7

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.