מספיק בקושי - ניצחון למכבי

מאת רובי לוי | מכבי חיפה מנצחת את הפועל עכו רק בפנדלים, קהת בלט במכבי חיפה. לוזון: "אנחנו צריכים להפסיק להיות נחמדים", מאבוקה וקהת נפצעו והם בספק למשחק מול קריית שמונה 

מכבי חיפה ארחה הערב את הפועל עכו במסגרת שלב רבע הגמר של גביע הטוטו והצליחה לעבור לשלב חצי הגמר לאחר ניצחון על הפועל עכו רק בפנדלים 4:3, כאשר לאחר הארכה לוח התוצאות הראה 2:2. גיא לוזון אמנם נתן מנוחה לחלק משחקני ההרכב, אבל בהחלט עלה בהרכב חזק וניכר היה כי הוא רוצה להשיג ניצחון במשחק. מכבי חיפה שיחקה טוב בשעה הראשונה של המשחק ולאחר מכן נעלמה ונתנה להפועל עכו לשוב למשחק. קשה לציין שחקנים בולטים במכבי חיפה, היחיד שהמשיך את השיפור מהמשחקים האחרונים והיה סביר הוא רועי קהת. גם מאבוקה וגם קועי קהת סיימו את המשחק עם פציעה, מאבוקה הוחלף בעקבות אותה פציעה וקהת נפצע ברגע בעיטת הפנדל. במועדון מקווים כי הפציעות לא חמורות ושני השחקנים יבדקו מחר.
צילום: האתר הרשמי.
המחצית הראשונה נפתחה בצורה מהוססת משהו. הירוקים ניסו את מזלם בדקה ה-15 כאשר נטע לביא בעט מחוץ לרחבה ושוער עכו הדף, קהת השתלט על כדור ובעט מתוך הרחבה אך גם את הכדור הזה הדף שטראוס שוער עכו. בדקה ה-21 קאיו מעלה את הירוקים על הלוח, קאיו כדור מחוץ לרחבה השתחרר מהמגן שלו וכבש. בדקה ה-27 כדור רוחב של מאבוקה מצא את הראש של דמארי שנגח מעל השער. עד סיום המחצית מכבי חיפה המשיכה להיות עדיפה, אך לא השכילה לכבוש וירדה למחצית ביתרון 1:0.
צילום: האתר הרשמי.
עם פתיחת המחצית השנייה רז מאיר מצא רועי קהת שנגח החוצה. בדקה ה-57 שוב היה זה רז מאיר שמסר נהדר לקלאוס ששלח את הכדור בנגיעה אחת לעמוד. בדקה ה-68 ובניגוד גמור למהלך המשחק פטר אוניקאצ’י ניצל חור בהגנה הירוקה וכבש מול גלזר. עד לסיום 90 הדקות, התוצאה נשמרה והקבוצות הלכו להארכה. בדקה ה-99 של הארכה היה זה נטע לביא שכבש בבעיטה מחוץ לרחבה, לאחר שניצל טעות קשה של רם שטראוס שהגיב מאוחר. בדקה ה-109 הפועל עכו הצליחה להשוות כאשר  אלקירנאווי שלח כדור אדיר מתוך הרחבה והכניע את עומרי גלזר. השיוויון נשמר עד לסיום והקבוצות הלכו לפנדלים.

פנדלים:
הפועל עכו - אז'ובל מעל השער.
מכבי חיפה - עוואד כבש.
הפועל עכו - סם אלישה כבש.
מכבי חיפה - אלברמן כבש.
הפועל עכו - אלקירנאווי כבש.
מכבי חיפה - סלליך כבש.
הפועל עכו - אליהו כבש.
מכבי חיפה - קהת כבש.
הפועל עכו - לוטם זינו גלזר עוצר ומכבי חיפה מנצחת 4:3.

מאמן הקבוצה גיא לוזון אמר בסיום המשחק: "המטרה הושגה. חבל שאנחנו עושים לעצמנו חיים קשים. אנחנו לא הורגים את המשחק בדקות הטובות שלנו. אנחנו מקבלים גולים קלים מידי. אנחנו חייבים בפעמים שהיריבה מתקרבת לשער שלנו להיות הרבה יותר מרוכזים ואגרסיבים. נגד בית"ר היינו טובים יותר אבל גם פה שלטנו במשחק הגענו למצבים, היינו דומיננטים ובעטנו יותר לשער. אני חושב שאנחנו נחמדים מידי מבחינה הגנתית, אנחנו צריכים להפסיק להיות נחמדים הגנתית. היו קריאות בוז ובאותה מידה גם עודדו את הקבוצה."

על רמי גרשון אמר המאמן: "זה בסה"כ המשחק השלישי של רמי גרשון אחרי שלא שיחק שישה חודשים כדורגל, אי אפשר לצפות ממנו להיות בשיאו. יש לנו שלושה בלמים מצויינים והטובים ישחקו. אני מכבד את הקהל, אין לי בעיה עם הקריאות, אני במשחק מתרכז במה שקורה על הדשא."

הרכב מכבי חיפה: עומרי גלזר, רז מאיר, דקל קינן, רמי גרשון (אליסון דוס סנטוס, 46), ארנסט מאבוקה (מוחמד עוואד, 90), נטע לביא, רועי קהת, גיאורגי קוסטדינוב (גל אלברמן, 63), גילי ורמוט (סינטיהו סלליך, 61), קאיו ועומר דמארי (קלאוס, 46).

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.