סלע אדום: אופק פישלר בראיון מיוחד

מאת יובל מרון | הפועל היא הבית עבורו : ״זה היה ברור שאשחק בהפועל״, הוא נוצר את הדרבי הראשון: ״שבוע לפניי עוד  הייתי בטירונות, זו חוויה שלא אשכח לעולם״ וחולם להשאיר חותם בקבוצה: ״השאיפה שלי היא להיות הקפטן של הפועל״, בלם האדומים בראיון מהלב

מועדון הפועל חיפה מהווה נושא דגל מרכזי בליגת העל בכל הקשור לשיתוף שחקני הבית בבוגרים. אחד מאותם שחקנים הוא בלם הקבוצה אופק פישלר. בעבור כל שחקן במחלקת הנוער האדומה, פנטזיית הכדורגל בה הוא חושק היא הופעת בכורה בקבוצה הבוגרת נגד היריבה העירונית מכבי. בגיל 19 בלבד, עבור אופק החלום התגשם בעונת 15/16 ולנגד 20 אלף צופים בסמי עופר הוא פתח בהרכב האדום לראשונה בליגת העל. בראיון לאתר חיפה ספורט מתאר פישלר בין היתר את תחושותיו באותם רגעים ועל רצונו העתידי לענוד את סרט הקפטן האדום, הראיון המלא בכתבה שלפניכם.

אתה מגיע מבית עם מסורת אדומה, זה היווה חלק בהחלטה שלך לשחק בהפועל?

"כן, אני מגיע מבית אדום עם שני שחקני עבר בהפועל חיפה ונבחרת ישראל, יוסי מיכאליס ומרדכי פיקר. בגיל קטן כמו רוב הילדים שהולכים לשחק כדורגל ומצהירים שהם כדורגלנים, בתור ילד אהדתי את הקבוצה ומדי שבת הגענו לקרית אליעזר לצפות במשחקי הקבוצה, למעשה עד היום אני זוכר את כל שירי האוהדים בעל פה. בעקבות כך, זה היה ברור שאני אתחיל לשחק בהפועל חיפה."

לפי דעתך, האם עמדת הבלם ואתה באופן אישי זוכים למספיק הערכה ע״י הקהל והתקשורת?

"אני חושב שבלם זה תפקיד אכזר כמו רוב תפקידי ההגנה, אתה יכול להיות ב99% מהמשחק מושלם ומספיק שבאחוז אחד הגול של היריבה הובקע באשמתך וזה מה שייזכרו לך כולם. אני לא מתעסק מתחושות מסביב, מי שצריך להעריך אותי מעריך."

מה הרגשת בהופעת הבכורה?

"אני לא חושב שאני יכול לתאר את זה במילים. זאת הייתה חוויה שאני לא אשכח כל החיים. שבוע לפני הדרבי הייתי בשמירה בטירונות ומצאתי את עצמי שבוע אחר כך שומר על שחקנים עם עבר מפואר בכדורגל. זאת הייתה חוויה שלא נשכח במשפחה בחיים."

״קשה לי לתאר את זה במילים״ 
על איזה שחקן אתה חולם לשמור?

"המודל לחיקוי שלי הוא סרחיו ראמוס והייתי רוצה לשמור עליו אישית בכמה קרנות ולמנוע ממנו להבקיע."

היית חלק מכל הנבחרות הצעירות, איך זה מרגיש לייצג את המדינה?

"לדעתי לפני הכל, זה חלום של כל בן אדם לייצג את המדינה שלו בכל תחום. במיוחד במדינה כמו שלנו שבלשון המעטה לא הכי אוהבים אותנו בעולם. אין כמו התחושה להסתובב עם הסמל של המדינה שלנו בעולם ולשיר את התקווה, להרגיש גאווה שאתה חלק מהמדינה הזאת!"

כרגע אתה משמש כבלם שלישי בהפועל, עם יד על הלב, אתה שלם עם העובדה הזאת?

"אני לא אוהב לקרוא לזה בשמות או מספרים כרגע אני לא משחק ונלחם על המקום שלי כמו שמי שמשחק נלחם ושומר על המקום שלו."

מרבית שחקני הסגל מעידים על היותך אהוב בחדר ההלבשה, כיצד זה בא לידי ביטוי?

"אני אוהב את כולם בלי יוצא מן הכלל, בעבורי הם כמו המשפחה שלי. בכל שנותיי במועדון, תמיד משפחתי ואני נוהגים להזמין את החברים הזרים שלי לקבוצה שיבואו אלינו לעשות חג או קידוש, כך שאני באמת מתייחס לאנשים שמשחקים איתי כמו אל משפחה."
מה תעדיף, מעבר לקבוצה גדולה או הצלחה עם הפועל?

"כל שחקן חולם להגיע הכי רחוק שהוא יכול, אבל מהיום הראשון שבאתי לראות משחקים בקרית אליעזר ידעתי ששם אני רוצה לשחק והחלום שלי הוא להיות הקפטן של הפועל חיפה ולהוביל את הקבוצה הכי רחוק שאפשר. קשה לי להסביר להסביר את זה, מי שלא נמצא שם לא יבין זאת, אבל יש תמיד אווירה של משפחתיות אחת גדולה בין הצוות, ההנהלה , השחקנים והאוהדים פשוט כולם וכשאני נמצא שם כל כך הרבה שנים אני יכול להגיד שהפועל חיפה היא משפחה גדולה והחלום הוא להוביל את הפועל חיפה כקפטן."

בלם הקבוצה גבריאל תאמאש בעל עבר מרשים בכדורגל האירופאי, קיים ביניכם חיבור מסויים ותהליך למידה?

"תאמאש הוא שחקן עם עבר מפואר והוא עבר הרבה בקריירה שלו בתור שחקן. החיבור בנינו היה מיידי הוא כמו אח גדול בשבילי, הוא כבר היה אצלי בבית בחגים. כמו כל אח גדול תמיד יש ממה ללמוד ואני יכול ללמוד מכל צעד שלו בקריירה ובכלל."

השתייכת ללא מעט סגלים ומאמנים בהפועל בשנים האחרונות, מה השוני השנה?

"אני יכול להגיד שעשינו הכנה מצויינת עם הצוות זה התחיל בארץ והמשיך במחנה האימונים, יש לנו שחקנים מצויינים בכל עמדה על המגרש, ,החדר הלבשה שלנו מגובש מאוד ואנחנו כמו משפחה אחת חזקה."

צילומים: פרטי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.