עשו היסטוריה: ניצחון ענק לנשר

מאת יובל מרון | במשחק היסטורי, גברו חניכיו של צחי טיאר 2:1 על הפועל ת״א, כנאנה ועבודי כבשו, טיאר: "הגענו היום לליגה"

עד לפניי כשנתיים, מפגש בין קבוצת עירוני נשר להפועל תל אביב היה בגדר פנטזייה בלבד. הערב, בעוד רגע קסום של הכדורגל הישראלי, אירחה עירוני נשר את קבוצת הפאר התל אביבית ורשמה את רגע השיא עבור המועדון הצנוע. מבחינה מקצועית, פערי הרמות בין הקבוצות גדולים למדי. נשר עלתה אל כר הדשא כאשר היא ממוקמת במקום הלפניי אחרון עם שתי נקודות בלבד לאחר שישה משחקים. נקודת האור בהרכבם של הכחולים הייתה הצבתו של ניב אנטמן בין הקורות בפעם הראשונה העונה. אקס הפועל חיפה חתם בקבוצה לפניי מספר שבועות אך עבר בבקרה באופן סופי רק בשבוע החולף. בעל כורחו ובעקבות חסרונו של קפטן הקבוצה שי מימון, נאלץ צחי טיאר לפתוח עם שמעון הרוש כבלם לצידו של דניאל טוויזר. מנגד, היורדת הטרייה ללאומית ממוקמת במקום השלישי בטבלה ומסומנת כעולה בטוחה לליגת העל. כ-2500 אוהדים, רובם לבושים באדום, הגיעו לחזות במפגש ההיסטורי בין הקבוצות.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-14 הזדמנות ראשונה לנשר, ז׳ונאס העביר מצויין לכנאנה, האחרון בעט מחוץ לרחבה היטב אך פספס במעט את המסגרת. בדקה ה-30, כנאנה ניסה את מזלו מאותו מרחק, הפעם הבעיטה של החלוץ הוסטה ע״י סוארז היישר לרשת, 1-0 מדהים לנשר. הפועל תל אביב התקשתה לייצר מצבים ולייצר משחק שוטף, כתוצאה מכך נשר ירדה ביתרון אל חדרי ההלבשה. 
צילום: חגית אברהם
.
שתי דקות מפתיחת המחצית השנייה, ברשצקי הגביה כדור מצויין לרחבה, אקסברד פספס את ניסיון הנגיחה, מצב מצויין לאורחת. בדקה ה-50, אקסברד מצא את עצמו לבדו מול אנטמן וגלגל את הכדור החוצה בשלומיאליות. הבליץ האדום נמשך, הפעם היה זה תורו של גלבאן להחמיץ מקרוב. בדקה ה-55 אנטמן בהצלה ענקית מנע מברשצקי להשוות מקו החמש. בדקה ה-65 אקסברד בעט מחוץ לרחבה, הכדור עלה מעל משקוף שערו של אנטמן. רבע שעה לסיום מופע ההחמצות של הפועל המשיך, שחר הירש בעט גבוה מעל השער ממצב מצויין בתוך הרחבה. בדקה ה-82 נחתמה הסנסציה, עידו וייר העביר כדור מצויין למרכז, כנאנה השאיר למחליף עבודי שסובב לפינה באלגנטיות, 2-0 לקבוצת התחתית. זועבי כמעט ושילש את היתרון עם בעיטה מצויינת אשר חלפה סנטימטרים מהקורה. דגני הספיק לצמק בבעיטה אדירה שניות ספורות לפניי שריקת הסיום. בסופו של דבר לאחר משחק הקרבה יוצא מן הכלל מצד חניכיו של טיאר נשר סוף סוף רושמת ניצחון ראשון ותקווה לצאת לדרך חדשה.

צילום: חגית אברהם
מאמן הקבוצה צחי טיאר אמר לחיפה ספורט בסיום: "הגענו לליגה היום, עבדנו קשה במהלך הפגרה וסידרנו את הקבוצה גם מבחינה עבודה קבוצתית. ניצלנו את המצבים שהגענו אליהם וגרמנו להפועל ת״א להיראות רע. אנחנו עם הפנים קדימה הליגה ארוכה וקשה מאוד, חשוב לשמור על יציבות וזאת העבודה העיקרית כרגע. שיחקנו נגד מועדון גדול וזה מוסיף למוטיבציה של השחקנים, כיף גדול לנצח באווירה כזאת."

נאור עבודי שחקן הקבוצה סיפר לחיפה ספורט: "תחושות מדהימות, ניצחון ראשון על קבוצה שהיא הפייבוריטית לעלייה, חשוב לייצר המשכיות. עמדנו טוב היום, צחי הכין אותנו בצורה מצויינת וראו תוצאות."

הרכב עירוני נשר: ניב אנטמן, עידו וייר, דניאל טוויזר, עמית אמזלג, שמעון הרוש, בר איבגי, אליאן רוחנא, עמיר אבלס(75, ספוואן זועבי), בראיין ז׳ונאס(80, סייף פדול), תימור אביטן(59, נאור עבודי) ועלי כנאנה.
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.