מכבי נווה שאנן: אלימות ופיצוץ משחק

מאת מערכת האתר | אלימות במשחקה של "הפועל חליסה" נגד "מכבי נווה שאנן אלדד" שפוצץ בדקה ה-60, נווה שאנן: "מגנים כל אלימות על כר הדשא במגרש ומחוצה לו!"

ביום שישי (20.10) במסגרת ליגה ג' במחוז שומרון של ההתאחדות לכדורגל התקיים במגרש אתו"ס שבחיפה משחק המחזור ה-3 בו אירחה "הפועל חליסה" את "מכבי נווה שאנן אלדד", היה זה משחק מסקרן ונוקשה ביותר. האורחים מנווה שאנן שלטו ברוב שלבי המשחק שברובו היה חד-צדדי ולטובתם, חניכיו של באסם עבד אלפתאח, מאמנה של נווה שאנן שיחקו כדורגל טקטי יפה לעין עם מסירות מרגל לרגל, עד שבמהלך המחצית הראשונה ניסן כהן מנווה שאנן קיבל כדור ברחבה ובבעיטה חזקה ישירה אל שערה של חליסה הכניע את שוערה, כבש וקבע 1:0 לנווה שאנן והקבוצות ירדו להפסקה.
 עם תחילת המחצית השנייה המשיכה נווה שאנן לתקוף גלים גלים את שערה של חליסה והמשחק המשיך להיות חזק ונוקשה, כשבדקה ה-52 שחקן של חליסה ביצע עברה גסה וחמורה מאחור על יונתן והאסי חלוצה של נווה שאנן שהיה מצויין במגרש, שופט המשחק ללא היסוס שלף מכיסו 2 כרטיסים  אדומים לעבר שחקני חליסה , עם זאת הרוחות במגרש התלהמו והאווירה היתה חמה ומספר דקות לאחר מכן בדקה ה-60 פוצץ המשחק כשלפתע חבר הנהלת "הפועל חליסה" שישב על ספסל הקבוצה נכנס לתחומי המגרש והחל להלום באגרופו בפניו של קוון המשחק שעמד על הקווים מטרים ספורים ממנו, בעקבות האירועים האלימים שופט המשחק הורה מיידית על הפסקת המשחק והודיע שלא יחדש אותו, שחקני שתי הקבוצות ירדו מכר הדשא.

לאחר התקרית האלימה והחמורה שהתרחשה על כר הדשא, שופט המשחק הגיש תלונה לשוטרי משטרת ישראל שזומנו למגרש והגיעו מיידית עם ניידת למתחם מגרש אתו"ס הנמצא בכניסה הדרומית בחיפה. 2 שחקני "הפועל חליסה" נעצרו וחבר הנהלת "הפועל חליסה" נלקח לחקירה, לאחר ששופט המשחק הגיש את התלונה נגדו. קבוצת "הפועל חליסה" תוזמן לוועדת משמעת בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל שתכונס כבר ביום רביעי רביעי הקרוב (25.10) במשרדי ההתאחדות לכדורגל באיצטדיון רמת-גן.

עם הפסקתו של המשחק עקב אירועי האלימות, פירסם יואב תנעמי, יושב ראש מועדון הכדורגל של "מכבי נווה שאנן אלדד", הודעה רישמית בה נאמר: "אירועים כמו שאירעו עקב הפסקתו של המשחק גורמים לאוהדי הכדורגל ברחבי הארץ להדיר את רגליהם מהמגרשים, מועדון הכדורגל "מכבי נווה שאנן אלדד" מגנה בכל תוקף את אירועי האלימות שראינו במגרש וכולי תקווה גדולה כי מחזות כאלה ודוגמת אירועים כאלה לא יישנו בעתיד לא רק במשחקי קבוצות בוגרים ונוער, אלא בכל מגרשי הכדורגל במדינת ישראל, אסור לתת לאלימות במגרשי הכדורגל להרים את ראשה ואל לנו לתת לאלימות הפיזית להוביל אותנו להוצאת התשוקה מהכדורגל, אסור לנו להשלים עם התנהגות כזו במגרשי הכדורגל שלנו ולא משנה באיזו ליגה, יש לה השלכות קשות לאלימות במגרשים ומחוצה להם. יש לשמור על אווירה ספורטיבית בכל מגרשי הכדורגל בכל הליגות".

עוד הוסיף תנעמי בדבריו ואמר: "ספורט ואלימות אינם עולים בקנה אחד, החשש מהפיכתו של מגרש הכדורגל לשדה קרב צריך להדיר שינה מעיניו של כל מי שהכדורגל קרוב לליבו, אין ספק שהאלימות הפיזית היא כירסום יסוד הכדורגל בפרט והספורט הישראלי בכלל, יש לגנות אותה, לבודד אותה ולהוקיע אותה מכל המגרשים בישראל – ואנחנו מגנים. די לאלימות!".

הרכב "מכבי נווה שאנן אלדד": עדי שי שמעון (שוער), גולדבאום עידן, הורנונג חן, כהן ניסן (קפטן), רון אוסמו, ג'ורנו הראל, דדון עומרי, לוי נתנאל, מראענה מוחמד, והאסי יונתן, אור פרץ.

צילומים: דוברות "מכבי נווה שאנן אלדד" / חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.