ירוק דהוי - תבוסה למכבי

מאת רובי לוי | מכבי "הנטר" חיפה רושמת הפסד בית קשה מאוד למכבי ראשל"צ, עופר רחימי: "זה היה הפסד משפיל" 

תבוסה קשה למכבי "הנטר" חיפה מול מכבי ראשל"צ 97:73. הירוקים היו כבר בפיגור 38! מכבי קלעה רק 6 נקודות ברבע הראשון והציגה יכולת רעה, הן בהתקפה והן בהגנה. האורחים עשו כל העולה על רוחם ברשותם של אנדרו קורפורד המצוין שקלע 18 נקודות ומארפי הלוואי שקלע 17 נקודות. אם במכבי פינטזו שהסגל הזה מסוגל להוציא משהו מהעונה הזו, הרי שהמשחק הזה הראה שעם סגל כזה ובלי חיזק הולם אין לירוקים מה לחפש בליגה. הבודדים במכבי שעוד שמרו על יכולת סבירה והמשכיות מהמשחק מול נס ציונה במחזור הקודם היו בואומן עם 17 נק' ורודריגז עם 12 נק'. וויל גרייבס המשיך את יכולתו הרעה עם 4 נקודות, כמוהו גם דגן יבזורי עם 0 נקודות ב-10 דק'. ווילי וורקמן לא חש בטוב ולא נטל חלק במשחק.

צילום: חגית אברהם.
חיפה פתחה בחמישייה: עם רודריגז, בורדיון, גרייבס, בלייזר ובואומן.

רבע ראשון פשוט קטסטרופלי של הירוקים שהחטיאו את 11 הזריקות הראשונות לסל, ראשון לציון דהרה ל-11:0, הירוקים לא מצאו תשובה להגנה של הכתומים זרקו והחטיאו 8 זריקות לשלוש, עד הסל הראשון שלה, אותו קלע לוק מרטינז, לאחר 8 דקות משחק! מכבי סיימה רבע פשוט מחפיר כאשר היא קולעת 6 נקודות בלבד. ראשון ירדה ביתרון 24:6. ברבע השני ראשל"צ כבר עלתה ל-32:8, וההפרש רק צמח. באומן עוד ניסה לצמק כאשר קלע סל ועבירה אבל האורחים נתנו רבע שני פשוט מצוין. גרייבס המשיך את היכולת החלשה שלו עם 2 נקודות בלבד, ב-1\6 מהשדה, ובמחצית הלוח הראה 59:25.
צילום: חגית אברהם.
הרבע השלישי והרביעי היו לפרוטוקול בלבד. האורחים הובילו 61:31, מכבי לא הצליחה לצמק והרבע השלישי הסתיים ב-32 הפרש, 79:47. הירוקים ניסו להקטין את גודל התבוסה ולנצל את העובדה שהאורחים נתנו לשחקנים הצעירים לשחק. סל ועבירה של מרטינז הוריד את ההפרש ל-24, 83:58. חטיפה וסל של בלייזר הקטינו את ההפרש ל-22. ובסיום כאמור 97:73.

מאמן מכבי חיפה עופר רחימי אמר בסיום: "אין הרבה כבוד, זה היה הפסד משפיל. שיחקנו לא טוב בלשון המעטה. צריך לעשות בדק בית, האחריות היא רק עלי במקרה הזה. מה שחסר לי אני אגיד להנהלה, עם מה שיש לי אני יכול להוציא יותר. אנחנו רכים בהגנה אנחנו לא שומרים טוב, גם בהתקפה אנחנו לא מוציאים לפועל אנחנו תוקפים מהר מדי. נתתי לצעירים לשחק במאני טיים."

קלעים מובילים במכבי חיפה: בואומן 17 נק', לוק מרטינז 16 נק', רוריגז 14 נק'.

במחזור הבא יצאו הירוקים למשחק חוץ קשה מאוד בהיכל מנורה מול מכבי תל אביב.אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.