ניצחון פרידה?

מאת אבירן אסולין | מול עיניו הבוחנות של המנג'ר המקצועי מו אלאך ועם בוזגלו על הספסל, הירוקים אספו שלוש נקודות חשובות. עמרי בן הרוש (45) ו- עומר דמארי (61) דאגו לתת ללוזון קצת אויר לנשימה. לוזון: "הייתי נאיבי"


כשחרב הפיטורים מרחפת מעל ראשו ועיניו של המנג'ר המקצועי המיועד מו אלאך נשואות בעיקר אליו, גיא לוזון ידע שלא נותרו יותר מדי ימי חסד על הקווים בסמי עופר ועלה הערב (ראשון) בהרכב התקפי שכלל את  קאיו, סלליך וגילי ורמוט בקישור כשעומר דמארי לבדו בשפיץ אחרי שקלאוס נופה מהסגל ממש ברגע האחרון בשל פציעה. אכזבה נרשמה ביציעים כשמאור בוזגלו לא שותף לבסוף אחרי שלוזון מיצה את שלושת החילופים שלו בשלב מוקדם עקב פציעה של נטע לביא. ביציע ישב המנג'ר המקצועי המיועד מו אלאך שהגיע לצפות השחקנים מקרוב, ובימים הקרובים צפויות התפתחויות בנושא. חניכיו של לוזון היו עדיפים על היריבה מהמגזר והם  יוצאים לפגרה כשבסיומה מחכים להם צמד משחקים קשים בדמותם של מכבי נתניה והדרבי החיפאי. 
צילום: חגית אברהם.
אחרי פתיחה שקולה מצד שתי הקבוצות ותחת גשם שוטף שהחל לרדת, עמרי גלזר הוכיח שוב שמוקדם להספיד אותו כשבדקה ה-12 הדף באינסטינקט אדיר כדור של בוגר מחלקת הנוער הירוקה, ישראל זגורי, שנשאר לבד ברחבה אחרי טעות של עמרי בן הרוש. דקה עברה וגם גילי ורמוט ניסו את כוחו בצד השני אבל הכדור שלו היה חלש וקנדיל קלט ללא בעיה.

מכבי שלטה בכדור ובדקה ה-20 שער של דקל קינן נפסל בטענה לעבירה ברחבה. מכבי המשיכה לשלוט ובחלוף 5 דקות מצב מצוין בתוך הרחבה, אבל חוסר דיוק איפשר לקנדיל לקלוט את הכדור. מכבי המשיכה להיות עדיפה אבל סבלה שוב ושוב מחוסר דיוק בפס האחרון. ממש על סף המחצית מצב מצוין לירוקים כשעמרי בן הרוש בעט טוב מחוץ לרחבה ופספס רק במעט את המסגרת. מכבי זכתה בקרן והפעם בן הרוש לא פספס, נגח מדויק לפינה הקרובה של קנדיל, וקבע 1-0 מוצדק למכבי במחצית.
צילום: חגית אברהם
3 דקות עם פתיחת המחצית ועומר דמארי היה חייב להכפיל את התוצאה אבל בעט ברשלנות מעל השער מחמישה מטרים. בדקה ה- 51 האורחים מסכנין נשארו בעשרה שחקנים אחרי שמארון גנטוס הכשיל את דמארי לבדו בדרך לשער וראה מאלי חכמון את הכרטיס האדום. בדקה ה-56 סלליך נשאר לבד מול קנדיל אבל איבד ברשלנות את הכדור, הזדמנות אדירה לקשר לסגור את הסיפור. בדקה ה-60 סמי עופר באויר כשארנסט מאבוקה מצא את דמארי לבד שעלה מצוין לכדור של הקמרוני ונעץ את השני לרשת של קנדיל.

10 דקות חלפו ורועי קהת בעט טוב כדור שקנדיל הדף בקושי לקרן בסיומה קינן מצא את עצמו מול שער חשוף אבל החמיץ. דקה 82 וכמעט עומר דמארי השלים צמד אבל נבלם אצל קנדיל שיצא טוב. שתי דקות חלפו ורוקאביצה היה גם הוא חייב לכבוש אבל שוב קנדיל הציל את סכנין מתבוסה. חמש דקות עברו וקאיו סחט הצילה ענקית מקנדיל שמנע את השלישי מהירוקים.

גיא לוזון בסיום המשחק: "שיחקנו כדורגל טוב, כבשנו שני שערים, היינו יכולים לכבוש יותר. אנחנו קבוצה מאוד חדשה וגם אני לומד את הקבוצה תוך כדי תנועה, הייתי נאיבי לחשוב שתוך ארבעה, חמישה מחזורים שאני אלמד את הקבוצה. אין לי בעיה שהיה מנהל מקצועי ביציע, אין לי בעיה עם זה, מנהל מקצועי זה דבר טוב ומבחינתי זה מצוין. אני החלטתי לא להגיע למסיבת העיתונאים לפני המשחק, במוד שהייתי העדפתי לשתוק."

עוד הוסיף לוזון: "אני בשבוע האחרון לא התרכזתי בשמועות, התרכזתי באיך אני מביא את הקבוצה שלי למשחק מול בני סכנין. יש שחקנים שעברו פציעות כמו עומר דמארי, קצת איבוד ביטחון, הוא נראה מצוין באימונים והודעתי לו כבר בתחילת השבוע שהוא יפתח. הכוונה הייתה לשלב את בוזגלו בסוף 7-8 דק'. אני שמח שיש לנו את העוד שלושה שבועות האלה להתחזק ולחזק אותו."

מכבי חיפה: עומרי גלזר, ארנסט מבוקה (נטע לביא, 66)(דוס סנטוס, 70), רמי גרשון, דקל קינן, עומרי בן הרוש, רועי קהת, גיאורגי קוסטדינוב, קאיו, סינטהיו סלליך (ניקיטה רוקאביצה, 59), גילי ורמוט ועומר דמארי.
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.