ואז היא הגיעה: הפסד בכורה להפועל

מאת יובל מרון | נתניה קטעה את המומנטום האדום, לוי ואברהם כבשו, בן בסט הורחק, קלינגר: ״נתניה ניצחה בצדק״

במוקד המחזור העשירי בליגת העל, נפגשו הערב מכבי נתניה והפועל חיפה לדו קרב מסקרן בין שתי הקבוצות המלהיבות והמפתיעות עד עתה. מוליכת הטבלה האדומה טרם הפסידה העונה ולפיכך חניכיו של ניר קלינגר חפצו בהמשך המומנטום הנהדר כאשר ניצחון נוסף יזכה אותם בשבוע נוסף בפסגת הטבלה. בדומה לארבעת המשחקים האחרונים, עדן בן בסט חיכה להזדמנות מהספסל ולמעשה קלינגר אינו ביצע שינויים בהרכב הפותח. 11000 אוהדים, מתוכם כ-2500 אדומים העניקו אווירה פנטסטית להתמודדות המרתקת.

כבר בדקה הראשונה סבע כמעט וכבש מקרוב לאחר ערבוביה ברחבה. בדקה ה-16, התמהמהות מיותרת של שטקוס כמעט והובילה ליתרון של נתניה, השוער התעשת בשנייה האחרונה והרחיק לקרן תחת הלחץ של סבע. השליטה המקומית נמשכה, ארבע דקות מאוחר יותר כחלון הרים במדוייק אל ראשו של קייטה, הנגיחה של החלוץ פספסה את המסגרת. בדקה ה-38 רינשרייבר העניק פנדל גבולי לנתניה, לוי קבע 1-0 מהנקודה. שניות ספורות לפניי השריקה למחצית לוי שיגר טיל אדיר מ20 מ, שטקוס מנע שער בטוח.


בדקה ה-50 שוב שטקוס בהצלה ענקית עצר את בדש באחד על אחד, החמצה ענקית לחלוץ. בדקה ה-59 הלחץ הנתיינתי בא על שכרו, כחלון העביר כדור רוחב שחתך את הגנת הפועל והגיע אל רגלו של אברהם, הקשר גלגל פנימה מקרוב, 2-0 צהוב. משחק חלש להחריד של מוליכת הטבלה, שטקוס מנע את השלישי כשהדף בעיטה של אברהם. בדקה ה-68 ממן העביר לתורג׳מן שמצא את בן בסט, החלוץ גלגל בסמוך לקורה ממצב קורץ. בדקה ה-75, ריינשרייבר המשיך את תצוגת הנפל והרחיק את בן בסט על לא עוול בכפו. בדקה ה-81, ממן קיבל מתנה מהגנת נתניה אולם הבעיטה של הקפטן עברה ליד קורתו של אלקסלסי. בסיום לאחר משחק נהדר ודומיננטי מצד הקבוצה הביתית הפועל רושמת את הפסדה הראשון לעונה ותצא לפגרת השזרוע עם חומר למחשבה.

ניר קלינגר סיכם את המשחק ואמר: ״ההפסד היה צריך להגיע בשלב מסויים אך לא רצינו שהוא יגיע. עד ההחלטה המפוקפקת היה משחק שוויוני. בשורה התחתונה נתניה הייתה טובה יותר אך הפנדל שינה את פניי המשחק. אנו מאוכזבים מההפסד אבל אנו עם הפנים קדימה. לא הגיע לעדן הכרטיס האדום, ראיתי את זה מהספסל בצורה ברורה. ריינשרייבר טעה וניתן לערער ובנוסף לכך השוער של נתניה הוסיף הצגה וזה דבר חמור שצריך לתת עליו את הדעת. בלי קשר לכך, נתניה ניצחה בצדק. נתקן את הדברים שהיו פחות טובים, מגיע קרדיט גדול לקהל שהגיע בהמוניו וגם לשחקנים אשר השקיעו את מיטב המאמצים על כר הדשא.״

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, ראסמוס סויסטאד, רוסלאן ברסקי(89, לירן סרדל), מקסים פלקושצ׳נקו(58, עדן בן בסט), חנן ממן, ראדו גינסארי ואלון תורג׳מן(79, מאמון קשוע)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.