קשה לפיצוח: תיקו להפועל

מאת יובל מרון | 1:1 להפועל מול אשדוד, תורג׳מן נגח מקרוב, האדומים הציגו משחק חלש למדי, ניר קלינגר: ״סיבוב עם נתונים מדהימים" 

במסגרת המחזור ה-13 המסמל את סיום הסיבוב הראשון בליגת העל, התארחה אחר הצהריים מוליכת הטבלה הפועל חיפה באיצטדיון הי״א נגד הקבוצה המקומית, מועדון ספורט אשדוד. האדומים שחורים התייצבו למשחק בידיעה כי ניצחון יבטיח להפועל את אליפות החורף ויבטיח לה עוד שבוע בפסגת ליגת העל. למעט פציעתו של מאמון קשוע, סגל מלא עמד לרשותו של ניר קלינגר אשר בחר להציב בחזרה בהרכב את ארנסטס שטקוס וניסו קפילוטו במקומם של רן קדוש וגל אראל. כמו כן, כובש שער הניצחון היוקרתי בדרבי, ראדו גינסארי, הועדף בחוליית הקישור על פניו של מקסים פלקושצ׳נקו.

ברבע השעה הראשונה שתי הקבוצות התקשו לייצר מצבים והציגו משחק אגרסיבי למדי. בדקה ה-29 הפועל הגיעה להזדמנות הראשונה במשחק, שיימן הגביה כדור חופשי היישר אל קפילוטו שהחמיץ ברשלנות מקרוב, החמצה גדולה של הבלם. שתי דקות לאחר מכן מלול מצא את תורג׳מן בתוך הרחבה, החלוץ ניסה לדייק בנגיעה אך פספס את המסגרת. בדקה ה-41 גינסארי שלח בכדור ארוך את שיימן, המגן הרים באומנות לראשו של תורג׳מן, החלוץ המצויין נגח פנימה, 1-0 להפועל. בתום המחצית הראשונה, על אף יכולה חלשה מצד האדומים, הפועל ירדה אל חדרי ההלבשה ביתרון.

צילום: יובל מרון
בדקה ה-57, קינדה העביר לאלקה שהשווה מקרוב, 1-1. בהמשך ישיר למחצית הראשונה, הפועל הציגה משחק חלש ונטול מצבים. בדקה ה-89 מקסים פלקושצ׳נקו בעט מרחוק, הבעיטה של הקשר חלפה בסמוך לקורת שערו של ג׳ראפי. בסיום, לאחר אחד ממשחקיה החלשים ביותר העונה, הפועל נפרדת בחלוקת נקודות שווה עם קבוצת התחתית ומסיימת את הסיבוב הראשון עם הפסד בודד, מדובר במאזן מדהים מצידם של האדומים שחורים.

מאמן הקבוצה ניר קלינגר התראיין לאחר המשחק ואמר:  ״שתי המחציות היו שונות בתכלית, במחצית הראשונה היינו במשחק וייצרנו מצבים, נראינו טוב ולא נראה סיכון מהצד של אשדוד. במחצית השנייה הייתה דעיכה ביכולת, לא ייצרנו מצבים ולא היינו אינטנסיביים מספיק, הגענו כדי לנצח ושיחקנו עם כל הכלים ההתקפיים, היכולת הייתה פחות טובה אין ספק. התנצלנו בפניו של עמיר תורג׳מן, ראדו בחור עדין ואני חושב שההדורים יושרו, אנחנו לא רוצים לראות דברים כאלה במגרשי הכדורגל ומבחינתי אני חוזר על ההתנצלות. הנתונים בסיבוב הזה מדהימים, 28 נקודות עם הפסד בודד ו11 שערי חובה בלבד, נצטרך לעבוד קשה מאוד בסיבוב השני ואנחנו רוצים להישאר למעלה על מנת לשמור על המקום שלנו בפסגה, הפנים קדימה ואנחנו נתחזק איפה שצריך במקומות המוכנים. לא נעשתה פנייה לגביי אף שחקן בינתיים, אנחנו עושים את הבחירות שלנו ושוקלים כל החלטה בקפידה.״

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, ראסמוס סויסטד, רוסלן ברסקי, ראדו גינסארי, חנן ממן, עדן בן בסט ואלון תורג׳מן

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.