הצהרה אדומה: הדרבי של הפועל!

מאת יובל מרון | העונה המטורפת של הפועל נמשכה עם ניצחון בדרבי, גינסארי כבש בנגיחה, קלינגר: ״יכולים ללכת עד הסוף״ לוזון: "לא חושב שאני הבעיה"

במוקד המחזור ה-12 בליגת העל, אירחה הערב הפועל את יריבתה העירונית מכבי. קבוצתו של יואב כץ עלתה אל כר הדשא בסמי עופר כאשר היא חווה את העונה המוצלחת ביותר מזה שנים רבות. אף על פי כן, הרוח במפרשים האדומים דעכה בשני המחזורים האחרונים בהם צברה הפועל נקודה אחת בלבד. מהעבר השני, למרות צירופו של מו אלאך, הירוקים ממשיכים לדשדש ואף הודחו מגביע הטוטו ביום חמישי האחרון. מאמני שתי הקבוצות חלקו את אותה מטרה בדמותו של ניצחון יוקרתי בדרבי. לאחר התלבטויות רבות לאורך השבוע, בחר ניר קלינגר להעניק את חולצת ההרכב במרכז ההגנה לגל אראל במקומו של ניסו קפילוטו המורחק. מנגד, ארנסט מאבוקה וקאיו פתחו בהרכב על חשבונם של רז מאיר וניקיטה רוקאביצה כאשר הרכש הנוצץ מאור בוזגלו המתין להזדמנות מהספסל.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-2 הרמה של בן הרוש הגיעה אל ראשו של סלליך שנגח חלש אל ידיו של קדוש ממרכז הרחבה. שתי דקות לאחר מכן, תורג׳מן ניער את מאבוקה בתוך הרחבה ושיגר טיל לקורה הקרובה, גלזר הדף לקרן. בדקה ה-8 קדוש הגיב היטב למצב דומה מצידו של סולליך. בדקה ה-11 ברסקי בהרמה גאונית זיהה את ההסתננות של גינסארי בתוך הרחבה, המולדובי נגח בקשת מעל גלזר, 1-0 הפועל. בדקה ה-23 קאיו כמעט והשווה בנגיחה, הכדור חמק בסמוך לקורה. דקה לסיום המחצית, מאבוקה איתר את גרשון בכדור נייח, קדוש מנע שער בטוח מנגיחה נהדרת של אקס גנט.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-60, בן בסט שיגר בעיטת חצי יעף אדירה מחוץ לרחבה, גלזר הציל בקצות האצבעות. שלוש דקות מאוחר יותר, אראל איבד בשלומיאליות, הכדור הגיע לבוזגלו שירה ממרכז הרחבה, קדוש עצר. בדקה ה-65 ממן ניסה את מזלו מחוץ לרחבה, הבעיטה של הקשר פספסה את המסגרת. דקותיים חלפו וחילופי מסירות נהדרות הסתיימו בטיל של בן הרוש מחוץ לרחבה שהיה קרוב לשוויון. בדקה ה-70 רוקאביצה כבש מקרוב, השער נפסל בטענת נבדל גבולית. בדקה ה-81 בן בסט היה חייב לגמור את הסיפור ממצב מצויין בתוך הרחבה אך נבלם ע״י דוס סאנטוס בשנייה האחרונה.
צילום: חגית אברהם.

בסיום, העונה המטורפת של הפועל חיפה עם ניצחון חשוב ויוקרתי שצובע את העיר באדום, ספק גדול באשר להמשך דרכו של גיא לוזון בקבוצה הירוקה.

המאמן ניר קלינגר אמר בסיום המשחק: ״הקהל הערב הגיע בטוח בעצמו, לא מפוחד, לא מבוהל והיה כיף לראות אותו. במשחק פחות טוב שלנו אך עם המון לב, מחוייבות והשקעה מצד השחקנים המופלאים שיש לנו השנה ניצחנו בצדק, סגרנו את מכבי חיפה היטב ונתנו להם לשלוט. תאמאש, סויסטאד ועדן היו בספק למשחק אבל הם שיחקו עם המון לב ונשמה וניצחנו. במסגרת המגבלות שהיו לנו היום מבחינת האינטנסיביות של המשחק עשינו את זה היטב, משחק המעבר שלנו לא היה משובח אבל זה הספיק לניצחון. אנחנו קבוצת ההגנה הכי טובה בליגה עד עתה ומגיע לנו להיות במקום שאנחנו נמצאים בו בזכות. הבסיס שלנו טוב, יש לנו בעלים שמייצב אותנו פיננסית וקהל נהדר. אנחנו יכולים להמשיך ולהתפתח, נצרף שלושה שחקנים בינואר לעבות את הסגל. אני לא מצהיר הצהרות לגביי ההמשך, אם נעבה את הסגל בצורה טובה מאוד בינואר נוכל לרוץ עד הסוף.״

גיא לוזון מאמן מכבי חיפה אמר בסיום: ״צבירת הנקודות שלנו לא טובה, כל מה שאגיד יישמע כתירוץ. כרגע כל מה שייאמר הוא נכון. עקב האכילס שלנו הוא בניצול המצבים, כדי להביא נקודות צריך לכבוש. הסגל הקיים צריך לייצר תוצאות טובות יותר, אין ספק. למרות שהיינו טובים יותר ספגנו וזה השפיע עלינו, הסגל הזה יביא יותר נקודות בהמשך. אני מאמין שאני יכול להביא את מכבי חיפה לצמרת הגבוהה. שמפסידים כל הביקורות נכונות. הדבר הראשון שאנחנו צריכים לעשות זה לנצל את המצבים שאנחנו מגיעים אליהם, יצרנו מצבים במחצית השנייה ולא כבשנו, חוסר ניצול המצבים שלנו כרגע נמצא בעוכרינו. אם הייתי חושב שהשחקנים לא מחוייבים ושאני לא שולט בקבוצה הייתי עוזב. כל החלטה שתתקבל בצוות המקצועי נעשתה בשיתוף פעולה איתי, כל איש מקצוע יתקבל באהבה.״

הרכב הפועל חיפה: רן קדוש, דור מלול, גבריאל תאמאש, גל אראל, שמואל שיימן, רסמוס סוסיטאד, רוסלן ברסקי, חנן ממן, ראדו גינסארי, עדן בן בסט ואלון תורג׳מן(75, מקסים פלקושצ׳נקו)
צילום: חגית אברהם.
הרכב מכבי חיפה: עומרי גלזר, ארנסט מאבוקה, רמי גרשון, אליסון דוס סנטוס, עומרי בן הרוש, רועי קהת, גאורגי קוסטדינוב, גילי ורמוט(54, מאור בוזגלו), קאיו אלבס(54, רוקאביצה), סינטיאו סולליך ועומר דמארי.
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.