ההיסטוריה תחכה: רובי הודחה

מאת יובל מרון | משחק ענק בנשר, הפועל רובי הודחה בבעיטות הכרעה מ-11 מטר. בוזורגי השווה בדקה ה-120. קוטר: "אכזבה נוראית"

אחד המפגשים המסקרנים ואף הפיקנטי ביותר במסגרת סיבוב ז׳ בגביע המדינה התרחש הערב באיצטדיון העירוני בנשר בין שתי קבוצות האוהדים, הפועל רובי שפירא חיפה והפועל קטמון ירושלים. קבוצת האוהדים של הפועל רובי הייתה קרובה לחולל סנסציה אך לבסוף נוצחה בבעיטות הכרעה מ-11 מטר, לאחר שער שיווין של אלון בוזורגי בדקה ה-120 של הארכה.
צילום: חגית אברהם.
שתי הקבוצות האדומות חוות עונה מוצלחת למדי כאשר שתיהן מדורגות בצמרת הטבלה ומתחרות על כרטיס העלייה לליגה הלאומית וליגת העל (בהתאמה). קפטן הפועל רובי, אור שלזינגר, נעדר מההתמודדות עקב פציעה אותה הוא סוחב. למעשה, עודד קוטר פתח בהרכב ללא מגנים טבעיים כאשר איימן עלי שובץ במקומו של שלזינגר, בנוסף, אור הרשקוביץ הוסט לעמדת המגן השמאלי. טרם המשחק, זרקו אוהדי הקבוצות בובות אל כר הדשא אשר ייתרמו למחלקות הילדים בבתי החולים.
צילום: חגית אברהם
כבר אחריי 40 שניות הפועל רובי הגיע למצב מצויין, מלסה העביר לעזאם שאיתר את בן עשור לבדו בתוך הרחבה, החלוץ בעט למרכז השער וברק לוי הגיב היטב. בדקה ה-8 עוויסאת הפציץ את המשקוף ממרכז הרחבה, מזל גדול להפועל רובי. בדקה ה-20 טעות קשה של יוני אוחיון הובילה ליתרון של האורחת, הבלם החזיר בשלומיאליות לזיסקינד, אקפביו חטף את הכדור וגלגל בקלילות פנימה, 1-0 לקטמון. תשע דקות לאחר מכן סעיד דיאב הפציץ מ-25 מ׳, הכדור חלף בסמוך לקורת שערו של לוי. בדקה ה-32 עזאם שוב מצא את בן עשור בתוך הרחבה, החלוץ סובב באלגנטיות לפינה הימנית והכניע את לוי, 1-1. בדקה ה-35 דיאב שוב שיגר טיל מרחוק, שוער האורחת הדף בשנייה האחרונה לקרן.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-50 עוד החמצה ענקית להפועל רובי, מלסה העמיד את עזאם לבדו מול לוי, הקשר ניסה לסובב לחיבור ופספס את המסגרת, החמצה גדולה לקשר. דקה לאחר מכן מלסה ובוזורגי החמיצו ממצבים קורצים. בדקה ה-58 ברוכיאן הגביה כדור קרן לראשו של פסו שנגח למשקוף. בדקה ה-67 היה זה תורו של קובלסקי לנגוח לקורה מקרוב. בדקה ה-83 מלסה היה חייב להכריע את ההתמודדות עם מצב מצויין בתוך הרחבה, אולם הבעיטה של הקשר נהדפה ע״י זיאת שנכנס כמחליף. שתי דקות לאחר מכן רן יצחק בעט למשקוף מקו נקודת הפנדל. בדקה ה-88 ברוכיאן ירה מחוץ לרחבה, זיסקינד מנע מאקס ביתר ירושלים את הכיבוש. בדקה ה-98 ברוכיאן איתר את טסלר לבדו בתוך הרחבה, ההולנדי כבש מקרוב, 2-1 לקטמון. בדקה ה-121 שהיה נדמה כי תם חלקה של הפועל רובי במפעל, לאחר ערבוביה ברחבה של קטמון, אלון בוזורגי נגח פנימה וקבע 2-2 מדהים בנשר.

מהלך הפנדלים:
הפועל רובי - דניאל ברק, מחטיא
קטמון - רן יצחק, כובש 1:0 קטמון
הפועל רובי - בוזורגי, כובש 1:1
קטמון - אורקביץ', כובש 2:1 קטמון
הפועל רובי - עאהד עזאם, מחטיא 2:1 קטמון
קטמון - דנון, כובש 3:1 קטמון
הפועל רובי - נודלמן, כובש 3:2 קטמון
קטמון - עוויסאת, מחטיא 3:2 קטמון
הפועל רובי - הרשקוביץ, כובש 3:3
קטמון - ברוכיאן, מחטיא 3:3
הפועל רובי - אוחיון, כובש 4:3 רובי
קטמון - ממן, כובש 4:4
הפועל רובי - קובלסקי, כובש 5:4 רובי
קטמון - פסו, כובש 5:5
הפועל רובי - עלי, כובש 6:5 רובי
קטמון - ז'אן, כובש 6:6
הפועל רובי - כהן, כובש 7:6 רובי
קטמון - אקפבייו, כובש 7:7
הפועל רובי - היימן עלי, מחטיא 7:7
קטמון - זיאת, כובש 8:7 קטמון מנצחת.

עודד קוטר מאמן הפועל רובי שפירא אמר בסיום: "אני מאוכזב גאה אבל מאוכזב, זו אכזבה נוראית. רצינו לעלות והגיע לנו. יש פה קבוצה טובה ומועדון טוב, האמנתי שננצח. יש לנו קבוצה מצויינת שרצה ועובדת מול אחת הקבוצות הטובות בלאומית, הגיע לנו לנצח. אני לא חושב שזה ישפיע על הליגה, הגביע היה צ'ופר, הליגה חשובה."

הרכב הפועל רובי שפירא חיפה: חיים זיסקינד, איימן עלי, אור שלזינגר, אמרי קובלסקי, יוני אוחיון, אור הרשקוביץ, סעיד דיאב(100, ראזי מנסור),  עאהד עזאם, גדי מלסה(96, אלי כהן), שלומי בן עשור(78, דניאל ברק), ואלון בוזורגי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.