אלאך: "רוצה להחזיר לאוהדים תקווה"

מאת רובי לוי | לראשונה מאז הגיע לישראל, דיבר היום מנהלה המקצועי החדש של מכבי חיפה מו אלאך

מוחמד אלאך דיבר היום לראשונה, והתייחס למצבה של מכבי חיפה, ההולנדי סיפר על פילוסופיית המשחק שלו וגם על הסיבות שהביאו אותו לישראל.

על פיטורי לוזון: "לוזון לא הרים ידיים נתן מעצמו, והאמנתי בו. הוא היה במצב קשה ועל כך צריך להעריך אותו. כמובן שהסיבה שהוא הועזב תישאר בנינו בחדרי חדרים."

על תפיסתו הכללית בנושא כדורגל: "אני בעד לשחק כדורגל התקפי ומהנה, חשוב מאוד שאוהדים יהנו מהמשחק. כדורגל התקפי ומהנה ועל זה אני מתכוון לשים את הדגש."

על נושא הרכש אמר: "עד עכשיו לא דיברתי על איזה שחקנים אני רוצה או לא. בשבועות שאני נמצא פה אני מנסה ללמוד את הקבוצה."

על הקבוצה וסיבת ההגעה לישראל: "כל פעם שאני מגיע לקבוצה אני מנתח אותה ומנסה להבין מהם ההאתגרים, ברוגע ולא בלחץ. הבחירה להגיע לישראל היא מודעת, הייתי כאן בעבר, יש לי כאן חברים ותמיד חלמתי על לעבור לחו"ל לאו דווקא בגלל רקע מקצועי אלא תרבותי."

על הצוות המקצועי: "אני רוצה להיות ברור, לפני שאחפש מאמן ראשי קודם כל צריך לקבוע עקרונות וחזון ורק אז אחפש מעומדים - צריך לתת זמן."

על המשבר של הקבוצה: "ממה שמתי לב עד כה זה שחסר לאוהדים תקווה. אחד הדברים ששמתי לב אליהם להם זה שאני מסתובב בעיר מצלמים אותו המון, ואני רואה את הרצון לחזור להיות קבוצה גדולה. אני מבטיח שגם הסגל וגם הצוות מחוייבים למכבי חיפה. מכבי חיפה היא קבוצה גדולה שזקוקה לדרך וחזון."

על העתיד: "כמנהל מקצועי יש לי שלושה סוגים של אחריות לתווך הקצר הבינוני והארוך, הקצר זה הישגים, הבינוני זה סקאוטינג והארוך זה האקדמיה. כרגע אני עובד קשה כדי לבנות את תוכנית המשחק הנכונה."

על המטרות העונה: "אני מבין שהמצב כרגע זה לא מצב שאפשר לדבר על אליפות העונה, אני אשקיע את האנרגיות שלי בלהחזיר את התקווה."

על המועדון והמתקנים: "באתי מארץ עשירה בידע ומשאבים, בהולנד המתקנים מדהימים. המתקן בחיפה מדהים ואין מה להתלונן."

על האתגר הניצב בפניו: "לא סתם עוזבים קריירה ומדינה, עשיתי שיעורי בית וידעתי לקראת מה אני הולך. אני רוצה להחזיר את מכבי חיפה למקום לו היא ראויה."

על הלחץ התקשורתי ולחץ האוהדים: "תלוי איך עובדים ומתמודדים עם הלחץ, גם בהולנד יש לחץ וכן גם כאן בחיפה יש לחץ ואני מרגיש את זה. דרך אהבה, תקווה ויחס נתמודד עם זה."

על המעורבות בהחלטות המאמן: "אני ממש לא מתערב למאמן באיך להציב שחקנים. כמובן שאני מייעץ ומכוון, ברגע שאני מביא מאמן ואני מאמין בו אני נותן לו חופש פעולה."


אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.