לא הכו בסלה: תיקו נוסף להפועל

מאת יובל מרון | איבוד נקודות נוסף של הפועל, 0:0 נגד הפועל אשקלון, ניר קלינגר: "מחצית שנייה מצוינת"

עם תחילתו של הסיבוב השני בליגת העל ולאחר שאיבדה את ראשות הטבלה לאלופת המדינה הפועל באר שבע, התארחה הערב הפועל באיצטדיון ה׳סלה׳ למפגש נגד הפועל אשקלון. כזכור, כאשר נפגשו הקבוצות בסיבוב הראשון, המחצית הראשונה הגרועה אותה הציגה הפועל הובילה לשינוי מערך שלושת הבלמים וכתוצאה מכך הובילה לסיבוב מדהים מצידם של חניכיו של ניר קלינגר. כהרגלו בקודש, המאמן האדום לא ביצע שינויים בהרכב ושמר על ההיררכיה הקיימת מאז תחילת העונה. הפועל עלתה אל כר הדשא בידיעה כי ניצחון יעלה אותה זמנית בחזרה אל פסגת הטבלה אך כי מצפה לה משחק קשה נגד יריבה עיקשת ולוחמת בצלמו של מאמנה יובל נעים.


בדקה ה-12 גינסארי מסר לבן בסט שהרים לרחבה, איינוגבה הדף אל רגלו של המולדובי שבעט מקרוב מעל לשער. שתי דקות לאחר מכן תורג׳מן רץ לבדו מחצי מגרש ומסר לבן בסט, החלוץ בעט היטב מחוץ לרחבה, איינוגבה הדף לקרן. בדקה ה-16 איבוד של דור מלול הוביל למתפרצת של אשקלון, איבנציץ נותר לבדו מול שטקוס והחמיץ בשלומיאליות, מזל גדול להפועל. אג׳אי רשם את החמצת העונה בדקה ה-25, החלוץ בעט מול שער ריק מקו השער למשקוף. בדקה ה-32 תורג׳מן ניסה את מזלו במספרת אקרובטית, הכדור עלה אל מעל למשקוף. בדקה ה-36 שמואל שיימן בעוד הגבהה נהדרת איתר את ממן לבדו בתוך הרחבה, הקפטן ירה החוצה ממצב מצויין.

בדקה ה-49, מופע ההחמצות של ממן המשיך, שוב שיימן הניח כדור על הראש של הקשר אשר נגח החוצה משלושה מטרים. הפועל השתלטה על כר הדשא אך לקתה בחסר ״בפס האחרון״ ובסיומת מול שערו של איינוגבה. בדקה ה-82 רמזי ספורי בעט מחוץ לרחבה ופספס את המסגרת. בדקה ה-89 סרדל הגביה לרחבה, פלקושצ׳נקו בעט בחצי מסגרת ישירות לידיו של איינוגבה. בסיום, לאחר עוד משחק בינוני למדי הפועל רושמת תוצאת תיקו נוספת.

ניר קלינגר מאמן הקבוצה אמר בסיום המשחק:״התוצאה בשורה התחתונה מאכזבת בעיקר לאור המחצית השנייה המצוינת שלנו, אני מצפה מהחלק הקדמי שלי להבקיע לפחות שער אחד ממצבים כל כך בטוחים, לאשקלון הייתה הזדמנות אחת במחצית החלשה שלנו, לא היינו אגרסיביים מספיק וחבל שלא ניצחנו. אנחנו מודעים למטרות ולמקום שלנו, אנחנו לא נכנסים למרה שחורה אלא לוקחים את הדברים החיוביים, שיחקנו שתי משחקי חוץ נגד קבוצות תחתית. אני לא חושב שלמדו אותנו, הגענו למצבים מצויינים ולא ניצלנו אותם וחבל. היו לנו יותר מצבים כדי לומר שקבוצה למדה אותנו, לא היינו טובים ולא היינו מספיק חדים. אני מאוכזב אבל אני גם לוקח את הדברים הטובים וזו המחצית השנייה, נתקן את הדברים הרעים מהמחצית הראשונה. חנן הרגיש טיפה את השריר האחורי, נעשה בדיקה ונראה מה מצבו, נעדכן בהמשך השבוע בנוגע למצבו.״

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, רסמוס סויסטאד(72, מקסים פלקושצ׳נקו), רוסלן ברסקי, ראדו גינסארי, חנן ממן(87, לירן סרדל), עדן בן בסט ואלון תורג׳מן

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.