גיא לוזון פוטר

מאת אבירן אסולין |גיא לוזון שמע מאלאך ושחר, אתה מפוטר. עוד משחק ללא ניצחון למכבי, שמתחילה להריח את התחתית. רוקאביצה הפיח תקווה זמנית, (62) איבנצ'יץ' המחליף איזן (76)

אחרי המפלה בדרבי, חניכיו של גיא לוזון קיוו לקצת נחת מול הפועל אשקלון אבל שוב נראו רע וסיימו בתיקו מול אחת הקבוצות הצנועות בליגה.גם מאור בוזגלו, שפתח לראשונה העונה בליגה, לא הושיע את הירוקים. הקהל הירוק מאס מהכדורגל שמציגה קבוצתו ובסיום שריקות בוז החרישו את סמי עופר. זה היה הקש ששדבר את גב הגמל מבחינת הבעלים יעקב שחר, שבסיום המשחק בצוותא עם המנהל המקצועי מו אלאך בישרו ללוזון על פיטוריו.
צילום: חגית אברהם.
המשחק נפתח ללא אירועים מיוחדים בדקות הראשונות. מאור בוזגלו נכנס לעניינים וכדור קרן שלו מצא את הראש של קהת שנגח גבוה מעל השער. מכבי המשיכה לנסות בראשותו של בוזגלו אבל סבלה מחוסר דיוק בשליש האחרון. בדקה ה-25 התקפה יפה של מכבי ושוב זה בוזגלו שמעורב. שחקן הרכש אולי המשמעותי ביותר של הירוקים בעט נפלא מחוץ לרחבה וסחט זינוק מצוין מאיינוגבה. דקה עברה וקאיו היה חייב לכבוש אבל בעט היישר לגופו של מגן אשקלון. הברזילאי עדיין מחפש שער בכורה בליגת העל. שליטה כמעט מוחלטת של מכבי כמעט הסתיימה בשער אבל כדור הרוחב של מאבוקה נבלם ברגע האחרון. מאבוקה המשיך להיות דומיננטי באגף ימין אבל לוח התוצאות נשאר מאופס. 5 דקות להפסקה ובוזגלו העביר רוחב מסוכן, איינוגבה הדף רע אבל לא היה מי שימשיך את הכדור לרשת. הירוקים ירדו למחצית בתוצאה מאופסת ולקול שריקות בוז צורמות של הקהל.
צילום: חגית אברהם.
5 דקות מפתיחת המחצית השנייה הזדמנות טובה למכבי לעלות ליתרון אבל כדור רוחב של מאבוקה שוב לא מוצא רגל מסיימת. דקות ספורות עברו והפעם סלליך היה פשוט חייב לכבוש אבל מחמישה מטרים בעט גבוה מעל השער, החמצה ענקית של הקשר.בדקה ה-62 הסכר נפרץ! כדור קרן יצר ערבוביה גדולה ברחבה של האורחת מהדרום בסיומה רוקאביצה דחק מקרוב את היתרון ושיחרר הרבה לחץ בסמי עופר. מכבי המשיכה לחפש עוד שערים וספק נגיעת יד ברחבת אשקלון לא זכתה לתגובה של בר נתן שהורה להמשיך. בדקה ה-68 קאיו ניסה את כוחו מתוך הרחבה אבל בעט גבוה במה שהיה אקורד הסיום של הברזילאי שסוגר עוד משחק ליגה ללא כיבוש לטובתו של אופיר מזרחי שחזר מפציעה. שתי דקות חלפו ועוצר דמארי יכל להכפיל את התוצאה אבל בעט מתוך הרחבה רק בסמוך לקורה. בדקה ה-76 לוזון ראה את סיום הקדנציה שלו קרובה אחרי שיוסיפ איבנצ'יץ' איז מקרוב והכניס שוב את הירוקים ללחץ אדיר. בדקה ה-82 ניסה להבקיע מתוך הרחבה אבל הכדור שלו טס מעל השער.
צילום: חגית אברהם.
המאמן המפוטר גיא לוזון אמר בסיום המשחק: "הגעתי למכבי חיפה מתוך אתגר גדול להפוך את השנה לטובה יותר, יש לי רק מילים טובות למועדון ואני מאחל להם רק הצלחה וטוב, נפרדנו כידידים."

מכבי חיפה: עומרי גלזר, ארנסט מבוקה, רמי גרשון, אליסון דוס סנטוס, עומרי בן הרוש, גל אלברמן , רועי קהת, קאיו (אופיר מזרחי, 68) סינטהיו סלליך, מאור בוזגלו(עומר דמארי, 58) וניקיטה רוקאביצה

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.