בואו נהיה שפויים | גילור בירוק

גילור בירוק | שמעון גילור על עוד עונה שהלכה לפח וקורא, בואו נשמור על שפיות

 1. "אי שפיות זה לעשות אותו דבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות" (אלברט איינשטיין). 
להחליף 8-10 שחקנים כל חצי עונה ולכל היותר כל עונה ולא לעצור, זה לעשות אותו הדבר. להחליף מאמן ( ב-5 וחצי השנים האחרונות התחלף אצלנו מאמן בממוצע כל 8 חודשים) זה לעשות את אותו הדבר. לבצע שינויים פרסונליים בתפקידים זוטרים חדשות לבקרים ( החלפנו מנכ"ל, מאמן כושר, מנהל קבוצה, מאמן שוערים, פיזיוטרפיסט,ועוד רק ב-שנתיים האחרונות) ולצפות שאלה שיחליפו את אלה שהחליפו את אלה שהחליפו –יצליחו , זו אי שפיות. להגדיל בכל שנה את התקציב ולקוות שהכסף יפתור הכל – פנטזיה. וכן, גם לבוא משחק אחרי משחק, עם ציפיות שפתאום יהיה טוב –זה לעשות אותו הדבר.

2. נמאס לנו, אנחנו מדוכאים, לא רואים את האור בקצה המנהרה. אפשר לשקוע במרה שחורה ולהמשיך בעוד ניסיון ועוד ניסיון. ייתכן שזה גם יצליח מפעם לפעם. אבל הדבר הנכון הוא לשכוח את 6 השנים האחרונות ולהבין שהפתרון הוא הבראה מהשורש.

3. אמרתי וכתבתי עוד בפגרה. יענקל'ה שחר טועה בכך שהוא מגדיל את התקציב. הוא חייב לקצץ אותו. והקיצוץ רק בסעיפי רכש ושכר שחקנים לקבוצה הבוגרת. צריך להגדיל את תקציב מח' הנוער ולשנות את היחס בין שכר שחקנים לבין שכר מאמנים באופן שנשדרג קודם כל את הצוות המקצועי על כל רבדיו ולטווח ארוך. להערכתי עלות של שחקן זר אחד שווה יותר מ-10 מאמנים במח' הנוער וכ-5 מאמנים בבוגרים (לר כולל מאמן ראשי).

4. חייבים לתת "חבל" למו אלאך. בלי אורך רוח ועבודה יסודית, איטית ונטו מקצועית, ניאלץ שוב לענות להגדרה של על אי שפיות.

5. חייבים לדרוש הלכה למעשה התנהגות מקצוענית מכולם ובראשם השחקנים. בלי פשרות, בלי לעגל פינות, בלי קיצורי דרך. חסרה לכם שמחת חיים ? קודם כל תנו עבודה!

6. העונה הזו , כנראה אבודה. נותר זמן רב לעבוד ולהתחיל להבריא. אל תמתינו אפילו יום אחד!  תזכרו מה אמר אלברט איינשיין לפני כ-70 שנה. אולי הוא לא הבין בכדורגל, אבל הוא הבין בהחלט מי אינו שפוי.
צילום:חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.