פעמיים כי טוב: 1-0 להפועל

מאת יובל מרון | חילוף מנצח של ניר קלינגר סידר ניצחון חשוב להפועל, גולן הכריע(82), קלינגר: "הגיע לנו לנצח"

עם מאזן של נקודה אחת בלבד אותה צברה הפועל מתוך תשע נקודות אפשריות, התארחה אחר הצהריים קבוצתו של ניר קלינגר באיצטדיון העירוני בעכו למפגש נגד נועלת הטבלה. כזכור, באמצע השבוע נפגשו השתיים במסגרת שמינית גמר גביע המדינה במשחק דרמטי בו ניצחה הפועל בדקה ה-90 משער של אלון תורג׳מן.

הפועל ידעה שעל אף האתגר המנטלי הכרוך במפגש מול אותה קבוצה באותו שבוע, כי אם ברצונם של האדומים שחורים להמשיך להיאבק בצמרת הגבוהה עליהם לחזור למסלול הניצחונות. עקב פציעתו של עדן בן בסט ועזיבתו של חנן ממן, קלינגר בחר להעניק את הקרדיט בחוליית ההתקפה למקסים פלקושצ׳נקו ויוסיפ איבנצ׳יץ.
צילום: יובל מרון
בדקה ה-17 תורג'מן בעט מכ-20 מ׳, הכדור פספס את המסגרת. דקותיים חלפו והפעם תורג׳מן מצא את עצמו לבדו במרכז הרחבה, החלוץ שוב לא היה מדוייק והחמיץ ממצב מצויין. בדקה ה-25 שיתוף הפעולה בין השניים נמשך, הרמה של איבנציץ הגיע אל ראשו של תורג׳מן שנגח לקורה. בדקה ה-30 פלקושצ׳נקו בעט מתוך הרחבה, שטראוס קלט היטב.

בדקה ה-50 קניקובסקי מצא את נסאר לבדו, אקס באר שבע גלגל חלש מקרוב אל ידיו של שטקוס. בדקה ה-64 הרמה של מלול נחתה על ראשו של איבנציץ אשר נגח מחוץ למסגרת. בדקה ה-76 אראל בעט מסף הרחבה, שטראוס הדף לקרן. בדקה ה-82 הרמה של שיימן יצרה ערבוביה ברחבה, ראשון לכדור היה עידן גולן שדחק מקרוב, 1-0 אדום. בסיום, הפועל צוברת שלוש נקודות חשובות בקרב הקצוות וחוזרת למסלול הניצחונות.

מאמן הקבוצה ניר קלינגר אמר בסיום המשחק: "זה לא היה פשוט, הגיע לנו לנצח וניסינו הכול. החמצנו הרבה ולדעתי גם הגיע לנו פנדל, עכו הקשתה עלינו הרבה יותר מבמשחק הגביע. עכו התכוננה יפה והגנה בצורה טובה, הגענו מוכנים והקרדיט כולו לשחקנים. החילופים שלנו תרמו היום. גל אראל לא שיחק המון זמן ובעקבות העומס בחרתי שלא לתת לו לפתוח בהרכב, אני שמח שהוא נכנס כמו שהוא נכנס והרעננות שלו בניגוד לעייפות של הפועל עכו השפיע. בגביע המדינה אין ברירה צריך לפגוש קבוצה חזקה וזה לא משנה באיזה שלב, קבוצה אחת זוכה בגביע וזו הגרלה מעניינת וכיפית מאוד. ב-48 השעות הקרובות ינחת שחקן ישראלי בעמדתו של ממן. אני מאמין בסגל שלי, יש לי סגל מצויין וזה בא לידי ביטוי."

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, רסמוס סויסטאד(74, עידן גולן), רוסלן ברסקי, ראדו גינסארי, מקסים פלקושצ׳נקו(60, גל אראל), יוסיפ איבנצ׳יץ ואלון תורג׳מן(88, ריסטו מיטרובסקי)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.