טוענת לכתר: תיקו נהדר להפועל

מאת יובל מרון | 1-1 נאה להפועל בטרנר נגד הפועל באר שבע, בן בסט קבע יתרון לאחר 8 שניות, שהר איזן(49), קלינגר: ״לא נתבייש לומר שאנחנו רצים לאליפות, זה עוד מוקדם״

משחק העונה נערך הערב באיצטדיון טוטו טרנר כאשר האלופה המכהנת הפועל באר שבע אירחה את הפתעת הליגה עד עתה, הפועל חיפה. שתי הקבוצות ידעו שניצחון יעלה אותן אל המקום הראשון בטבלה על חשבונה של בית״ר ירושלים. על אף שרשמה את הפסדה השני לעונה המחזור החולף נגד הירושלמים, הפועל לא נרתעה מקבוצת המיליונים של אלונה ברקת וניר קלינגר האמין ביכולת קבוצתו לחזור עם שלוש נקודות יוקרתיות לצפון מהמבצר הדרומי. בנוגע להרכב האדום, קפטן הקבוצה חנן ממן לא נכלל בהרכב הפותח ואת מקומו תפס מקסים פלקושצ׳נקו. לצידו של ממן בספסל, ישב חלוץ הרכש יוסיפ איבנצ׳יץ אשר עבר בבקרה מספר שעות לפניי שריקת הפתיחה.
צילום: חגית אברהם.
פתיחה מדהימה בטרנר, כבר לאחר 8 שניות, גינסארי מצא את בן בסט, הקפטן שיגר טיל מדוייק מפינת הרחבה היישר לרשת, 1-0 מהיר וענק להפועל. בדקה ה-5 תורג׳מן ניסה את מזלו מחוץ לרחבה, חיימוב קלט היטב. חמש דקות לאחר מכן ראדי בעט בעיטה חופשית מכ-25 מ׳, שטקוס היה במקום. בדקה ה-12 נוואקמה השאיר את איינבינדר לבדו מול שטקוס, הקשר בעט גבוה מעל לשער. דקותיים לאחר מכן מליקסון בעט מזווית קשה, הכדור שרק ליד קורת שערו של שטקוס. בסיום המחצית הראשונה הפועל יורדת אל חדרי ההלבשה כשהיא ביתרון.

בדקה ה-49 תאמאש בטעות לא אופיינית איבד את הכדור בכדרור מיותר, מליקסון ניצל את החור ומצא את בן שהר לבדו מול שטקוס, החלוץ גלגל בקלילות פנימה, 1-1. בדקה ה-56 תורג׳מן דהר לבדו מחצי מגרש וניער את טהאא, החלוץ הגיע למצב מצויין אך החמיץ מקרוב. בדקה ה-65 ראדי ירה כדור אדיר מ-16 מ׳, הבעיטה עברה ליד הקורה. בדקה ה-74 נוואקמה שיחרר בעיטה מדוייקת אל פינתו הימנית של שטקוס, השוער הליטאי הדף היטב בקצות האצבעות. בדקה ה-90 איבנצ׳יץ׳ איתר את גינסארי במרכז הרחבה, המולדובי נגח חלש לידיו של חיימוב. עמוק בתוספת הזמן נוואקמה שוב מצא א שטקוס במקום כאשר בעט מקצה הרחבה. שניות ספורות לשריקת הסיום, מלול הרים כדור מצויין למרכז הרחבה, ממן פספס בסנטימטרים את הנגיחה. בסיום הפועל רושמת תוצאת תיקו מרשימה נגד האלופה לאחר ששחקניו של קלינגר עמדו כשווים מול מוליכת הטבלה.

מאמן הפועל ניר קלינגר סיכם את המשחק ואמר: ״אם אי פעם הייתה סיטואציה שהפועל באר שבע תפסיד זה היה היום, שילמנו ביוקר לאחר שגיאה אחת. אם לא היינו עושים אותה לא היינו סופגים, מצד שני המשחק היום הסיר את כל הספקות לגבינו. אני לא מאשים את תאמאש, אחת למאה מסירות יוצאת לו מסירה לא מדוייקת, אני איתו לאורך כל הדרך. אני חושב שאנחנו מגיעים לכל מגרש ומשחקים כדורגל התקפי, יכלנו גם לנצח את המשחק היום. אנחנו לא נצא בהצהרות, השתחלנו למאבק הצמרת והכול פתוח, אנחנו לא מפחדים לומר שאנחנו רצים לאליפות אבל זה עוד מוקדם. שיחקנו היטב במשחק חוץ הכי קשה בליגה והגענו למספיק מצבים, אנחנו פה כדי להישאר ואנו ראויים לכבוד.״

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, רסמוס סויסטאד, רוסלן ברסקי, ראדו גינסארי, מקסים פלקושצ׳נקו(66, חנן ממן), עדן בן בסט(92, לירן סרדל) ואלון תורג׳מן(80, יוסיפ איבנצ׳יץ׳)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.