בלי מלח - מכבי חוזרת להפסיד

מאת אבירן אסולין | הירוקים שוב ירדו מנוצחים בסמי עופר. צמד של קיארטנסון ועוד אחד של באטוקיו החזירו את מכבי למקומה הטבעי, רוקביצה צימק. מאס: "מכבי ת"א קבוצה איכותית יותר"

הרבה תקוות היו לרוב מאס וחניכיו לקראת המשחק הערב (שני) בסמי עופר כשאלה אירחו את ג'ורדי קרויף ושחקניו למפגש יוקרתי שקיבל פיקנטריה על טהרת האורנג' על הקווים. מכבי ערכה שינוי אחד ביחס להרכב שהביס 3-0 את רעננה כשקלאוס קיבל את הקרדיט בחודש על חשבונו של מוחמד עוואד שירד לספסל. מו אלאך והצוות המקצועי שלו קיוו לראות המשכיות מהשחקנים שלהם, שנראו טוב לפרקים, אבל בפעם המי יודע כמה העונה היו לא תכליתיים ושילמו במזומן על כל טעות. בשבוע הבא מחכה לירוקים מ.ס אשדוד בביתה, במה שמסתמן כמשחק תחתית לוהט. לפני פתיחת המשחק נערך טקס לזכרו של ג'וני הרדי, שהיה מאמן עבר של הירוקים במספר קדנציות שונות. הטקס נערך בהשתתפות שחקני עבר של מכבי דוגמת מרקו בלבול, אריק בנאדו וניר דוידוביץ וכן בני משפחתו של הרדי שזכו לחולצה ממסוגרת הנושאת את שמו.
צילום: חגית אברהם.
השעון על לוח התוצאות בסמי עופר עוד לא סגר דקה וכבר אחרי 15 שניות וידאר קיארטנסון הימם את יציעי סמי עופר. כדור ארוך שנשלח לעבר רחבת מכבי גרם לבלבול גדול והאיסלנדי ניצל טעות קשה של אליסון דוד סנטוס, אמר יפה תודה ובחצי יעף שלח כדור חד שנעצר רק ברשת של גלזר ההמום. לא לפתיחה כזו פיללו בכרמל. הירוקים ניסו לצאת מההלם ובדקה השמינית טענו להגיע יד ברחבת האורחת, ללא התייחסות מיוחדת מצוות השיפוט בראשותו של זיו אדלר. דקה חלפה, קלאוס חטף כדור והשאיר את קאיו לבד מול ראיקוביץ', אבל קשר הרכש מגרסהופרס בעט חלש כדור שהסרבי הבינלאומי לא התקשה להדוף. הזדמנות גדולה לשוויון בסמי עופר.

האורחים מקרית שלום ניסו להגדיל את היתרון בדקה ה-17 אבל הבעיטה של ניק בלקמן עלתה גבוה מעל השער. מכבי הניעה את הכדור אבל לא השכילה להגיע לכדי סיכון ממשי בעוד גלזר מנע שער בטוח מהצהובים בצד השני. בדקה ה-28 ראינו תרגיל ראשון מבית היוצר של רוב מאס כשקהת וסלליך הוציאו לפועל תרגיל מבריק בבעיטה חופשית, בסיומה הכדור של קאיו שרק סנטימטרים ליד העמוד של ראיקוביץ'. מכבי נראית לא רע על כר הדשא אבל חסרת דיוק בשליש האחרון. דקות לפני ההפסקה רז מאיר היה קרוב לאזן אבל בעט רע מתוך הרחבה והחוצה. מכבי קיבלה מצב נייח ממש על סף השריקה למחצית אבל סלליך בזבז מצב מצוין להחזיר את חיפה למשחק, בעט החוצה ברשלנות להוריד את חבריו למחצית בפיגור.
צילום: חגית אברהם.

מכבי עלתה למחצית השנייה עם הרבה התלהבות וכבר אחרי דקה קאיו הגיע למצב טוב ברחבה אבל הכדור שלו הלך החוצה. בצד השני אבי ריקן היה הראשון לאיים על גלזר במחצית השנייה כששלח כדור שטוח וחד בדקה ה-50, השוער הצעיר היה עירני והדף טוב לקרן. בדקה ה-54 שוב היה זה קיארטנסון שלימד את רוב מאס וחניכיו שיעור ביעילות. הצהובים יצאו למתפרצת בזק אחרי איבוד של רועי קהת, בסיומה האיסלנדי נשאר לבד מול גלזר לא התקשה לכבוש וסגר צמד חלומי ויתרון מבטיח ביותר לקבוצה שלו. הירוקים מצידם נראו אובדי עצות ולא מצליחים להגיע למצבים. בדקה ה-65 התקווה חוזרת ליציעי סמי עופר כשניקיטה רוקאביצה ניצל כדור ענק של שלומי אזולאי שהשאיר אותו לבד מול ראיקוביץ' והחלוץ גלגל לרשת והחזיר את מכבי לעניינים. שתי דקות בלבד עברו, הירוקים קיבלו דחיפה אדירה מהקהל בעקבות השער וקלאוס כמעט וחגג שיוויון אדיר בסמי עופר אבל לא פגש טוב את הכדור ופספס מצב ענק להשוות.

המומנטום של מכבי דעך ובדקה ה-75 דור מיכה היה קרוב מאוד לסגור עניין אבל הכדור שלו חלף רק במעט מעל שערו של גלזר. 5 דקות חלפו וגם באטוקיו המחליף בחן את גלזר אבל שוב השוער הצעיר היה במקום והדף מצוין. בדקה ה-85 שוב היה זה באטוקיו אבל הפעם המחליף נעץ את השלישי ברשת של גלזר אחרי שנשאר בבדידות נזהרת ברחבה. בסיומו של שלוש דקות תוספת זמן מכבי יורדת מנוצחת ומסתבכת בירכתי הטבלה.
צילום: חגית אברהם.
המאמן רוב מאס אמר בסיום: "אני מסכים שלא כולם שיחקו טוב היום. שיחקנו נגד יריבה טובה שמתחרה על האליפות עם יותר איכויות. הפסדנו כדורים קלים ונענשנו. אני מבין את האכזבה של הקהל גם אני רוצה לנצח. משחקים כאלה מוכרעים בדברים הקטנים בהם לא היינו טובים היום והפסדנו. הצעירים שיחקו טוב היום, דווקא מהאחרים אני מצפה לקחת יותר אחריות. זה שאני לא רוצה להיות המאמן הראשי לא משפיע על השחקנים, יש לי את הדרך שלי ואני ואיתי אחראים על מה שקורה."
צילום: חגית אברהם.
מכבי חיפה: עומרי גלזר, רז מאיר, אליסון דוס סנטוס, רמי גרשון, יונתן לוי, גל אלברמן, רועי קהת (שלומי אזולאי, 58) סינטיהו סלליך (מוחמד עוואד, 67) קאיו (אופיר מזרחי, 83) ניקיטה רוקאביצה וסטפנוס אתנסיאדיס.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.