מכבי ערכה טקס לניצולי שואה

מאת אדיר יזריף | טקס לכבודם של ניצולי השואה נערך הערב באיצטדיון "סמי עופר" במשחק הליגה מול מכבי פתח תקווה 

לפני שריקת הפתיחה הערב, במשחק הכדורגל בין מכבי חיפה לקבוצת מכבי פ"ת, עלו שחקני הקבוצות עם ניצולי שואה במסגרת שיתוף פעולה בין "מכבי חיפה" לעמותת "יד עזר לחבר". ברחבי העולם מציינים היום (שבת) ומחר (ראשון) 73 שנים לזכר שיחרור מחנה ההשמדה אושוויץ וגם בכדורגל הישראלי ידעו לכבד ולהנציח את אחד הימים החשובים בהיסטוריה היהודית. לפני שריקת הפתיחה בסמי עופר במשחק בין מכבי חיפה למכבי פתח תקווה, נערך על כר הדשא טקס מכבוד ומרשים לכבוד הגיבורים האמיתיים של כולנו, ניצולי השואה, כאשר שלושה מהם, ניצולת השואה מצכ'יה הגב' יהודית רוזנצוויג בת-87, מר שלום שטמברג בן 93 ניצול השואה מפולין ואחד השורדים האחרונים מ"גיטו וורשה" בפולין ומר מרדכי (מוטקה) ליבר בן-87 מפולין, עלו יחד עם השחקנים לכר הדשא.
צילום: חגית אברהם.
יש לציין כי מועדון הכדורגל "מכבי חיפה" מאמץ כבר מספר שנים את עמותת “יד עזר לחבר”, העוזרת לניצולי השואה. עוד נוסיף כי כל שחקני מחלקת הנוער של המועדון ביקרו וסיירו בעמותה השבוע, הגיעו, שיפצו בתים ועבדו בעבודות השיגרתיות בעמותה והטקס היה בנוסף על מנת לעורר תרומות עבור העמותה.

מחר, יום ראשון 28.1.2018 תקיים העמותה טקס מרשים ומככובד לציון "יום השואה הבינלאומי 2018" כשאורחת הכבוד תהיה רעיית ראש הממשלה הגב' שרה נתניהו ובמעמד שרים, חברי כנסת רבים, שגרירים, קונסולים מהמדינות השונות, תלמידי בתי הספר, שוטרים, חיילים, סטודנטים, רבים מתושב העיר וכמובן עשרות ניצולי השואה דיירי ב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה. הטקס יחל בשעה:15:00 ויתקיים ברחבת מוזיאון "יד לניצול" ברחוב קסל 6 הנמצא בקריית החסד של העמותה בשכונת הדר בחיפה.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.