אמ(מ)ן המושבות: הפועל בסיבוב הבא

מאת יובל מרון | 2-1 לאדומים שחורים על הפועל פתח תקווה, שער ובישול לממן, קלינגר: ״ניתן את הדעת על ההחמצות״

כמיטב המסורת בכדורגל ישראלי, בואו של החורף מסמל את תחילת דרכן של קבוצות ליגת העל במפעל גביע המדינה. הסינדרלה של ליגת העל עד עתה, הפועל חיפה, יצאה במזג האוויר הסוער אל אם המושבות למשחק נגד קבוצת הליגה הלאומית הפועל פתח תקווה. על אף עומס המשחקים וקרב הצמרת הקרב ובא נגד בית״ר ירושלים, מאמן הפועל ניר קלינגר בחר שלא לבצע שינויים דרסטיים בהרכב אשר ניצח במושבה במחזור החולף, למעשה למעט הצבתו של חנן ממן במקומו של עדן בן בסט שאינו נמצא בכשירות מלאה, לא בוצעו חילופים נוספים בהרכב האדום. ההרכב אותו הציב המאמן מוכיחה את האג׳נדה המובילה את אקס מכבי תל אביב והיא התמודדות בכל המפעלים.
צילום: יובל מרון
בדקה ה-4 עמירן שקלים הכניס כדור נהדר לנס זמיר שמצא את עצמו לבדו מול שטקוס, הקשר התמהמה ובעט החוצה ממצב מצויין, מזל גדול להפועל. בדקה ה-13 ממן הגביה לרחבה, גינסארי בפעולה מצויינת השתלט על הכדור באוויר וירה פנימה את שערו השני ברציפות, 1-0 להפועל. בדקה ה-20 איבוד שלומיאלי של סוסיטאד הוביל למתפרצת של המארחת אשר הסתיימה בבעיטה טובה של צרויה שחלפה סנטימטרים ליד קורת שערו של שטקוס. שבע דקות מאוחר יותר, כדור קרן אותו הגביה רוסלן ברסקי נחת על ראשו של ממן שנגח ישירות אל ידיו של לבקוביץ ממרכז הרחבה. בדקה ה-31 דאבל פס נהדר בתוך הרחבה בין זמיר לרוצ׳ט הוביל לשער השוויון של זמיר, 1-1.

בדקה ה-51 פלקושצ׳נקו מסר למלול שהגביהה במדוייק לראשו של ממן, הקפטן נגח חלש אך לבקוביץ לא הצליח להדוף, 2-1 אדום. בדקה ה-60 שוב הגבהה של מלול הגיע אל ממן, הפעם הקפטן נגח מעל למסגרת. ארבע דקות מאוחר יותר, גינסארי העמיד את תורג׳מן לבדו מול לבקוביץ, החלוץ החמיץ מזווית קשה מול האקסית. בדקה ה-65 תאמאש שיגר פצצה מכ-35 מ׳, לבקוביץ הדף היטב לקרן. הקצב הנהדר נמשך, בדקה ה-71 תורג׳מן בעט בעוצמה מתוך הרחבה, השוער המקומי בעצירה מצויינת מנע מהחלוץ לכבוש. בדקה ה-77 פלקושצ׳נקו כמעט וכבש את שער העונה, בוגר מחלקת הנוער האדומה ניסה את מזלו במספרת אדירה, לרוע מזלו הכדור עלה אל מעל לשער. חמש דקות חלפו ובעיטה חופשית אימתנית של פלקושצ׳נקו זעזעה את חיבורי הקורות של לבקוביץ. שלושים שניות מאוחר יותר המופע של פלקושצ׳נקו נמשך, הקשר בעט בחופשיות ממרכז הרחבה ונעצר רק בקורה. בדקה ה-86 שטקוס עם הצלה פנטסטית מנע מורד לאזן את התוצאה עם בעיטה מדוייקת מתוך רחבתו של השוער הליטאי. דקה לסיום 90 הדקות תורג׳מן בהחמצה מזעזעת נגח החוצה משלושה מטרים.
צילום: יובל מרון

ניר קלינגר סיכם את המשחק ואמר: ״שיחקנו נגד קבוצה טובה שלדעתי תילחם על העלייה לליגת העל, עשינו את זה קשה כי החמצנו ממצבים מעולים וזה לא מתקבל, נצטרך לתת על זה את הדעת. גם במחצית הראשונה שיחקנו טוב, מגיע קרדיט גדול לשחקנים על הגישה שלהם היום, באנו מוכנים ונערכנו בהתאם. העלתי הרכב חזק כדי להראות רצינות, למעט עדן בן בסט כולם היו כשירים וכולם שיחקו, הגביע זה מפעל חשוב עבורינו. ההמשך לא תלוי בהגרלה אלא בעיבוי הסגל, וההחתמות החדשות, אנחנו יכולים להתמודד מול כל קבוצה. לא צריך להכין את השחקנים בצורה מיוחדת לבית״ר, יש לי חבורה של שחקנים רציניים מאוד והם הוכיחו את זה היום.״

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול(82, גל אראל), גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, ראסמוס סויסטד, רוסלן ברסקי, ראדו גינסארי, חנן ממן(70, לירן סרדל), מקסים פלקושצ׳נקו(90, סער פדידה) ואלון תורג׳מן

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.