תורג׳-מאן: ניצחון דרמטי להפועל

מאת יובל מרון | צמד של החלוץ נגד עכו כולל שער ניצחון בדקה ה-90 סידר להפועל עלייה לרבע הגמר, ניר קלינגר: "אני מאוד מרוצה"

יריית הפתיחה של צמד המשחקים נגד הפועל עכו התרחשה הערב, כאשר במסגרת שמינית גמר גביע המדינה אירחה קבוצת התחתית את הפועל. טרם המשחק הוצהר במועדון כי המטרה היא זכייה במפעל הנחשק. בצל ההפסד לעירוני קריית שמונה והבלאגן מסביב לעתידו של חנן ממן, ניר קלינגר עלה בהרכב חסר למדי. המאמן נאלץ לבצע לא פחות מארבעה שינויים בהרכב, רובם כפויים, כאשר שחקני הרכש יוסיפ איבנצ׳יץ׳ וריסטו מיטרבסקי זכו להשתייך לרשימה הפותחת בפעם הראשונה מאז הגעתם למועדון. כמו כן, רן קדוש קיבל את אפודת השוער במקומו של ארנסטס שטקוס.
צילום: יובל מרון
בדקה ה-10 טעות גדולה של סיסוקו הותירה את תורג׳מן לבדו מול שטקוס, החלוץ החמיץ ברשלנות ובעט היישר אל רגליו של שטראוס, החמצה גדולה. חמש דקות לאחר מכן אראל מצא את איבנצ׳יץ׳ בפינת הרחבה, החלוץ השתלט היטב על הכדור מהאוויר אך בעט חלש לידיו של שטראוס. דקה חלפה ותורג׳מן סוף סוף שבר את הבצורת, אקס מכבי חיפה ניער מעליו בקלילות את סיסוקו וכבש מקרוב, 1-0 הפועל. במצבה הראשון במשחק הקבוצה הביתית השוותה, קפילוטו מעד ואיפשר לאז׳ובל להכניע את קדוש עם בעיטה מדוייקת מקצה הרחבה, 1-1. בדקה ה-31 שוב תורג׳מן היה במרכז עניינים, החלוץ בעט מכ-16 מ׳ ופספס את המסגרת בסנטימטרים.

בדקה ה-59 בלטקסה נגח מקרוב מעל לשער. דקותיים לאחר מכן איבנצ׳יץ׳ הרים אל אראל, הקשר בעט מהאוויר היטב, שטראוס עצר עם הרגל. בדקה ה-63 מלול מצא את תורג׳מן לבדו ברחבה, כובש השער הראשון פספס ממצב קורץ. בדקה ה-83 פדידה השאיר לפלקושצ׳נקו מסף הרחבה, הבעיטה של הקשר הייתה חלשה מדי ושטראוס קלט היטב. בדקה ה-90 שיימן הרים כדור קרן, איבנצ׳יץ׳ המשיך בנגיחה לאחור אל ראשו של תורג׳מן שנגח מקרוב מול הרשת החשופה פנימה, 2-1 דרמטי להפועל. בסיום, הפועל רושמת ניצחון מוצדק, דרמטי וחשוב בדרך לשלב הבא.

ניר קלינגר מאמן הקבוצה אמר בסיום המשחק: ״ניצחון מוצדק, היינו טובים יותר הערב למרות שהם הקשו עלינו את החיים. ספגנו שער מכלום ממצב בודד, זה הגביע ובגביע צריך לעבור שלב. אני מאוד מרוצה בעיקר בהתחשב בעובדה ששיחקנו בהרכב חסר, אני מאוד גאה בשחקנים בעקבות החיסורים. הכנתי את חנן והוא ידע שהוא לא ישחק היום, אני מחוייב להפועל חיפה ואני צריך לעשות את הדברים הנכונים לקהל, חנן יעשה את הבחירות שלו ואנו את שלנו, אם נחתים שחקן אחר אני אשחרר אותו מיידית. אני רוצה שתהיה אנרגיה טובה סביב הקבוצה כמו שהייתה היום. גל שיחק מצויין היום וזו העמדה הטבעית שלו, אני רואה התקדמות אדירה אצלו ובגלל זה הוא שיחק היום.״

הרכב הפועל חיפה: רן קדוש, דור מלול, ריסטו מיטרבסקי, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, לירן סרדל(77, סער פדידה), רוסלן ברסקי, גל אראל(77, מקסים פלקושצ׳נקו), ראדו גינסארי, יוסיפ איבנצ׳יץ׳ ואלון תורג׳מן(90, עידן גולן)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.