קבוצה קטנה בהתהוות

מאת רובי לוי | מכבי חיפה בדרך הבטוחה לתואר, קבוצה קטנה ולגטימית בליגת העל - טור דעה

נדמה כי מכבי חיפה בדרך הבטוחה להנציח עצמה כקבוצה קטנה. האמירות של רוב מאס אמש בסיום המשחק, אמירות המעידות על ניתוק וחוסר הבנה של איפה הוא נמצא, רק מחזקות את הטענה. אמירות כמו: "מכבי תל אביב קבוצה איכותית יותר שנאבקת על התואר", זו אמירה שאסור לומר, נכון מכבי חיפה העונה לא טובה אין על זה ויכוח כלל, אבל השחקנים כאנדיבידואלים והמועדון עצמו איכותיים ועוד איך. למה זה לא מגיע לכדי תוצאה והישגים? האמת, אין לי מושג. אבל בטוח שהתבטאויות כאלה רק מושכים את מכבי חיפה למטה יותר. אם מישהו שלא שולט בכדורגל הישראלי היה נקלע אמש למסיבת העיתונאים של מכבי חיפה ושומע את מאס, היה בטוח שמכבי תל אביב היא ריאל מדריד של הכדורגל הישראלי ומכבי חיפה היא במקרה הטוב נומנסיה.
צילום: חגית אברהם.
עוד סיבה שמקרבת את מכבי חיפה להיות קבוצה קטנה לגטימית בליגת העל היא ההתעקשות על שחקני הנוער. אני לא מבין מה יש להתגאות בשילוב חמישה שחקני נוער או שחקני בית בהרכב שכלל לא מביאים תוצאות. תתגאו שתעלו מהנוער שחקן כמו מנור סלומון, יניב קטן או אייל ברקוביץ'. לא צריך לתת לשחקן לשחק רק מכיוון שהוא שחקן נוער, תהיה טוב תשחק, לא תהיה טוב לספסל או הביתה. ההתעקשות התמוהה על רז מאיר ויונתן לוי לא ברורה כלל. רז מאיר בהחלט מוכשר אבל מגן טבעי הוא לא, להבדיל, מאבוקה הוכיח יכולות התקפיות ואתלטיות והגיע לכן על תקן זר, בוא נגיד לא הקמרוני הוא הבעיה של מכבי חיפה. יונתן לוי רוצה אבל ברור לכל עין שהרמה שלו עדיין לא מספיקה והסיבה שהוא מקבל הזדמנות בהרכב היא רק מכיוון היותו שחקן נוער. גם עוואד לא חף מקבלת הזדמניות רק משום היותו שחקן בית.
צילום: חגית אברהם.
אם רציתם עוד סיבה להנצחת מכבי כמועדון קטן, קיבלתם אותה בדמות ראיון של יענק'לה שחר, שם הצהיר הנשיא והבעלים כי הוא יותר לא ישלם שכר גבוה יותר מ-300 אלף אירו לשחקן. אז אני שואל אם מלכתחילה אתה מגביל את עצמך, איך אתה רוצה להיות במשחק? תסכימו איתי אם לצורך העניין שחר היה משלם יותר, יכול מאוד להיות שעל הכנפיים של מכבי חיפה היו רצים היום או אתמול אופיר דווידזדה ועומר אצילי. קבוצה עם יומרות לא יכולה להוציא עצמה מהכלל ולהגביל שכר שחקנים, העולם והמציאות משתנה מי שלא מתקדם ומתאים עצמו לכללים, משתרך הרחק מאחור.
צילום: חגית אברהם.
ומילה אחרונה על רוב מאס, הבחור הנחמד לא רוצה להיות מאמן ראשי, הוא אומר זאת בכל הזדמנות. איך אפשר לצפות משחקנים שיהיו 100٪ מחוייבים למאמן, זמן שהמאמן עצמו לא מוכן להיות מחוייב לתפקידו שלו.
יאללה נמאס.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.