קצת נחת - מכבי מביסה

מאת רובי לוי | מכבי חיפה סוף סוף רושמת ניצחון חוץ ראשון העונה עם מחצית שנייה טובה מאוד, סלילך (צמד) וקאיו הצטיינו. מאס: "מתקדמים לאט, לאט"

מכבי חיפה יכולה מעט לנשום לרווחה, ניצחון חוץ ראשון העונה לירוקים. לאחר מחצית ראשונה חלשה, הירוקים הציגו במחצית השנייה את המחצית הטובה ביותר שלהם העונה בדרך לניצחון 3:0. קאיו וסלליך עם צמד הצטיינו. מרדכי ומאס השאירו את המגן הקמרוני מאבוקה מחוץ להרכב והמשיכו עם קרדיט לרז מאיר הצעיר. גם יונתן לוי המשיך לקבל את האשראי על חשבונו של עומרי בן הרוש. במחזור הבא מכבי ת"א מגיעה לסמי עופר.
צילום: האתר הרשמי.
במחצית הראשונה המשחק לא התעלה לרמה גבוהה במיוחד, הירוקים המשיכו את היכולת הלא טובה ממשחק הגביע האחרון מול הפועל ת"א, מנגד רעננה לא ממש הגיעה להזדמנויות. בדקה ה-37 חטיפת כדור של קאיו שהיה הבולט במכבי במחצית הראשונה, הביאה למכבי חיפה את השער הראשון, הברזילאי מצא סלילך לבד ברחבה שלא התבלבל וכבש 1:0 למכבי חיפה. במחצית מכבי ירדה ביתרון 1:0.
צילום: האתר הרשמי.
מכבי פתחה מצוין את המחצית השנייה ושלטה, בדקה ה-54 כדור של סלליך מצא את קאיו לבד מול השוער, והברזילאי החמיץ ממצב קורץ מאוד. בדקה ה-68 ההיתרון האיכותי במגרש בא לידי ביטוי גם בשער, בדקה ה-69 בעיטה של רוקביצה נהדפה, וסלילך השתלט על הכדור החוזר ומתוך הרחבה השלים צמד והעלה את מכבי ל-2:0. בדקה ה-70 נגיחה מעולה של קלאוס מתוך הרחבה כמעט עשתה 3, אבל צור שוער רעננה הציל שער בטוח. בדקה ה-75 בן ווהבה ספג צהוב שני והורחק.
בדקה ה-76 רוקביצה כבש את השלישי של מכבי מתוך הרחבה לאחר בישול חכם של שלומי אזולאי. שער שגם קבע את תוצאת המשחק 3:0 ירוק ושמח.

המאמן רוב מאס אמר בסיום המשחק: "במחצית אמרתי לבחורים שאפשר להיות טובים יותר, היינו ראויים לניצחון. הנענו כדור נכון, ניצלנו שטחים של היריבה. במחצית הראשונה לא היינו מספיק טובים. אנחנו משחקים משבוע לשבוע ומתקדמים לאט, לאט. היום שיחקו שישה שחקני בית וזה חשוב לנו ולמועדון. אני מסתכל ממשחק למשחק ביום שני זה משחק אחר לגמרי. אני לא מסתכל על פלייאוף עליון ולא חושב על זה אלא ממשחק למשחק. נהנתי לראות אותם חוגגים לנו זה חשוב. גם בחלק מהמשחקים שהפסדנו היינו לא רעים, צריך לתת לבחורים ביטחון והתוצאות יגיעו. לא רק קאיו שיחק טוב, ראיתי עוד דברים טובים, קאיו צריך להיות יותר דומיננטי ולדרוש את הכדור, הוא רק חזר מפציעה והוא ישתפר עוד."

סנטיהו סלליך אמר בסיום המשחק: "מרגיש טוב לחזור לכבוש ולעזור לקבוצה לנצח. לאור המצב שלנו כל משחק שלנו הוא כמו גמר גביע. המשחק נגד הפועל תל אביב והניצחון נתן לנו ביטחון. זה לא משנה מי כובש, חשוב לצבור נקודות ולהתקדם. יש לנו שחקנים טובים ואנחנו מתגבשים, הניצחון של היום יתן לנו עוד ביטחון. אנחנו צריכים לחשוב על המשחק הבא ולא על הפלייאוף העליון. מכבי חיפה מועדון גדול ומועדון גדול חושב תמיד על המשחק הבא."

מכבי חיפה: עומרי גלזר, רז מאיר, רמי גרשון, אליסון דוס סנטוס, יונתן לוי, רועי קהת (74, אזולאי) , גל אלברמן, סינטהיו סלליך, קאיו, מוחמד עוואד (61, קלאוס) וניקיטה רוקאביצה (80, זנטי).

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.