חבל על הזמן, חבל על הכסף, חבל

גילור בירוק  | חבל על הזמן, חבל על הכסף, חבל על העצבים. תיסכול חוסר תקווה ושחרור כמה פרימדנות מהסגל, שמעון גילור על עוד שבת מאכזבת 

1. אי שם בסוף שנות ה-70 של המאה הקודמת דשדשנו במרכז הטבלה בליגה השנייה (הארצית) ושיחקנו נגד אשדוד באצטדיון הי"א. באותן שנים התגוררתי בחבל ימית שבצפון סיני, ולמשחק נסעתי יחד עם מני, המציל של חוף ימית, בפולקסוואגן חיפושית שלו. למי שלא יודע הדרך מימית לאשדוד עברה במקומות "ידידותיים" ביותר כמו, רפיח, חאן יונס, נוציראת, שכונת סג'עייה ובית חנון. המשחק אז היה אחד המשעממים שראיתי מעודי. שיחקנו כל כך גרוע, וזה היה כל כך מתסכל עד שבתום אותו משחק, היה לי חשש אמיתי שזהו. מכבי חיפה בשקיעה ללא מוצא וללא תקווה. כבר לא נחזור לימים ה"גדולים". ותבינו: הימים הגדולים של אז אפילו לא מתקרבים לימים שחווינו החל מ-1984. המשחק ההוא הסתיים בתוצאה 1:1. היום לא סיכנתי את נפשי, וזה לא בליגה השנייה. ואף על פי כן ההרגשה דומה. האמנם אין תקווה?

2. אז מה בכל זאת ניתן וצריך לעשות: קודם כל מיד לשחרר מהקבוצה 4-5 שחקנים יקרים וחסרי תועלת. אין לנו צורך בפרימדונות. שיעשו סיבוב על מישהו אחר. ודחוף להביא בלם. איני יודע אם ניתן עוד העונה להחזיר את חבשי, אבל צריך בלם "רע". רפי אוסמו יודע בדיוק למה אני מתכוון. וקשר "גרזן" וזהו. אז תאמרו לי שמכבי חיפה זקוקה בכלל למגן שמאלי וקשר יצירתי וכו'. אני יודע ורואה כמוכם. אבל המטרה עכשיו היא הישרדות. תפנימו. העונה הזו אבודה. צריך רק להגיע בשלום לפגרה.

3. עדר, כל עדר צריך רועה. וכל מילה נוספת בנושא המאמן – מיותרת.

4. איני יודע, עד כמה פחתה, אם בכלל, מעורבותו של יענקל'ה שחר בניהול הקבוצה מאז שהגיע לכאן אלאך. אני מקווה ביש ליענקל'ה את הסבלנות, מפני שלתקן את החורבן המקצועי שאליו הגענו, באמת קשה מאד לבצע בתקופה קצרה. אם יש איזשהו סיכוי ששורות אלו יגיעו לעיניו, יש לי הצעה/בקשה נוספת. קצץ את התקציב ! בהיקפים הנוכחיים אין תוצאות ואין צורך בתקציב של יותר מ-60-70 מיליון ₪ כדי להעמיד קבוצה בריאה, מעניינת והישגית.

5. תמיד אחרי משחק גרוע, אני נזכר במילים ששמעתי מהאוהדים ביציאה מקרית אליעזר במשחק הראשון שלי ב-1964 נגד הכח רמת גן (הפסדנו 1:0 מגול בדקה ה-90 !). "חבל על הזמן, חבל על הכסף, חבל על העצבים". שבוע אחרי כן הגיעו 7,000 אוהדים למשחק נגד מכבי שעריים (שהייתה אז קבוצת צמרת בליגה הראשונה !). לא הבנתי את ההיגיון. איך אותם אנשים שרק לפני שבוע ,נשבעו" שלא יבואו יותר, שוב באו, עודדו והתרגשו, הפעם מניצחון 1:0 משער של מלאכי בלומנשטוק? היום אני מבין -  אין היגיון בלהיות אוהד מכבי חיפה. מפני שאם הייתי אדם הגיוני, כנראה שלא הייתי אוהד כדורגל.

6. ביום ה' שבתי לארץ מחופשה בזנזיבר. בני שבט המסאי שמעו על ברצלונה, על ריאל מדריד, מנצ'סטר יונייטד ואחרות. אחרי שהייתי שם הם גם יודעים שיש קבוצה בשם מכבי חיפה. שחקן לא מצאתי.
צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.