פירוק בסמי - ניצחון גדול למכבי

מאת אבירן אסולין | הצגה אדירה של מכבי מול עיניו של פרד רוטן. קהת, סלליך ורוקאביצה פירקו את הצהובים מתל אביב  במשחק הכי טוב שלהם העונה. מאס: "גאה לעבוד במכבי חיפה"

 הירוקים, שכזכור מינו רק מעט מוקדם יותר את מאמנם החדש פרד רוטן ההולנדי, שאף נכח ביציע וצפה במשחק, הפסידו לפני תשעה ימים לאותה מכבי ת”א בסמי עופר וידעו שהם מגיעים למשחק ההזדמנות האחרונה מצידם להציל את העונה. רוב מאס החזיר להרכב שלו את ארנסט מאבוקה ועומרי בן הרוש בניסיון להצר את צעדיהם של חניכיו של של ג’ורדי קרויף שהגיעו בכושר מצוין עם רצף של שמונה משחקים ללא הפסד. השינויים הוכיחו עצמם ולמן הפתיחה ראינו את מכבי נחושה בראשותו של רוקאביצה המצוין שהצטיין עם שער ובישול. אין ספק כי למאמן החדש צפויה המון עבודה נוכח העונה המאכזבת בליגה, אבל שוב הוכח שלגביע חוקים משלו.
המשחק יצא לדרך תחת גשם שוטף ובצל הידיעה על סיכומו של פרד רוטן כמאמן הקבוצה, כפי שפורסם מוקדם יותר באתר חיפה ספורט. מכבי הניעה בדקות הראשונות את הכדור אבל לא ראינו מצבים ממשיים ליד שני השערים. 13 דקות לקחו לירוקים לאיים על השער של האורחים מקרית שלום. אלברמן ניצל כדור תועה שהגיע אליו וירה כדור אדיר שחלף רק סנטימטרים מעל השער של ראיקוביץ' שהדף נפלא לקרן, אותה נגח החוצה קלאוס ממצב קורץ .בדקה ה-17 בלקמן כמעט העלה את מכבי תל אביב ליתרון אחרי שניער מעליו את גרשון אבל נבלם ברגע האחרון. החלוץ טען להכשלה עליו בתוך הרחבה אבל חכמון הורה להמשיך. בדקה ה-26 גלזר יצא לטיול ברחבה, תפס אויר ורק תודות לאלילת המזל לא שילם ביוקר. דקה 30 כמעט מכבי ביתרון. רוקאביצה העביר רוחב מצוין, קלאוס פספס וקהת נבלם רק ברגע האחרון לפני שדחק פנימה, מצב גדול לירוקים. דקה עברה מאבוקה חטף כדור, דהר קדימה והעביר רוחב אבל שוב קלאוס פספס רק במעט את המסגרת. שתי דקות חלפו והפעם היה זה תורו של אבי ריקן האורח לנסות את מזלו אבל הכדור שלו שרק סמוך לקורת השער של גלזר ומשם החוצה. הירוקים נראו טוב והיו שווים שער אותו כמעט השיגו ממש על סף השריקה למחצית אבל הכדור של רוקאביצה שרק סמוך ליד העמוד והחוצה. 0-0 במחצית בסיומה של מחצית לא רעה של הירוקים.
10 דקות מפתיחת המחצית השנייה ורועי קהת המושמץ שלח מסר לכל מי שמיהר להספיד אותו ובעיקר לרוטן ביציע. הקשר ניצל הדיפה גרועה של ראיקוביץ' ובנגיעה שלח את הירוקים לחגוג יתרון סופר חשוב, 1-0 גדול למכבי. שתי דקות עברו וסמי עופר בטירוף מוחלט. רוקאביצה חטף כדור, דהר כל הדרך לשער ומול ראיקוביץ' השאיר לסלליך שלא התקשה לגלגל את השני של מכבי ונתן את האות לתחילת החגיגות ביצועים הירוקים. הירוקים ניצלו את הקיפאון של האורחים הצהוב ו בדקה ה-73 רק המשקוף מנע מרוקאביצה להשלים צמד. שלוש דקות בלבד חלפו ורוקאביצה משלים הפעם צמד חלומי. קוסטדינוב חטף מצוין ושוב דהר לבד, מסר לאוסטרלי וזה היתל את באבין מעליו ובעט כדור אדיר שנעצר רק ברשת. 3-0 חלומי לירוקים שמתפוצצים על יריבתם וחותמים ערב שבכרמל לא זוכרים כמותו הרבה זמן עם כרטיס לרבע הגמר.

רוב מאס המאמן של מכבי חיפה אמר בסיום המשחק: "אנימחושב שהשחקנים שיחקו רוב הזמן טוב, אני גאה בהם, ניצחנו את מובילת הליגה, השחקנים עבדו קשה כדי להשיג את הניצחון, בשילוב עם האוהדים זו הייתה אווירה טובה. הגעתי לכאן במצב מסובך וידעתי שזה לא יהיה םשוט, אבל מצאתי כאן חבורה של שחקנים שרוצה להצליח. אם נצליח לשנות את האווירה גם בעזרת התקשורת שמורידה את השחקנים שקוראים ורואים את הדברים הקשים שנכתבים עליהם. מכבי חיפה מועדון ענק ואני גאה לעבוד בו. אני סומך על קהת, המחשבה הייתה להשתמש בו ללחוץ על פרץ ואני שמח על הדרך בה הוא שיחק, הוא שחקן מקצוען ברמות הגבוהות, הוא משחק עם משמעת ולא נושא איתו כל מיני רגשות מהמצב. לרוטן יש את החזון שלו הוא מקצועי וגם אני כאן כדי ללמוד ממנו."
מכבי חיפה: עומרי גלזר, ארנסט מאבוקה, אליסון דוס סנטוס, רמי גרשון, עומרי בן הרוש(יונתן לוי, 77) גל אלברמן, גיאורגי קוסטדינוב, רועי קהת (אופיר מזרחי, 60) סינטיהו סלליך, ניקיטה רוקאביצה (שלומי אזולאי, 82)

צילומים: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.