בתום דרמה: מכבי בשלב הבא

מאת אבירן אסולין | רוקאביצה כבש ראשון (10), אוסטוינד איזן מהנקודה הלבנה (26)  ובתום מותחן מורט עצבים הירוקים שמרו את העונה שלהם בחיים, קלאוס כבשנרת הפנדל החמישי ושלח את הירוקים למפגש על טהרת האורנג' מול ג'ורדי קרויף. מאס: "זה מה שהשחקנים מסוגלים כרגע" 

סיבוב ח' של גביע המדינה הפגיש הערב שתיים מהקבוצות הבכירות של הכדורגל שלנו, כשמכבי חיפה והפועל תל אביב התחרו על הכרטיס לשמינית הגמר מול מכבי תל אביב. תפאורה אירופאית לכל דבר קיבלנו הערב במושבה והרבה דרמה עם פנדל, הארכה מותחת ולבסוף גם דו קרב מהנקודה הלבנה כשבסיומוצשל ערב ארוך נקבע: מו אלאך יכול לחייך בדרך למפגש עם מכבי תל אביב בסמי עופר, בעוד קובי רפואה יקווה לרשום העפלה לליגת העל עם הקבוצה שלו. הירוקים פתחו ללא גילי ורמוט החולה שהוצא מן הסגל ברגע האחרון עקב מחלה, כששלומי אזולאי שב היישר להרכב ורשם משחק טוב. גם קאיו וקלאוס קיבלו דקות אחרי שחזרו מפציעות, כשהאחרון סידר לחבריו את הכרטיס לשלב הבא ועונה שלפחות כרגע, עדיין בחיים.
שתי הקבוצות פתחו את המשחק בהתלהבות גדולה אבל התקשו לייצר מצבים ליד השערים. בדקה העשירית רוקאביצה הקפיץ את היציע הירוק לשמיים אחרי בישול גדול של עוואד שהשאיר אותו מול ינקו, החלוץ האוסטרלי - ישראלי לא התבלבל וקבע 1-0 ירוק במושבה. השחקנים של מאס קיבלו ביטחון מהשער והחלו לשחק כדורגל שוטף תוך שליטה מוחלטת במרכז השדה. בדקה ה-16 עוואד ניצל טעות קשה בהגנת הפועל תל אביב, עבר את ינקו אבל נבלם ברגע האחרון לקרן. הזדמנות אדירה לחלוץ הצעיר לקרב את הירוקים לשלב הבא. בדקה ה-20 סלליך כמעט ויצא את הרשת אבל נבלם אצל ינקו שיצא באומץ. בדקה ה-26 המארחת באדום קיבלה כדור עונשין מוצדק אחרי נגיעת יד ברחבה. אור אוסטוינד לקח את הכדור ודייק, 1-1 במושבה בניגוד גמור למהלך המשחק. שחקניו של קובי רפואה המורחק החלו לתקוף אחרי השוויון אבל היו חסרי מחץ בשליש האחרון. בתום 3. דקות תוספת זמן שתי הקבוצות ירדו למחצית בתיקו 1-1.

מכבי פתחה את המחצית ללא שינויים ובדקה ה-54 הייתה קרובה לכיבוש השני אבל קהת פספס בסנטימטרים כדור רוחב של רוקאביצה. הפועל תל אביב הייתה עדיפה עם פתיחת המחצית אבל לא השכילה בדקות הראשונות אחרי ההפסקה לעלות ליתרון. בדקה ה-72 כמעט ראינו מהפך באדום אבל גלזר הדף בעיטה חזקה של הירש רק בקצות האצבעות לקרן. בתוך תוספת הזמן עוואד היה קרוב לקנות את עולמו אחרי הגבהה מדויקת שם יונתן לוי אבל נגח בסמוך לקורה. בסיום 6 דקות תוספת זמן המשחק הולך להארכה.
הארכה:

דקה 94: אמיר עגייב מצא את ברשצקי, שממרחק בעט גבוה מעל למסגרת של גלזר. דקה 101: קאיו אלבס בעט כדור חופשי חד מ- 25 מטרים, אבל ינקו היה עירוני והצליח להדוף לקרן. 5 דקות חלפו ואור אוסטוינד סובב קרן מצוינת מצד שמאל, אבל גלזר היה מוכן והציל שער בטוח. בתום 120 דקות נקבע כי העולה תוכרע בדו קרב מהנקודה הלבנה.

פנדלים מכבי:

אלברמן - פנימה

רוקאביצה - פנימה

קאיו - פנימה

גרשון - פנימה

אתנסיאדיס - פנימה, מכבי עולה לשלב הבא!

מאמן הקבוצה רוב מאס אמר בסיום המשחק: "מרגיש טוב לנצח. זה היה קרב מהתחלה ועד הסוף. ידענו שזה יהיה משחק קשה שני הקהלים נתנו הצגה ואווירה. אני יודע מודע ליכולת של השחקנים שלי, וזה מה שהם מסוגלים לתת כרגע, הם נתנו את הכל. אני לא מסכים שבגלל שהפועל תל אביב  בליגה שנייה זו תוצאה לא טובה, הם נלחמו סגרו אבל בסוף היינו ראויים לניצחון. הניצחון הזה הוא עוד משחק ואנחנו עם הפנים למשחק הבא, לא תהיה בעיה של עייפות. אני מאמין בשחקנים שלי ומקווה שזה סימן לדרך חדשה. אני שמח שהיו הרבה שחקנים מהנוער על דשא וזה בשורה שלנו לקהל. קאיו וקלאוס חוזרים מפציעות ועובדים לפי תוכנית, אני מרוצה מהחזרה של שלומי שחזר לאחר פציעה ארוכה."

מכבי חיפה: עומרי גלזר, רז מאיר, אליסון דוס סנטוס, רמי גרשון, יונתן לוי, גל אלברמן, רועי קהת, שלומי אזולאי (אופיר מזרחי, 57), סינטהיו סלליך (קאיו אלבס, 87), ניקיטה רוקאביצה ומוחמד עוואד (סטפנוס אתנסיאדיס, 91).

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.