תחושת החמצה - רק תיקו למכבי

מאת אבירן אסולין | למרות משחק טוב ושליטה במשחק, מכבי חיפה מסיימת רק בתיקו נגד מכבי פתח תקווה, הפער מהתחתית 5 נק'. רוטן: "משחק טוב, תוצאה הפחות" 

אחרי הניצחון הגדול על מכבי תל אביב וההעפלה לרבע גמר הגביע, הירוקים רצו להמשיך את המומנטום מול מכבי פתח תקווה כשמהספסל צפה המאמן פרד רוטן. למרות שליטה מוחלטת ואינספור מצבים, מכבי שוב לא מנצחת ותגיע בשבוע הבא לטדי לקרב מסקרן מול בית"ר ירושלים. לידור כהן השתיק את סמי  עופר, רוקאביצה איזן והוחלף עקב פציעה.
 הירוקים פתחו חזק וכבר בדקה הראשונה קאיו שלח את רוקאביצה מול גינזבורג שהקדים אותו. ככל שנקפו הדקות מכבי המשיכה להיות דומיננטית, אבל עדיין לא מצאה את השער המיוחל. בדקה ה-17 זה היה הכי קרוב לשער אחרי שרוחב מקרי של סלליך פגש את הקורה של האורחים. הירוקים המשיכו לנסות כשבדקה ה-29 קאיו הכניס כדור אבל רוקאביצה נבלם ברגע האחרון לקרן. בדקה ה-31 גלזר עמד למבחן ראשון וכמעט ספג. רומריו פירס בעט טוב מרחוק, גלזר הדף בקושי את הכדור שניתז לקורה, פגע בו ורק במזל יצא החוצה. בדקה ה-36 לידור כהן הימם את פרד רוטן והירוקים.

הגבהה בודדה של המלאבסים מצד ימין מגיעה לראש של כהן שלא מתבלבל ומכניע את גלזר בנגיחה חזקה, יתרון בניגוד גמור למהלך המשחק בסמי עופר. שלוש דקות בלבד החזיק היתרון של פ"ת. מבוקה ניצל טעות חמורה בהגנת האורחים והעביר רוחב אותו המשיך מול שער חשוף השחקן אולי בכושר הטוב ביותר במכבי העונה, ניקיטה רוקאביצה שרץ לחגוג שער שני בשבוע האחרון. אלון יפת הוסיף דקה אחת למחצית בסיומה ירדו הקבוצות לחדרי ההלבשה בשוויון.
המהלך הראשון מצד הירוקים במחצית השנייה היה דווקא כניסתו של מזרחי על חשבון רוקאביצה שהתלונן על כאבים. דקה חלפה ומבוקה העביר רוחב נהדר אותו קלאוס בעט היישר ליציע הצפוני. למרות ההחמצה, משחק טוב של החלוץ היווני. בדקה ה-54 קאיו כמעט העלה את מכבי ליתרון אחרי כדור קרן אותו קיבל מסלליך וסובב כדור אדיר שזיעזע את משקוף השער של גינצבורג. בהתקפה היחידה שלה במחצית השנייה פתח תקווה כמעט הענישה שוב אחרי שסולומון מצא עצמו חופשי וירה גבוה רק במעט מעל השער. הקצב המשיך להיות גבוה אבל מכבי לא השכילה לעלות ליתרון ראשון במשחק למרות שליטה מוחלטת בשדה. דקה 68, שוב אגף ימין פעיל ושוב זה מבוקה הפעלתן אבל שוב, הכדור סירב להיכנס. בדקה ה-79 קאיו היתל בהגנת פתח תקווה אבל הכדור שלו נהדף מצוין על ידי גינצבורג.

מאמן הקבוצה החדש פרד רוטן אמר בסיום: "אנחנו צריכים לעבוד על זה, זה טוב שיצרנו מצבים, ההופעה הייתה טובה, אני לא מרוצה מהתיקו אבל כאן מרוצה מההופעה. הייתי מעורב במשחק באופן חלקי, תיקשרתי עם הצוות אבל הייתי מעורב פחות, אני רק יום אחד בקבוצה. המשחק הזה היה טוב מאוד, רק התוצאה לא הייתה טובה. אנחנו נצטרך לעבוד על כיבוש שערים עם הצוות המקצועי. אני לא מפחד מהקרבה לתחתית, שתי ההופעות האחרונות של הקבוצה הראו לי שאין ממה לפחד."
מכבי חיפה: עומרי גלזר, ארנסט מבוקה, אליסון דוס סנטוס, רמי גרשון, עומרי בן הרוש , גל אלברמן, גיאורגי קוסטדינוב, קאיו (שלומי אזולאי, 80) סינטיהו סלליך, ניקיטה רוקאביצה (אופיר מזרחי, 50) וסטפנוס אתנסיאדיס (עומר דמארי, 64)


צילומים: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.