שישי בצהריים? \ גילור בירוק

גילור בירוק  | שמעון גילור עם קריאת אזהרה לשחקנים בירוק - אם נמשיך כך עוד נחזור לשם ביום שישי בצהריים 

1. יחזקאל גרשוני ז"ל, שמואל חדנס, דוד גוזלן, יוני צבי, ישעיהו שווגר ז"ל, אהרל'ה גרשגורן, נתן הירש, חסן בוטטוני ז"ל, אשר עלמני ז"ל, אברהם מנצ'ל, דני רום –שמולביץ'.  11 הכדורגלנים הללו , ואם לא כולם אז לפחות רובם, היו יכולים בקלות להיות במכבי חיפה של אחת העונות הגדולות (תבחרו בעצמכם איזו עונה שתרצו). לפחות 3 מהם יתחרו בכבוד על מקום בהרכב הדמיוני "מכבי חיפה של כל הזמנים". 5 מהם שיחקו בנבחרת ישראל. 2 מהם שיחקו במונדיאל! ולמרות כל הסופרלטיבים הללו הם היו שותפים לעונה היסטורית עגומה. כל ה-11 הללו נטלו חלק (רובם כשחקני הרכב קבועים ומשמעותיים) בעונת 1964/5 שבסיומה קרה הלא ייאמן ומכבי חיפה נשרה לראשונה בהיסטוריה לליגה השנייה (אז ליגה א' צפון).

2. אם חשבתם שהשמות של 1965 זה אירוע חד פעמי אתן לכם כמה דוגמאות יותר "טריות". שמעתם פעם על שחקן בשם ברוך ממן ? קראתם על ירון פרסלני ? היכרתם את יוסי קרמר ? שלושתם שותפים לאליפות ההיסטורית של 1983/4. אז זהו שגם הם "זכו" לרדת ליגה בעונת 1976/77. ובין לבין גם הייתה ירידת ליגה ב-1974 תוצאה עקיפה של מלחמת יום כיפור (אבל זה כבר באמת "סרט" אחר).

3. מניין הביטחון של המאמן, המנהל המקצועי, פרשנים, עיתונאים וגם אוהדים, שלחבורה הנוכחית שבמקרה הטוב הייתה יכולה לספק 2-3 שחקנים לסגל הנוצץ של אז, מחוסנת מירידה ללאומית?

4. מאיפה החוצפה של אלה שביום טוב הייתי נותן להם אלי להיות מחזירי כדורים של שמילו, שווגר , מנצ'ל ועלמני, מאיפה החוצפה להיות כל כך אדישים ואנמיים?

5. פתרון בעיה, כל בעיה, מתחיל בהכרה בקיומה. אני מתרשם שבמכבי חיפה לא מבינים או לא רוצים להבין שהחרב מונחת על הצוואר. אם קשה לכם, דברו עם אלה שחוו על בשרם את ה"תענוג" ששמו ירידת ליגה. אם לא ממני, אז אולי מהם תלמדו שכאשר הקבוצה מתעקשת להיות נאמנה ל-DNA של המועדון ולא מתאימה את עצמה למציאות, הסוף עלול להיות מאד מאד לא נעים.

6. אנחנו בקרב על החיים (הספורטיביים) שלנו. מהמשחק היום נגד סכנין היה ברמה ובאווירה של ליגה לאומית! זו האמת האכזרית והכואבת. מי שיתנהג במלחמה הספורטיבית הזו כפי שמתנהגת מכבי חיפה – יימצא את עצמו (ואותנו) בליגה הלאומית. אם נמשיך כך עוד נחזור לשם ביום שישי בצהריים - הרבה זמן לא שיחקנו באצטדיון העירוני הרצליה.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.