גל אדום: ניצחון נוסף להפועל

מאת יובל מרון | 1-0 לסינדרלה האדומה על בני סכנין, אראל הכריע(80). קלינגר: "הבטחנו פלייאוף עליון" 

במסגרת המחזור ה-21 אירחה הפועל את קבוצתו של טל בנין, בני סכנין. הרכבו של קלינגר חסר את שחקניו המובילים בחלק הקדמי עד עתה, כאשר בפעם הראשונה לעונה, אלון תורג׳מן את עדן בן בסט נעדרו מההרכב הראשון. בצעד מפתיע, בחר קלינגר להעניק את הקרדיט בהרכב לשחקן הצעיר מאמון קשוע אשר חזר למגרשים לאחר פציעה ממושכת ממנה סבל.
ההרכב האדום היה חסר למדי גם בחוליית הקישור ובשל היעדרותם של ברסקי המוצהב וסויסטד הפצוע, מיטרבסקי וסרדל קיבלו את המושכות במרכז השדה. ובתוך כך, הרכש הנוצץ גילי ורמוט פתח שוב לאחר שנים רבות במדים האדומים שחורים. טרם שריקת הפתיחה, לרגל יום השואה הבינלאומי שנערך השבוע, ערך המועדון טקס מרגש להוקרת עמותת יד עזר לחבר. 4700 אוהדים נכחו באיצטדיון החיפאי.
בדקה ה-16 אזולאי הותיר את פושה לבדו מול שטקוס, החלוץ בעט חלש מדי אל ידיו של שטקוס. בדקה ה-29 שוב פושה רשם החמצה ענקית, עותמאן הגיש לצרפתי כדור על מגש של כסף, אקס רעננה החמיץ ברשלנות מ-3 מ׳. ארבע דקות מאוחר יותר החלוץ ניסה את מזלו עם בעיטה מכ-20 מ׳, שטקוס הדף לקרן. בדקה ה-37 איבנציץ שיגר וולה ממרכז הרחבה, קנדיל היה במקום.
בדקה ה-50 דאבל פס נהדר בין מלול לורמוט הסתיים בבעיטה של האחרון למשקוף. בדקה ה-60 שטקוס בהצלה ענקית מנע ממוגרבי לכבוש שער אדיר עם בעיטה שהלכה אל בין חיבורי הקורות מסף הרחבה. בדקה ה-63 שיימן הגביה אל ראשו של קפילוטו שנגח מקרוב החוצה. בדקה ה-75 היה זה תורו של בן בסט להחמיץ בענק, הקפטן נגח בחופשיות מחמישה מטרים, אך קנדיל הדף. בדקה ה-80 הסכר נפרץ, מלול מסר לאראל, המחליף גלגל פנימה מול קנדיל בקלילות, 1-0 אדום. בסיום בזכות חילוף מנצח נוסף מבית היוצר של קלינגר, הפועל רושמת ניצחון שני ברציפות ונידבקת באופן זמני לצמרת הגבוהה של טבלת ליגת העל.

ניר קלינגר בסיום המשחק : "מבחינה מקצועית זה היה משחק מורכב, סכנין שיחקה עם המון מהירות בחלק הקדמי וזה הקשה עלינו. חיפשנו פיתרונות טקטיים על מנת ליזום והמטרה שלנו הייתה למשוך את סכנין מעט החוצה בכדי להכות אותם בהתקפות המעבר. ידעתי שסכנין תיפול מהרגליים בחצי השני, גל היה צריך לפתוח והוא לא פתח על מנת לנצל את דקות הסיום לטובתינו, הגול של גל עשה צדק עם המשחק הזה. אני מאוד מרוצה וגאה בשחקנים, למרות חסרונות משמעותיים הצלחנו לנצח עם הכוח הקיים. יש לנו אופי לאורך כל העונה, נפלנו מספר פעמים אך אנו מראים יציבות. אף רופא לא אישר לעדן לשחק היום ואני מצדיע לו על המחוייבות. הבטחנו את הפלייאוף העליון וזו מטרה שאנו מסמנים עליה וי. נעשה את ההתאמות לדרבי בעקבות המאמץ של השחקנים. עדן יהיה כשיר למשחק בשלישי, רציתי להוציא את גילי אבל הוא התעקש להמשיך, תורג׳מן וסויסטד נמצאים בסימן שאלה."

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, ריקי מיטרובסקי, לירדן סרדל(65, גל אראל), ראדו גינסארי, גילי ורמוט, יוסיפ איבנציץ(85, מקסים פלקושצ׳נקו) ומאמון קשוע(57, עדן בן בסט).

צילומים: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.