המפולת נמשכת

מאת אבירן אסולין | הפסד נוסף למכבי חיפה, המפלה נמשכת. הירוקים עוד הובילו. רוטן: "אני לא קוסם"

כאמור מכבי שוב נראתה רע, הפעם נגד מכבי נתניה, איבדה יתרון תוך 12 דקות והמשיכה להתדרדר בתחתית עם הפסד שלישי בארבעה משחקים. בן הרוש עוד הפיח תקווה (23), אבל כחלון (26) ולוי (33) בשריקה מפוקפקת של בר נתן הפכו ושלחו את רוטן ושחקניו להילחם נגד הירידה.
במשחק שפתח את המחזור ה-24 בליגת העל, מכבי פגשה את החבורה הנמרצת של ערן ולוי ודיא סבא שהגיעו ללא רגשי נחיתות. פרד רוטן ערך שינוי אחד כשקלאוס קיבל שוב הזדמנות בחוד אבל לא הורגש והוא בדרך הבטוחה החוצה לנוכח האכזבה הגדולה מיכולתו. למרות פתיחה טובה של הירוקים, למחצית השנייה עלתה רק הקבוצה מעיר היהלומים. בסיום מכבי שוב ירדה מנוצחת עם הפסד בית שישי, מאזן שפל פשוט בלתי נתפס של 12 הפסדים ב-24 משחקים ומתקרבת בצעדי ענק לקו האדום כשהיא מגיעה במומנטום גרוע מאוד למשחק הגביע ביום חמישי מול היריבה העירונית.
המשחק נפתח בשליטה של הירוקים אבל ללא מצבים ליד השער. ההזדמנות האמיתית הראשונה הגיעה בדקה ה-12  אחרי עבירה על שלומי אזולאי שגם לקח את הכדור החופשי וסובב באמנות כדור שנדבק למשקוף השער של עמוס שפשוט לא זז. על הריבאונד עט קלאוס אבל עמוס הפעם הדף ומנע יתרון מוקדם ממכבי. בדקה ה-15 גם הקבוצה מעיר היהלומים הגיעה למשחק אבל פספסה הזדמנות מצוינת סמוך לרחבה.דקה 17 ושוב זה אזולאי במרכז העניינים אבל קרן שלו מטיילת על קו השער של עמוס בלי למצוא רגל מסיימת. דקה עברה ושוב מכבי התקרבה אבל שוב עמוס היה במקום ועצר נגיחה של רוקאביצה.

דקה 20, שוב עמוס מונע מאזולאי יתרון אחרי קרן מצוינת של הקשר שבועט ישירות לשער וכמעט מוצא את החיבורים. רק כמה שניות חלפו והפעם הרשת זזה. דקה 22, שוב קרן, הפעם עמרי בן הרוש מצא עצמו חופשי בתיבת החמש וירה טיל אדיר שנעצר רק ברשת ולא חגג מול הקבוצה בה גדל. 1-0 מוצדק למכבי. רק 2 דקות היתרון של מכבי החזיק מעמד עד שויקי כחלון מצא עצמו מול שער ריק אחרי טיילת ברחבה של מכבי, 1-1 בסמי עופר. דקה 33, בר נתן הצביע על הנקודה אחרי נגיעת יד שנויה במחלוקת ברחבה של מכבי. ערן לוי ניגש לבעוט, דייק והפך את התוצאה. רק כמה דקות עברו והפעם אירוע בתוך הרחבה של נתניה, בסיומו בר נתן מורה להמשיך אחרי טענות נמרצות לפנדל מצד אנשי מכבי.דווקא אחרי דקות טובות בהן אף עלתה ליתרון מכבי ירדה למחצית בפיגור.
המחצית השנייה נפתחה ושוב בר נתן במוקד אחרי עוד טענה אנשי מכבי לפנדל, אבל שוב המשרוקית של השופט נדמה. אחרי דקות של דעיכה מכבי ערכה סדרת חילופים ובדקה ה-76 עמוס מנע מדמארי שיוויון אחרי נגיחה של החלוץ. מכבי ניסתה כשאופיר מזרחי היה חייב להשוות אבל החמיץ ברשלנות. בסיום חמש דקות תוספת זמן מכבי שוב מפסידה ומסתבכת בתחתית.

מאמן הקבוצה, פרד רוטן, אמר בסיום: " אחרי שהתחלנו טוב מאוד, שלטנו והבקענו ירדנו אחורה יותר מדי לדעתי וזו הבעיה המרכזית שלנו לדעתי.אני תמיד אחראי למה שקורה, זה קשה מאוד לעשות שינויים בזמן כזה קצר, אני אחראי ואנחנו עושים את הטוב שלנו ופשוט חייבים לקחת נקודות. במציאות שלנו נצטרך לעבוד קשה כדי לקחת את הנקודות. התחלנו טוב את המשחק אבל אז משהו קרה. זה לא מצב נורמלי וזה נראה רע אבל הסגל הזה מספיק טוב מבחינה מנטלית לקרבות התחתית. קלאוס פתח כי דמארי לא היה כשיר עוואד עדיין לא מוכן לדעתי. אנחנו עובדים מאוד קשה על המבנה כקבוצה אבל כרגע קשה להוציא יותר מהקבוצה שלנו, אנחנו מגיעים למצבים ןלא כובשים.

מכבי חיפה: עומרי גלזר, רז מאיר, רמי גרשון, אליסון דוס סנטוס, עומרי בן הרוש, גל אלברמן (אופיר מזרחי, 72), רועי קהת, שלומי אזולאי (קאיו אלבס, 72) סינטהיו סלליך, ניקיטה רוקאביצה, סטפנוס אתנסיאדיס (עומר דמארי, 62).

צילומים: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.