קצת אוויר - ניצחון למכבי

מאת רובי לוי | רגע לפני היציאה לפגרה מכבי "הנטר" חיפה רושמת ניצחון ליגה לאחר שבעה הפסדי ליגה רצופים! באומן הצטיין עם 25 נק', רבע רביעי מעולה לירוקים. רחימי: "מודה להנהלה על הקרדיט והגב" 

עופר רחימי הוציא הערב הרבה אוויר, לאחר שראה את חניכיו מנצחים את עירוני נהריה ברוממה, 84:73. בחצי הראשון ראינו משחק צמוד, ואילו ברבע השלישי זה נראה בורח לשחקנים בירוק שהיו כבר בפיגור דו ספרתי. רבע רביעי מצוין של הירוקים עם משחק לחימה והגנה חסר פשרות העניק להם את הניצחון החשוב. באומן עם 25 נקודות ומחצית שנייה מעולה היה המצטיין בשורות הירוקים, דגן יבזורי הציג את משחקו הטוב ביותר העונה עם 13 נקודות. גם הגארד המתנדנד רודריגז הציג שורה סטטיסטית נאה שכללה: 9 נק', 8 אס' ו-6 חט'. מכבי עדיין מסתכלת על הליגה מלמטה, אבל אין ספק שיציאה לפגרה לאחר ניצחון, מכניסה הרבה רוח במפרשים הירוקים.
צילום: חגית אברהם.
מכבי "הנטר" חיפה פתחה בחמישייה עם רודריגז, יבזורי, גרהאם, בלייזר ובאקנר.

המחצית הראשונה ברוממה הייתה צמודה מאוד. שתי הקבוצות עשו ריצות קטנות, ומייד קיבלו תגובה מעבר. בסיום הרבע הראשון שלשות של הובר ובאומן הורידו את הירוקים ביתרון נקודה, 24:23. מכבי התקשתה לקלוע בפתיחת הרבע השני ונהריה ניצלה את זה כדי להוביל, שלשה של הובר שהיה טוב מאוד בשורות מכבי, השיבה לירוקים את היתרון. עד לסיום המחצית ראינו נדנדת נקודות מצד לצד,יבזורי עם הבאזר דרג להוריד את הקבוצות בשיוויון 39:39.
צילום: חגית אברהם.
הרבע השלישי נפתח חזק מאוד מצד האורחים בסגול שרצו 8:0 בדרך ליתרון 47:39. בלייזר ובאומן צימקו, אך מהעבר השני הייתה זו נהריה שפתחה פער 10, 56:46. הירוקים צימקו מעט וירדו בפיגור 6 בסיום הרבע, 56:50. ברבע הרביעי הירוקים הציגו משחק מלחמה והצליחו לנעול את הסל, ובהתקפה שלשות של יבזורי ובאומן נתנו למכבי יתרון של 5 נקודות. מכבי המשיכה להציג יכולת טובה בהגנה ולהגדיל את היתרון ל-11 נקודות בדרך לניצחון שנותן הרבה אוויר, 84:73.
צילום: חגית אברהם.
עופר רחימי מאמן הירוקים אמר בסיום: "תקופה לא פשוטה, אני מתרגש בשביל ג'ף רוזן ואסף רוזנבלט מנהל הקבוצה, שנתנו לי את הגב, הרבה מאמנים הלכו הביתה על פחות מזה. אני שמח בשביל יבזורי, אני מאוד מאמין בו וביכולות שלו. נצטרך להמשיך לשמור הגנה חזקה ואגרסיבית, ולשפר את יכולת הקליעה. ברנדון עובד טוב והוא מצוין לא תמיד אני מצליח למצוא לו דקות ברוטציה, היום רוב המשחק הוא שיחק מספר חמש. מה שצריך לעשות הלאה ואחרי הפגרה אני אגיד להנהלה."

מצטיין המשחק ברנדון באומן אמר: "ידענו שאנחנו חייבים את המשחק הזה, חזרנו מהמחצית אגרסיביים ונדבקנו לתוכנית המשחק. כשאני נכנס למשחק, אני מפוקס וקשה מאוד להוציא אותי מהריכוז. במחצית דיברנו על לחזור לפרקט אגרסיביים יותר, נתנו הגנה טובה. אישית בשביל להמשיך ככה, אני צריך להיות על המגרש לקלוע ולעבוד קשה בשני צידי המגרש. הניצחון הזה חשוב לנו, והיינו צריכים אותו להמשך, אנחנו חייבים להמשיך ולצבור ניצחונות. שאנחנו אגרסיביים בהגנה זה לא ממש משנה מה קורה בהתקפה, ההגנה קובעת."

קלעים מובילים במכבי "הנטר" חיפה: באומן 25 נק', יבזורי 13 נק', גרהאם 12 נק', רודריגז 9 נק (8 אס' ו-6 חט').

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.