פגע וברח -ניצחון חשוב למכבי

מאת אבירן אסולין | קהת, סלליך ומזרחי (צמד) חגגו עם רביעייה, דרסו את קרית שמונה וברחו מהקו האדום. ברוסו האורח הורחק. רוטן: "הפסדנו ביחד וניצחנו יחד, אנחנו קבוצה."

ארבעה ימים בלבד אחרי שאיבדה יתרון כפול מול היריבה העירונית ברבע גמר הגביע, מכבי חזרה למציאות העגומה בליגה במסגרת המחזור ה-22 וידעה שכל תוצאה מלבד ניצחון תסבך אותה בשיפולי הטבלה. פרד רוטן ערך שני שינויים בהרכב כששלומי אזולאי ויונתן לוי פתחו ב-11. בסיום המשחק עומרי בן הרוש נותר מחוץ לסגל אחרי שהרגיש כיווץ בשריר, לפני תחילת המשחק בן הרוש נבדק  והוחלט שיישאר מחוץ לסגל. על המגרש, מכבי הייתה עדיפה והודות לשערים של קהת שחזר לעצמו עם משחק גדול, שכלל חמישה איומים,שער והשחקן שרץ הכי הרבה בצד הירוק 10.9 ק"מ, צמד של מזרחי וסלליך שנתן לירוקים 4:0, ואפשרות לנשום קצת לרווחה. מכבי תגיע בשבוע הבא למפגש מול סכנין כשהיא במרווח ביטחון מהקו האדום.
צילום: האתר הרשמי.
ההזדמנות הראשונה בירוק הגיעה אחרי 6 דקות כששלומי אזולאי שלח כדור ענק לסלליך שנשאר לבד מול זועבי אבל התמהמה ונבלם. מכבי יזמה ובדקה העשירית כמעט מצאה את היתרון כשרוקאביצה ניסה את כוחו מתוך הרחבה אבל בעט לגופו של זועבי. אחרי כמעט חצי שעה גם האורחת מקרית שמונה הגיעה למשחק אבל כדור הרוחב של ריאן לא מצא מי שיסיים התקפה טובה. הקהל בסמי עופר מאס ביכולת הירודה של השחקנים שלו והחל בשריקות בוז קולניות. מחצית חלשה מאוד של מכבי שכמעט ולא סיכנה את השער.

מכבי עלתה למחצית השנייה כשרוטן עשה שינוי אחד כשאלברמן נכנס במקום קוסטדינוב החלש. אחרי כעשר דקות כמעט שער יתרון לירוקים, בחלל היתל בהגנת קרית שמונה ומ-16 מטרים בעט גבוה מעל השער. מצב טוב לירוקים. אחרי שעה של כדורגל כמעט וראינו יתרון דווקא של ק"ש אבל מאבוקה הציל שער בטוח מקו השער. מכבי המשיכה לנסות אבל ניסיון נגיחה של קהת מצא רק את היציע הצפוני מאחורי השער של זועבי. בדקה ה-72 הסכר נפרץ. סלליך פרץ באגף שמאל, העביר רוחב מצוין ומי שחיכה לכדור היה רועי קהת שעם רגל שמאל שלח טיל אדיר לפינה של זועבי ונתן הרבה אויר לנשימה לרוטן על הקווים. המשחק קיבל קצב טוב אחרי השער ומוחמד שכר כמעט והחזיר את האוהדים בסמי עופר לקרקע אבל הכדור שלו חלף סנטימטרים מעל משקוף השער של גלזר.

בדקה ה-78 האורחים נשארו בעשרה שחקנים אחרי שברוסו פגע בשלומי אזולאי וראה כרטיס אדום ישיר מרנשרייבר. אחרי 84 דקות קהת כמעט והשלים צמד אבל זועבי הגיב נפלא והשאיר את חבריו בחיים. שתי דקות חלפו וידו של זועבי קצרה הפעם מלהושיע. מזרחי המחליף שנמצא אולי דקה על המגרש, קיבל כדור על סף ה-16 ובעט כדור חכם שנעצר רק ברשת. 2-0 ירוק בסמי עופר. דקה בקושי חלפה והאורחת מתפרקת,  סיניטהו סלליך שבישל את שני השערים התכבד בשלישי ונתן את האות לחגיגה ביציעים. בתוך תוספת הזמן מזרחי המחליף השלים צמד אחרי טעות בהגנה של קרית שמונה ומגלגל מול זועבי האומלל את הרביעי. ניצחון ענק של מכבי בסיום.

מאמן מכבי חיפה, פרד רוטן, אמר אחרי המשחק: "ניצחנו ביחד ואנחנו מפסידים ביחד. אנחנו קבוצה."

על ההבדל בין המחציות שראינו שוב:"פתחנו ברבע שבה טובה אבל לא הבקענו ואחרי זה המשחק היה מאוזן. במחצית השנייה שיחקנו טוב והגיע לנו לנצח. אני אדם ריאלי ומהניסיון שלי זה לא זמן לחגיגות ואנחנו צריכים להבטיח את ההישארות מוקדם ככל האפשר."

על חשיבות הניצחון: "זה חשוב למועדון ולא רק לקבוצה. 3 הנקודות היו חשובות וכמובן הביטחון."

על הספסול של אלברמן: "יש הרבה ספקולציות על ההחלטה הזאת אבל אני משאיר את זה לעצמי."

על ריינו בלם הרכש: "אנחנו נכניס אותו לעניינים וניתן לו זמן, זה היה מסוכן להכניס אותו היום כי חששנו מפציעה."

על ההמשכיות: "אנחנו נראה את הוידיאו ונעבור על מה שטוב ומה שלא וננסה להשתפר."
צילום: האתר הרשמי.
מכבי חיפה: עמרי גלזר, ארנסט מבוקה, רמי גרשון, אליסון דוס סנטוס, יונתן לוי, שלומי אזולאי(אופיר מזרחי, 85) גיאורגי קוסטדינוב (גל אלברמן, 46), רועי קהת, ניקיטה רוקאביצה, סינטיהו סלליך ועומר דמארי. (מוחמד עוואד, 60)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.