פארסה ושמה מכבי / טור דעה

מאת רובי לוי | על בניית קבוצה שערורייתית העדר מערך סקאוטינג, וכן, לוזון לא אשם זה המערכת אשמה, המערכת והעומד בראשה. טור דעה

מי האמין שאחרי רצף עונות כאלה שחונות, תראה מכבי חיפה כך, 5 נקודות בואך 3 מהמקום ממנו יורדים ליגה. אפשר לשלוח המון חיצים לעבר המון אנשים במועדון מהגדול ועד הקטן, אבל עדיין לא יכול להיות שהקבוצה תראה או תנסה להראות ככה. קבוצה רופסת, לא יציבה בעליל, כל מערך בקבוצה פשוט פגום, מחוליית השוער ועד עמדת החלוץ.
צריך לשאול - מי אחראי לפארסה בבניית הסגל הנוכחי. אפשר להאשים את גיא לוזון, אפשר להאשים את המערכת או שפשוט לבוא לזה העומד בראשה, יענק'לה שחר. אני ברשותכם אאשים את יענק'לה שחר וחבר מרעיו, אבל לא בבניית הסגל כי לא הוא בנה את הסגל. אני מאשים את המערכת ויענק'לה בראשה, בהעדר מחלקת סקאוטינג נורמלית. מחלקת סקאוטינג שמצליחה לבחון שחקן לקבוצה טרם הבאתו, כזו של מסתמכת על נתוני עבר וכיבושים בקבוצה הקודמת.
כך למשל קאיו, שאני בספק בככל אם מישהו במכבי צפה במשחק אחד מלא שלו או רחמנא ליצלן בשני משחקים מלאים. הרי נכון, כולנו התלהבנו ששמענו על השחקן וקראנו על "הרפרטואר" העשיר שלו. אבל היום ברור קאיו לא מתאים למכבי חיפה, לא מתאים לסוג המשחק, לא מתאים לDNA של הקבוצה בירוק, שחקן שלא עובד, משחק בהליכה, לא מתאים. מערך סקאוטינג נורמלי שהיה צופה ומנתח את השחקן היה יכול להגיע למסקנה הזו הרבה לפני שהברזילאי נחת במחנה האימונים. אליסון דוס סנטוס, הרבה רעש וצילצולים היו סביב הבאתו של הבלם ואני תוהה כאשר מחלקת הסקאוטינג ישבה או שלא, האם מישהו נתן את הדעת על העדר טכניות ויכולת מסירה של הברזילאי, ויתרה מזאת שהחליטו לצוות לידו את רמי גרשון הלוקה גם הוא בליקויים הנ"ל, וגם במקרה שלו אני תוהה אם מישהו בקבוצה צפה ביותר משניים או שלושה משחקים מלאים שלו בבלגיה, מערכת הסקאוטינג לא חשבה לנכון להגיש דו"ח ליקויים למאמן? כנראה שלא.

אם ממשיכים לנתח את הבנייה עולות עוד מיליון שאלות, כמו איך לעזעזאל אין למכבי חיפה מגן שמאלי נורמלי? הרי לוזון פיזר תחת כל עץ רענן אוף דה רקורד את רצונו לשחק עם שלושה בלמים, או אז, קיבלנו את עומרי בן הרוש הבלם, הבלם! הפזיזות בה שוחרר סאן מנחם, שבמצב הנוכחי שווה הרכב במכבי חיפה. עוד סימני שאלה, איך סנטיהו סלליך שכלל לא היה בתוכניות של הקבוצה והאמת שבכלל לא רצו אותו בקבוצה, הפך להיות הבאנקר בהרכב? או שלומי אזולאי שהגיע לכאן מחוסר ברירה מוחלט והפך בין לילה למושיעם של אוהדי הקבוצה, שחקן שלא ראה דקות בת"א והפך שחקן ספסל בק"ש. רוצים עוד? גל אלברמן, הבנייה המוגזמת על שחקן בן 34, טוב אחראי וחיובי ככל שיהיה.
נכון, זה טור בדיעבד. ויכול להיות שבשיטה הזו גם הצליחו לפגוע בשחקן זה או אחר, קוסטדינוב למשל. אבל מכבי חיפה לא יכולה להיות קבוצה מחפפת, ואם יש לקבוצה מערך סקאוט שפספס את כל האמור, מגיע לו לשלם במשרתו. אם אין למכבי מערך שכזה, הבעיה חמורה. טוב יעשה יענקל'ה שחר אם יתן למו אלאך את כל הכלים לבנות במכבי מערך סקאוטינג לעילא ולעילא, כזה שיהיה בעל סמכויות ויבדוק על אמת כל שחקן ושחקן ולא יסתמך על כמות השערים והבישולים של השחקן בעונה הקודמת. כל זאת כמובן בהנחה וליגת העל תישאר אופציה עבורנו. אמן.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.