מדהים: 1-0 דרמטי להפועל

מאת יובל מרון | שער עצמי דרמטי של יעקובוביץ(93) רשם עוד פרק מדהים בעונה של הפועל, ניר קלינגר: ״התחת שלי לא גדל בסנטימטר, זה היכולת"

מזל של אלופים? ניצחון ענק עמוק בתוך תוספת הזמן להפועל חיפה, על מ.ס אשדוד. כאמור במסגרת המחזור האחרון לעונה הסדירה וכהכנה גנרלית למשחקי הפלייאוף העליון, אירחה הערב הפועל את קבוצת התחתית מהדרום, מועדון ספורט אשדוד. האדומים שחורים עלו על כר הדשא באיצטדיון סמי עופר כשהדי חגיגות הניצחון בדרבי עוד נשמעים בחדר ההלבשה. בניגוד לסיבוב הקודם בו נפרדו בתוצאת תיקו מאכזבת למדי עם קבוצתו של עמיר תורג׳מן, הפועל שאפה להמשיך את המומנטום האדיר מצמד משחקי הדרבי ולרשום ניצחון נוסף על מנת להידבק לצמרת הגבוהה. ניר קלינגר ביצע שני שינויים כפוייים בהרכב כאשר חיים מגרלשווילי זכה לחולצת ההרכב במקומו של דור מלול המוצהב. בנוסף, גל אראל פתח במקומו של תאמאש אשר חש מיחושים בשריר התאומים בסמוך לשריקת הפתיחה.

בדקה ה-7 איבנציץ פרץ נהדר מצד שמאל אך החמיץ מזווית קשה. בדקה ה-21 בן זקן כמעט וכבש את שער העונה עם בעיטה מאיזור קו מחצית המגרש, שטקוס הדף בשנייה האחרונה. בדקה ה-29 ביטון ירה מסף הרחבה, שוב שטקוס היה במקום.

בדקה ה-82 נרשם המצב המסוכן הראשון במחצית השנייה לטובתה של הפועל, פלקושצ׳נקו בעט מכ-25 מ׳, ג׳ראפי הדף לקרן. עמוק בתוספת הזמן נרשם עוד רגע מדהים בעונה המטורפת של האדומים, שיימן הגביה כדור מדוייק לרחבה, יובל יעקובוביץ׳ כבש שער עצמי והעניק ניצחון מתוק לקבוצתו של ניר קלינגר.

מאמן הפועל ניר קלינגר סיכם את המשחק ואמר: ״התחת שלי לא גדל בסנטימטר, זה לא עניין של מזל וזה עניין של יכולת, תעוזה והתגברות על קשיים בדמותם של חמישה שישה שחקני הרכב שנעדרים. ראיתי רק ניצחון מול העיניים, ויתרתי על מגן והכנסנו חלוץ ועשינו את כל מה שאפשר. פתחנו טוב את המשחק ואז המשחק נרגע. השער היה באוויר ואני האמנתי עד הסוף, אמרתי לשמואל דקה לפניי הגול שאם הוא יגביה יהיה שער. התגברנו על החיסרון המשמעותי של תאמאש וכל הקרדיט מגיע לשחקנים. המילה כישלון והפועל לא יכולים ללכת ביחד העונה, אנחנו מוציאים מהשחקנים את המקסימום, המטרה שלנו כמובן היא להגיע לאירופה ולהתגבר על הקשיים למרות החסרונות המשמעותיים. תורג׳מן לא היה כשיר במאה אחוזים אבל לא הייתה לי ברירה.״


הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, שמואל שיימן, ניסו קפילוטו, ריסטו מיטרבסקי, חיים מגרלשווילי(86, עידן גולן), גל אראל, רוסלן ברסקי, ראדו גינסארי, גילי ורמוט(46, מקסים פלקושצ׳נקו), יוסיפ איבנצ׳יץ׳ ואלון תורג׳מן(64, עדן בן בסט)

צילומים: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.