הפסד להפועל - חלום הפלייאוף נגוז

מאת רובי לוי | הפועל חיפה לא מצליחה לנצח את אליצור יבנה, מחסלת את סיכוייה להשיג את המקום ה-8 ותאלץ להיאבק בתחתית על מקום בליגה הלאומית 

הפועל חיפה רושמת הפסד ליגה מאכזב מאוד לאליצור יבנה, 83:76. הפועל הייתה חייבת לנצח על מנת לשמור לעצמה סיכוי לתפוס את המקום ה-8 המוביל לפלייאוף העליון, אך במקום זה מוצאים עצמם הפועל קרובים יותר למלחמות ההישרדות בליגה הלאומית. השחקנים באדום קיבלו ממש משחק בהזמנה, אליצור יבנה מתחתית הטבלה, שהגיעה לרוממה אחרי רצף הפסדים ומאמן זמני על הקווים. הפועל הציגה משחק חלש ואיבדה ברבע השני את ג'רון פרסלי בעבירה חמישית. למרות כל אלו, התעלות של רומרו (24 נק') וניב משגב (22 נק') הצליחו לסחוב את הפועל ליתרון ברבע השלישי, אך ברבע הרביעי האורחים הצליחו לברוח ולנצח את המשחק. עד תום העונה הסדירה נותרו להפועל עוד שני משחקים קשים, הפועל באר שבע בבית והפועל ר"ג\ גבעתיים בחוץ.

חלוקת הנקודות בהפועל אומרת הכל על חוסר האיזון בקבוצה, אמנם הפועל חסרה את פרסלי שהורחק ברבע השני, אבל עד אז הוא קלע נקודה אחת בלבד. סה"כ להפועל קלעו הערב שבעה שחקנים כאשר שלושה מתוכם קלעו פחות מ-5 נק'. למעשה רומרו, משגב ולב היו אחראים ל-60 נקודות של הפועל.

הרבע הראשון של האדומים היה חלש והם איפשרו לאורחים מיבנה ליטול את ההובלה, בדרך ליתרון 24:15 בסיום הרבע. ברבע השני הפועל לא ניסתה לצמק ובדרך איבדה את אחד השחקנים החשובים שלה, ג'רון פרסלי הורחק בעבירה חמישית לאחר שנשרקה לחובתו עבירה טכנית, פרסלי אגב עד לאותה הנקודה קלע נקודה אחת בלבד. במחצית האורחים מיבנה ירדו ביתרון 41:34.

ברבע השלישי הפועל הצליחה לעשות מהפך גדול, הרבה בזכות פרננדו רומרו שלקח את המשחק עליו והוריד את האדומים ביתרון, 59:55. הרבע הרביעי נפתח צמוד, אבל הייתה זו יבנה שבעזרת ריצת 9:0, פתחה פער 79:70, הפועל ניסתה לצמק ולשוב למשחק, אבל זה היה מעט מידי, מאוחר מידי. בסיום כאמור הפועל רושמת הפסד מאכזב לאליצור יבנה החלשה, 84:76.

קלעים מובילים בהפועל: רומרו 24 נק' ו-17 ריב', משגב 22 נק', אוראל לב 14 נק'.
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.