נווה שאנן ניצחה את המוליכה

מאת מערכת האתר | "מכבי נווה שאנן" ממשיכה לנצח: ניצחון 2:3 מרשים וענק על מוליכת הליגה "צעירי עירוני בקה" המשחק הופסק לחצי שעה בגלל אירוע אלימות 

ביום שישי (9.3) התקיים במסגרת ליגה ג' משחק הצמרת בו ארחה קבוצת "מכבי נווה שאנן אלדד" את מוליכת הטבלה החזקה והמועמדת לעלייה לליגה ב' קבוצת "צעירי עירוני בקה" שעד היום רשמה בליגה רק הפסד בודד, קבוצה שהחלה את העונה עם השקעה גדולה ותקציב ענק. היה זה משחק חשוב ומסקרן שכן שתי הקבוצות ממוקמות בצמרת הטבלה,  את השערים לזכות מכבי נווה שאנן כבשו: נתנאל (נתי) לוי (15) מבעיטת עונשין 11 מטר (פנדל), עומרי דדון (44), אליאור בן חמו (62).
במהלך התקפה מתפרצת של נווה שאנן בדקה ה-15, פגע הכדור בידו של מגן "בקה" והשופט ללא היסוס הורה על הנקודה הלבנה כשהמשימה הוטלה הפעם על כתפיו של נתנאל (נתי) לוי שבעט חזק פנימה לפינה השמאלית של השער וקבע 0:1 לנווה שאנן. בדקה ה-35 מעירבוביה שהיתה ליד שערו של אדם ביבאי שוער נווה שאנן השכילו האורחים להשוות את התוצאה ל- 1:1 ואף מספר דקות לאחר מכן ליתרון בדקה ה-40. שחקני נווה שאנן לא אמרו נואש ו-4 דקות מהיתרון לאורחים היה זה שוב נתנאל (נתי) לוי שקיבל כדור רוחב ומסר אותו היישר לרגליו של עומרי דדון שלא מהסס ובועט לפינה הרחוקה של השער וקובע את תוצאת המחצית 2:2 והקבוצות ירדו להפסקה.
בחדר ההלבשה עודד מאמן הקבוצה אלעד לידור את שחקניו והחדיר בהם אמונה להמשיך ולא לוותר על כל כדור על כר הדשא, וכך גם היה, בדקה ה-61 שולף המאמן לידור את ה"קלף הסודי" שלו ומעלה אל כר הדשא את אליאור בן-חמו, עוברת דקה בלבד וזה מקבל כדור מרגליו של נתנאל (נתי) לוי ברחבה ובהתקפה מתפרצת הוא בועט בחוזקה אל המסגרת ומכניע את שוערה של האורחת מבקה וקובע גם את תוצאת המשחק 2:3 ניצחון ענק ומרשים לנווה שאנן.

בתום המשחק אמר אלעד לידור מאמנה של נווה שאנן: "התכוננו היטב למשחק. הקבוצה היריבה מבקה היתה חזקה ומצויינת אך הצלחנו ליצור יתרון במרכז השדה וזה גרם לשליטה שלנו ברוב שלבי המשחק. שאפו לכל הבחורים שהציגו רוח לחימה ונחישות אדירה על כר הדשא. אין משחקים קלים בליגה כל משחק עבורנו הוא כמו גמר גביע. אני מאמן חבורה של לוחמים הממושמעים טקטית. אין לי מישהו מיוחד לציין שהתעלה במשחק וקשה לציין מישהו ספציפי כי כל השחקנים התעלו על עצמם וכולם היו פנטסטים. אנחנו ברצף של 5 ניצחונות והמטרה היא להגיע למשחקי המבחן לעליית ליגה. אנו נמשיך כל השבוע להתאמן חזק ומשחק זה כבר מאחורינו, אנו עם הפנים קדימה למשחק הבא שלנו שיתקיים בחוץ כבר ביום שישי הבא ב 16.3 נגד קבוצתה החזקה והעיקשת של "מכבי עירוני ברטעה".

עוד נוסיף כי לקראת סוף המשחק בדקה ה-86 שלף שופט המשחק אור בן עמי כרטיס צהוב שני ואדום לשחקן בקה ובעקבות כך אירעו מספר אירועי אלימות קשים מצד חברי הנהלת בקה כלפי שופט המשחק על כר הדשא בהם לא היתה נווה שאנן מעורבת. המשחק הופסק וחודש לאחר כמחצית השעה עד סיומו של הזמן החוקי.

עקב אירועי האלימות, פירסם מר יואב תנעמי, יושב ראש מועדון הכדורגל של "מכבי נווה שאנן אלדד", הודעה רשמית ואמר ל"חיפה ספורט": "אירועים כמו שאירעו כאן היום בסוף המשחק גורמים לאוהדי הכדורגל ברחבי הארץ להדיר את רגליהם מהמגרשים, מועדון הכדורגל "מכבי נווה שאנן אלדד" מגנה בכל תוקף את אירועי האלימות שראינו במגרש וכולי תקווה גדולה כי מחזות כאלה ודוגמת אירועים כאלה לא יישנו בעתיד לא רק במשחקי קבוצות בוגרים ונוער, אלא בכל מגרשי הכדורגל במדינת ישראל, אסור לתת לאלימות במגרשי הכדורגל להרים את ראשה ואל לנו לתת לאלימות הפיזית להוביל אותנו להוצאת התשוקה מהכדורגל, אסור לנו להשלים עם התנהגות כזו במגרשי הכדורגל שלנו ולא משנה באיזו ליגה, יש לה השלכות קשות לאלימות במגרשים ומחוצה להם. יש לשמור על אווירה ספורטיבית בכל מגרשי הכדורגל בכל הליגות".

עוד הוסיף מר תנעמי בדבריו ואמר: "ספורט ואלימות אינם עולים בקנה אחד, החשש מהפיכתו של מגרש הכדורגל לשדה קרב צריך להדיר שינה מעיניו של כל מי שהכדורגל קרוב לליבו, אין ספק שהאלימות הפיזית היא כירסום יסוד הכדורגל בפרט והספורט הישראלי בכלל, יש לגנות אותה, לבודד אותה ולהוקיע אותה מכל המגרשים בישראל – ואנחנו מגנים. די לאלימות !".

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.