הכנה לדאבל? הפועל בגמר

מאת יובל מרון | הפועל חיפה מעפילה לגמר הגביע, לאחר דו קרב מ-11 מטרים, שטקוס הצטיין עם שלוש עצירות גדולות. קלינגר: "הפועל, מועדון גדול"

לאחר הניצחון הענק עמוק בתוספת הזמן נגד מכבי ת״א וכשפגרת הנבחרות מאחוריה, התייצבה הערב הפועל לאחד מרגעי השיא של העונה האדומה על כר הדשא באיצטדיון סמי עופר למפגש הראשון בהצגה הכפולה במסגרת חצי גמר גביע המדינה, נגד הפועל רעננה. האדומים שחורים ידעו כי ניצחון בהתמודדות יהווה צעד משמעותי בדרך להגשמת מטרת ההעפלה למשחקים האירופאיים בעונה הבאה. ניר קלינגר ביצע שינוי אחד בהרכב האדום עם הצבתו של גילי ורמוט במקומו של רוסלן ברסקי, כאשר גל אראל זכה לקרדיט בחוליית הקישור לצידם של ראדו גינסארי וריסטו מיטרבסקי.
בדקה ה-16 שטקוס רשם הצלה ענקית כאשר מנע מאבוחצירה לכבוש עם נגיחה מקרוב. בדקה ה-39 ניקוליץ׳ איתר את נמני בכדור נייח, הנגיחה של המגן עלתה מעל למסגרת. חמש דקות חלפו והפעם הייתה זו מסגרת השער שבאה לעזרתם של האדומים כאשר בעיטה של אמבולה מסף הרחבה נעצרה בעמוד. למעשה, הפועל לא סיכנה את שערה של יריבתה לאורך כל המחצית הראשונה.

בדקה ה-74 נרשם המצב הראשון במחצית השנייה, בן בסט הגיע למצב נהדר בתוך הרחבה אך הבעיטה של הקפטן חלפה מחוץ למסגרת. בדקה ה-83 ארשיד ניער מעליו בקלילות את הגנת הפועל והשאיר לאמבולה, המגן בעט מדוייק וכבר הכניע את שטקוס, למזלה של הפועל אראל הצליח להרחיק את הכדור מקו השער שניות ספורות לפניי חדירתו פנימה. בסיום הזמן החוקי התוצאה נשארה מאופסת והמשחק נכנס להארכה.

בדקה ה-107 אבוחצירה הכניס הותיר את ארשיד לבדו מול שטקוס, הקשר הצליח לחלוף על פניו של שטקוס אבל החמיץ מזווית קשה. בדקה ה-113 כדור קרן של פלקושצ׳נקו הגיע אל תורג׳מן, מלך שערי הפועל החמיץ ברשלנות מקרוב. בתום ההארכה התוצאה נותרה מאופסת וההכרעה עברה אל הנקודה הלבנה.

בבעיטות ההכרעה, הפועל חיפה הגיעה עם הגב לקיר, לאחר 5 בעיטות הפועל כבשה שלוש פעמים, רעננה יכלה לנצח כאשר את הפנדל המכריע ניגש לבעוט שמעון אבוחצירא, אבל שטקוס היה שם להשאיר את הפועל במשחק. בבעיטה הבאה דור מלול העלה את הפועל ל-4:3, ושוב שטקוס היה ענק עצר את אור דסה והעלה את הפועל לגמר!

מאמן הפועל חיפה ניר קלינגר אמר בסיום: "בגביע צריך לעלות ולעבור שלב. מחצית ראשונה לא היינו טובים, בחצי השני שינינו קצת דברים ועדיין זה לא היה מספיק טוב, תורג'מן הגיע למצב אבל זה מעט מידי. במעמדים כאלה יש המון לחץ, רעננה סגרה טוב ושיחקה על מתפרצות. בחצי השני עברנו לשלושה בלמים ושלטנו. בסופו של דבר יש לנו שוער מעולה, שאני מקווה שיביא לנו גם את הגביע. אני מקווה שזו העונה שלנו. עכשיו כבר חושבים על יום רביעי. על הנבחרת יש עוד חודש עד שידונו, ככה שיש לנו ראש נקי מזה. אם ירצו אני אגיע לנבחרת, אם לא יש לי בית, אני נמצא במועדון גדול, היו פה עשרת אלפים אוהדים היום של הפועל חיפה וזה בהחלט כמות של מועדון גדול שמגיע לו תואר."

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, ריסטו מיטרבסקי, גל אראל(113, רוסלן ברסקי), ראדו גינסארי(102, יוסיפ איבנצ׳יץ׳), גילי ורמוט(72, מקסים פלקושצ׳נקו), עדן בן בסט ואלון תורג׳מן.

צילומים: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.