הנמכת ציפיות - עונת הבראה

מאת רובי לוי | מכבי חיפה נמצאת בסחרור של 7 שנים, חילופי מאמנים, שחקנים, מנהלים, ומה לא? הגיע הזמן לייצר יציבות ולהנמיך ציפיות. עונת הבראה -טור דעה 

כ-70 שחקנים, 7 מאמנים, 2 מנהלים מקצועיים, מנכ"ל, מנהל קבוצה ואם תרצו גם כרוז, זה היבול של מכבי חיפה בשבע השנים האחרונות. מהפכות על מהפכות, שינויים על שינויים ובעיקר חוסר יציבות אחד שלם. מאז לכתו מהקבוצה של אלישע לוי, לא היה מאמן שהחזיק מעמד במכבי חיפה שתי עונות מלאות, יתרה מזאת, היחיד שסיים עונה היה אריק בנאדו שהובא במקום ראובן עטר בעונת 2012. כמעט ולא היה יום אחד של שקט במועדון, אפילו אתמול לאחר הניצחון, נושא הדיון הוא, הבעיטה של פרד רוטן לעבר דמארי, היה או לא היה.
צילום: האתר הרשמי.
אם מסתכלים על ה-7 שנים הללו ניתן לראות שנעשו המון שינויים על מנת להחזיר את הקבוצה לימייה הטובים. ניקוי אורוות, שילוב שחקני נוער, הבאת ליגיונרים, הגדלת תקציב, מנהל מקצועי ומה לא? כל עונה חדשה הביאה עמה ציפיות אין קץ. רצים לכל התארים, 20 אלף מנויים מחלקת מדיה ושיווק לעילא ולעילא, הכל אירופה פרט לקבוצה. הגיע הזמן להרגיע ולייצר מעט יציבות ברכבת ההרים המטורפת הזאת שנעה מסחרור לסחרור, מלופ ללופ. הגיע הזמן להנמיך ציפיות, לוותר על הצהרות, ולייצר מעט יציבות. כן, גם במחיר של פגיעה אנושה במכירת מנויים וגם במחיר של הקטנת התקציב. לא מתקבל על הדעת שכל שחקן שלובש את הירוק שוכח לשחק כדורגל, סיר הלחץ המבעבע והמנופח מציפיות והצהרות בתחילת כל עונה מחלחל לשחקנים והתוצאה חוסר ביטחון, איבוד עשתונות ומה לא.
צילום: חגית אברהם.
אי אפשר לשכוח, רק לפני שלוש שנים המועדון עבר מהפך ניהולי, הן מקצועי והן שיווקי, לצערנו השיטה עדיין לא עובדת או יש לומר עדיין לא קיימת. ריבוי השינויים רק פוגעים ביכולת לייצר שיטה. בניגוד לקבוצות כמו הפועל ב"ש, מכבי ת"א או אפילו בית"ר י-ם, שם השיטה דופקת ושחקנים פשוט נכנסים לרוטינה. ברור לכולם, שאם בעונה הבאה נראה את קהת לובש את האדום של ב"ש או את גרשון לובש את הצהוב של ת"א נגלה שחקנים אחרים, זה לא בגלל שהם יזכרו כיצד לשחק, זה יקרה הרבה בזכות העובדה שסיר הלחץ שם לא מבעבע, הרכבת נוסעת לאט ואין סחרורים.
צילום: חגית אברהם.
יעקב שחר צריך לדאוג כבר היום להשאיר בקבוצה את מו אלאך, פרד רוטן והצוות הקיים. ברור שחייבים להיות שינויים פרסונליים בסגל, אין ספק, אבל מספיק עם המהפכות והשחרורים המסיביים. גם כינוס מסיבת עיתונאים בקיץ שתצהיר, אנחנו לא מצהירים כלום! לא אליפות, לא גביע ולא כל התארים, מבחינתי שיקראו לזה עונה הבראה, הנמכת ציפיות ולנסות לייצב את המערכת הבלתי רגועה בעליל.

3 תגובות:

  1. יעקב שחר לך הביתה כבר !!!!!!!

    השבמחק
  2. תבינו טיפשים! בלי שחר אין מכבי חיפה!! שחר המלך!

    השבמחק

מופעל על ידי Blogger.