עשוייה מברזל

מאת יובל מרון | העונה המטורפת של הפועל נמשכה, אצילי(46) ובלקמן(81) הובילו את הצהובים ליתרון מבטיח, בן בסט(88,90) איזן עם צמד מדהים. קלינגר: "האמנתי לאורך כל הדרך" 

במסגרת המחזור הראשון של הסיבוב השני בפלייאוף העליון, אירחה הערב הפועל את מכבי תל אביב. כזכור, המפגש הקודם בין השתיים הסתיים בדרמה אדירה כאשר עמוק בתוספת הזמן חיים מגרלשווילי השתיק את האיצטדיון הצהוב בנתניה והעניק ניצחון אדיר להפועל. למעשה אותו ניצחון דרמטי היה היחיד אותו הצליחה לרשום הפועל במסגרת הפלייאוף.
צילום: חגית אברהם.
על מנת לעשות צעד משמעותי אל עבר הגשמת יעד ההעפלה למשחקים האירופאיים בעונה הבאה, חניכיו של ניר קלינגר היו זקוקים לניצחון בקרב המסקרן. מאמן האדומים ביצע שני שינויים בהרכב כאשר ריקי מיטרבסקי ויוסיפ איבנצ׳יץ׳ הוצבו ברשימה הפותחת במקומם של רסמוס סויסטאד ואלון תורג׳מן. טרם המשחק ערך המועדון טקס הוקרה מרגש לשחקני העבר האדומים אשר נטלו חלק בזכיותיה האחרונות של הפועל בגביע המדינה.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-8 קרן של ורמוט נחתה על ראשו של בן בסט שנגח מקרוב, לחוסר מזלו של הקפטן האדום ריקן היה במקום והרחיק את הכדור מקו השער. המחצית הראשונה הייתה מלווה באיבודי כדור רבים מצד האדומים שחורים וללא מצבים ממשיים בשתי הרחבות.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-46 תאמאש משך בחולצתו של שוינפלד בתוך הרחבה, אצילי ניגש אל הנקודה הלבנה וקבע 1-0. ארבע דקות חלפו ושוינפלד כמעט והכפיל את התוצאה עם בעיטה מסף הרחבה שחלפה בסמוך לקורת שערו של שטקוס. בדקה ה-64 אצילי ניסה את מזלו מכ-25 מ׳, שטקוס הדף היטב. בדקה ה-77 אראל הניח כדור מדוד על מצחו של תורג׳מן, מלך שערי הקבוצה נגח החוצה ממצב קורץ.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-81 מתפרצת של מכבי תל אביב הסתיימה בשער שני, שוינפלד הותיר את בלקמן לבדו מול שטקוס, החלוץ לא התבלבל וגלגל פנימה, 2-0. בדקה ה-88 בן בסט הפיח תקווה כאשר צימק את התוצאה עם בעיטה מדוייקת מתוך הרחבה. בדקה ה-90 שוינפלד הורחק לאחר שספג כרטיס צהוב שני. מדהים! עמוק בתוך תוספת הזמן פלקושצ׳נקו הרים כדור אל בן בסט, הקפטן נגח במדוייק פנימה וקבע 2-2 דרמטי בסמי עופר. בסיום, כהרגלה בקודש לאורך העונה ובאמצעות שער דרמטי, הפועל נפרדת בחלוקת נקודת שווה עם קבוצת המיליונים של מיץ׳ גולדהאר.

ניר קלינגר מאמן הפועל חיפה אמר בסיום המשחק: "האמנתי בנו לכל אורך הדרך למרות שהחלטות השופט היו נגדנו. השחקנים לא ויתרו עד השנייה האחרונה, למרות שלא נראינו טוב יש לנו אופי של ווינרים. זה הכדורגל, לפניי שבועיים בטרנר הוא היה לרעתנו ועכשיו הוא לטובתינו. עדן הוא הלב והנשמה של הקבוצה, הוא נכנס בכוח מתפרץ אדיר וכבש שער יפה. עוזר המאמן של מכבי תל אביב קילל אותי בספרדית, הוא היה צריך להיות מורחק על מה שהוא עשה. אנחנו משחקים כדורגל בשביל לשמוח ולחגוג והוא צריך לדעת לקבל גם רגעים כאלו."

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, ריקי מיטרבסקי(69, ראדו גינסארי), גל אראל, מקסים פלקושצ׳נקו, גילי ורמוט(84, מאמון קשוע), עדן בן בסט ויוסיפ איבנצ׳יץ׳(58, אלון תורג׳מן)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.