כתם כתום

מאת יובל מרון | צ׳יבוטה(7), וצמד של גורדנה(13,42) הנחילו הפסד לאדומים, חלום האליפות התרחק, תאמאש ספג כרטיס אדום

יומיים לאחר שהעפילה לגמר גביע המדינה וסימנה וי ענק נוסף לעונה המדהימה אותה היא חווה, הפועל רשמה הפסד חשוב בהמשך מאבקי הצמרת כאשר התארחה הערב באיצטדיון המושבה למפגש נגד הקבוצה ״מהשכונה״ בני יהודה. האדומים שחורים ידעו שניצחון בהתמודדות יבסס את מקומם במקום השלישי על חשבונה של מכבי תל אביב. בנוסף, בעקבות המפגש בין האלופה הפועל באר שבע לבית״ר ירושלים, שלוש נקודות אדומות יצמקו את הפער מהצמרת הגבוהה. עקב עומס המשחקים, קלינגר ביצע ארבעה שינויים בהרכב כאשר סוסיטאד, איבנצ׳יץ, ברסקי ומגרלשווילי פתחו במקומם של מיטרבסקי, תורג׳מן, ורמוט ושיימן.

בדקה ה-4 בני יהודה כמעט ועלתה ליתרון מוקדם, מתפרצת נהדרת בהובלתו של חוזז הסתיימה בהחמצה גדולה של ולאסקיס שבעט החוצה ממרכז הרחבה. שלוש דקות חלפו ואיבוד כדור שלומיאלי של בן בסט הוביל להתקפת מעבר נוספת של הכתומים, בסיומה צ׳יבוטה כבש מקרוב וקבע 1-0. בדקה ה-13 חוזז עבר בקלילות את מגרלשווילי ומסר במדוייק לגורדנה שגלגל פנימה מול שער ריק, 2-0 מדהים לבני יהודה. בדקה ה-27 אראל ניסה את מזלו עם בעיטה מחוץ לרחבה, הכדור חלף בסמוך לקורה. דקה לאחר מכן בעיטה של ברסקי נעצרה היטב ע״י זובאס. בדקה ה-42 גורדנה שילש את התוצאה מהנקודה הלבנה.
צילום: יובל מרון
בדקה ה-53 צ׳יבוטה הותיר את ולאסקיס לבדו מול שער ריק, החלוץ הליטאי רשם את אחת מהחמצות העונה. שבע דקות חלפו וזובאס מנע מתורג׳מן לצמק את התוצאה. בדקה ה-67 תאמאש הורחק לאחר שספג כרטיס צהוב שני. בדקה ה-87 בעיטה נהדרת של חוזז נעצרה רק בעמוד שערו של שטקוס.

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול(57, אלון תורג׳מן), רסמוס סויסטאד, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, חיים מגרלשווילי, רוסלן ברסקי, גל אראל, ראדו גינסארי(74, סער פדידה), עדן בן בסט(57, גילי ורמוט), ויוסיפ איבנצ׳יץ

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.