לא רוצים לנצח

מאת רובי לוי | גם החלפת המאמנים לא עזרה למכבי חיפה להשיג ניצחון. מכבי חיפה עם נתי כהן על הקווים רושמת הפסד להפועל ירושלים. נתי כהן: "הייתי פה ליומיים ואני זז."

הפסד מתסכל למכבי חיפה שלא הצליחה לנצל יכולת רעה של הפועל ירושלים. הירוקים הציגו משחק טוב ואף הובילו ב-3 נק' 36 שנ' לסיום המשחק, אלא שחקניו של נתי כהן המאמן הזמני של מכבי, לא אבדו בלחץ ורשמו הפסד 71:68. הירוקים לא הצליחו לנצל את ההפסד של עירוני נהריה מול גלבוע גליל. כאמור נתי כהן עוזר המאמן, עמד על הקווים וניהל את המשחק של מכבי. רג'י באקנר היה הבולט בשורות מכבי חיפה עם 18 נק'. מכבי שקועה עמוק במקום האחרון 33 נק' כאשר מעליה עירוני נהריה עם 35 נק'. במחזור הבא הירוקים יוצאים למשחק חוץ באילת, עירוני נהריה תארח את בני הרצליה.
צילום: מנהלת הליגה.
מכבי חיפה פתחה בחמישייה עם הובר, גאסקינס, גרהאם, בלייזר ובאקנר.

את הרבע הראשון הירוקים פתחו טוב ואודות לסלים של הובר ואסקינס עלו ל-8:2, בהמשך האורחת מירושלים נכנסה למשחק הפכה את התוצאה ל-17:14, וורקמן קלע את הסל האחרון ברבע שהוריד את מכבי ביתרון נקודה, 20:19. גם הרבע השני החל צמוד, הפועל ירושלים פתחה פער קטן אבל הירוקים הגיבו בריצת 10:0 בדרך ליתרון 34:31 במחצית.

מכבי פתחה את המחצית השנייה מצוין ועם שלשות של בלייזר וגאסקינס על ל-42:31, הפועל ירושלים לא ויתרה ומקבץ שלשות של דייסון הירושלמי השווה את המשחק ל-46:46, בסיום הרבע השלישי הלוח הראה 50:50. הרבע האחרון המשיך צמוד, היתרון עבר מקבוצה אחת לשנייה, הפועל הובילה בשלוש, סל חשוב של באקנר השווה את התוצאה.

50 שניות לסיום מכבי הובילה 68:65, הפועל ירושלים הקטינה לנקודה כשנותרו 30 שנ' לסיום. מכבי לא הצליחה לייצר סל, ובלייזר איבד כדור, הפועל ירושלים הלכה על הקו, דייסון קלע 2 נק' והעלה את הפועל ירושלים ליתרון 69:68. מכבי הלכה להתקפה אחרונה 16 שנ' לסיום, גאסקינס התבלבל עם הכדור, מסר לברנדווין שאיבד, הלפרין חטף, קלע והגדיל להפרש 3, שנותרה שנייה אחרונה על הלוח. מכבי לא הצליחה לייצר מצב קליעה ורושמת הפסד נוסף, 71:68.

המאמן הזמני נתי כהן אמר בסיום: "הפסדנו על דברים קטנים. בסוף עשינו כמה טעויות שבגללם הפסדנו. כשהובלנו השחקנים היו בלחץ זה דברים שקרו לנו העונה, אם היה לנו ביטחון ובגרות אולי היינו מצליחים לשמור על ההפרש. זה סימפטום של חוסר ביטחון שמשקף את העונה. בסופו של דבר ירושלים זה קבוצה שלא בליגה שלנו אבל היינו צריכים לנצח אותם היו לנו הזדמנות לנצח אבל אני לא בא לטענות באף אחד. אני באתי בגלל שעופר רצה, כאב לי מאוד לאמן פה היום, אמרתי להנהלה שאני פה עד למשחק הזה, הייתי פה ליומיים ואני זז."

קלעים מובילים במכבי חיפה: באקנר 18 נק', גאסקינס 15 נק', בלייזר 7 נק', וורקמן, רודריגז וגרהאם 6 נק' כ"א.
צילום: מנהלת הליגה.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.