עיכוב בטיסה: תיקו להפועל


מאת יובל מרון | 1:1 להפועל בקרב על אירופה, קפילוטו כבש לאדומים(40), קוגבנייה איזן(47), קלינגר: "גאה בשחקנים על הגישה"

במסגרת המחזור השלישי בפלייאוף העליון, אירחה הערב הפועל את הקבוצה מעיר היהלומים הדולקת בעקבותיה, מכבי נתניה. בעקבות ההפסד לבני יהודה ביום רביעי, המשחק קיבל ערך מוסף שכן ניצחון אדום בהתמודדות יקרב משמעותית את הפועל להבטחת הכרטיס לאירופה בעונה הבאה. מן העבר השני, הפסד לקבוצתו של סלובודאן דראפיץ׳ יחזיר את הצהובים שחורים למאבק על המקום הרביעי. קלינגר בחר להציב חוליית קישור התקפית למדי הכללה את ראדו גינסארי ומקסים פלקושצ׳נקו לצידו של רסמוס סויסטאד.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-6 תורג׳מן בעט מזווית קשה, הכדור פספס את המסגרת. ארבע דקות חלפו וורמוט ניצל טעות של גלזר ודהר לתוך הרחבה, הקשר ניער מעליו את גולדנברג ובעט אך החמיץ בסנטימטרים את המסגרת. בדקה ה-29 סבע מצא את כחלון בכדור גאוני, שטקוס עצר את המגן באחד על אחד. דקה מאוחר יותר שיימן הרים נהדר אל גינסארי שבעט חלש לידיו של עמוס מקרוב. בדקה ה-40 כדור נייח מדוייק של ורמוט נחת על ראשו של קפילוטו שנגח בעוצמה פנימה, 1-0 הפועל.בדקה ה-47 השוויון הגיע, סבע הותיר את קוגבנייה לבדו מול שטקוס, המחליף גלגל לקורה ופנימה, 1-1. בדקה ה-53 פלקושצ׳נקו ירה כדור וולה מחוץ לרחבה, הבעיטה של הקשר עלתה במעט מעל המשקוף. בדקה ה-88 שמואל שיימן הורחק לאחר שספג כרטיס צהוב שני. בסיום, לאחר ירידה ביכולת של הפועל במחצית השנייה, שתי הקבוצות נפרדות בחלוקת נקודות שווה.
צילום: חגית אברהם.
מאמן הפועל חיפה ניר קלינגר אמר בסיום: "האדום של שמואל הגיע לאחר צהוב ראשון שלא הגיע לו בשום פנים ואופן. אני מאוד גאה בשחקנים על הגישה, המחצית הראשונה הייתה אחת הטובות שלנו העונה והשחקנים הגיבו יפה לאחר ההפסד בבני יהודה. הגענו להרבה מצבים במחצית הראשונה ולא ניצלנו אותם. במחצית השנייה איבדנו את הריכוז והשגיאה בשער עלתה לנו באיבוד שתי נקודות. עומס המשחקים השבוע הקשה עלינו ואנחנו יכולים להיות מרוצים מהמטרות שהשגנו. הרגשתי שהשחקנים היו מתוחים ולכן לא תירגלתי הרכב, ניתחתי את המשחק של נתניה נגד מכבי תל אביב היום בבוקר ופעלתי בהתאם. אין משחקים קלים בפלייאוף העליון וכל אחת יכולה לנצח את השנייה." 
צילום: חגית אברהם.
הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, ריקי מיטרבסקי, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, רסמוס סויסטאד(77, גל אראל), מקסים פלקושצ׳נקו, ראדו גינסארי(71, רוסלן ברסקי), גילי ורמוט(71, יוסיפ איבנצ׳יץ׳), עדן בן בסט ואלון תורג׳מן

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.