בגודל טבעי

מאת אבירן אסולין |  הירוקים חזרו לסורם ורשמו הפסד ביתי 2-1 לקרית שמונה. דוידוב (40) ותוצר מחלקת הנוער הירוקה איסמעיל ריאן (71)  כבשו והחזירו את מכבי למימדיה הטבעיים. אופיר מזרחי רק צימק (88). רוטן על עתידו: "שבוע הבא נדע מה קורה"

אחרי שרשמה בשבוע שעבר לראשונה העונה שני נצחונות רצופים והבטיחה את ההישארות באופן רשמי, מכבי חיפה חזרה הערב (שבת) לאותה היכולת, ובעיקר לתוצאות שאנחנו מכירים ממנה כל כך טוב בשנים האחרונות. פרד רוטן עלה עם הרכב זהה לזה שגבר על מכבי פתח תקווה, כשרז מאיר המשיך לקבל את הקרדיט בצד ימין ואילו רמי גרשון תופקד שוב באגף השמאלי. למרות שנראו לא רע בחלקים מהמשחק, הירוקים שוב ירדו מנוצחים לקול שריקות בוז צורמות מיושבי סמי עופר והוכיחו ששוב, כמו בכל קיץ בשנים האחרונות, דרוש חריש עמוק בקיץ.
צילום: חגית אברהם.
רועי ריינשרייבר הוציא את המשחק  לעיניי 8,211 צופים שקיוו לראות לפחות כדורגל טוב אחרי הבטחת ההישארות. מכבי פתחה את המשחק בלחץ על שערה של האורחת מקרית שמונה, אבל לא השכילה לכבוש. בדקה ה-13 רועי קהת היה רחוק רק סנטימטרים ממועמד וודאי לשער העונה אבל המספרת שלו עלתה במעט מעל השער של זועבי. חמש דקות חלפו ורוקאביצה היה צריך לכבוש אבל מעד ברגע האחרון. מכבי המשיכה לשלוט בנעשה על הדשא כשהפעם היה תורו של אלברמן לטווח מרחוק אבל הכדור שלו עלה מעל השער. דקה 31 גם קרית שמונה הגיעה למשחק אבל דוס סנטוס עצר את הניסיון של האורחת. על סף המחצית שלומי אזולאי ניסה לכבוש מרחוק ומצא את זועבי מוכן. דקה עברה וקרית שמונה עלתה ליתרון אחרי שעידו דוידוב דחק רוחב מקרוב וכבש בניגוד גמור למתרחש על הדשא. מכבי ניסתה למצוא את השיוון וכדור חופשי של שלומי אזולאי מצא את הראש של קוסטדינוב, אבל זה לא דייק והכדור טייל לו החוצה. מכבי יורדת למחצית בפיגור לקול שריקות בוז צורמות מ-8,211 הצופים שהטריחו את עצמם.
צילום: חגית אברהם.
עשר דקות בתוך המחצית השנייה וקוסטדינוב היה קרוב מאוד להשוות אחרי שהכדור כבר עבר את זועבי אבל קויאר היה שם ומנע שער בטוח מהקשר הבולגרי. דקה חלפה ורוקאביצה נבלם מצוין על ידי זועבי, פתיחה טובה של הירוקים לחצי השני. מכבי המשיכה לתת את הטון, רוקאביצה העביר רוחב וקהת סחט מזועבי עצירה גדולה שהשאירה את התוצאה בעינה. בדיוק כמו במחצית הראשונה, דווקא אחרי דקות טובות מכבי ספגה. תוצר מחלקת הנוער של מכבי, איסמעיל ריאן נשלח לבד מול לויטה לא התבלבל וקבע 2-0 לכחולים מהצפון הרחוק. לקראת הסיום לויטה מנע מאקס הירוקים לדפוק עוד מסמר בארון המתפורר ששמו מכבי חיפה. בדקה ה-88 אופיר מזרחי צימק אחרי וולה מצוין מתוך הרחבה. עמוק בתוספת הזמן קאיו היה חייב לכבוש אבל שלח את הכדור לשמיים.
צילום:חגית אברהם.
מאמן מכבי חיפה פרד רוטן אמר בסיום המשחק: "אני חייב לומר שבמחצית השנייה היינו טובים יותר, הגענו להמון מצבים ואם היינו כובשים מוקדם יותר זה היה עזור לנו והיינו יכולים לנצח, לצערי זה לא קרה. פרסום ההרכב יום לפני לא עזר לק"ש לנצח את המשחק. במחצית השנייה שנינו את כל ההרכב, יצרנו המון מצבים. האפשרות שאשאר במכבי חיפה קיימת, אני אופטימי ובשבוע הבא נראה."
צילום: חגית אברהם.
מכבי חיפה: לויטה, מאיר, גרשון (מאבוקה, 76) ריינן, דוס סנטוס, אלברמן ( אופיר מזרחי, 66) קוסטדינוב, אזולאי (קאיו, 76) קהת, סלליך ורוקאביצה.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.