נגיעה מהיסטוריה - תיקו אכזרי להפועל

מאת יובל מרון | שער שיוויון עמוק בתוספת הזמן מונע מהפועל לעשות היסטוריה ולהיות הקבוצה הראשונה שמנצחת בטוטו טרנר, בסיום 2:2. קלינגר: "כועס שלא כבשנו את השלישי והרביעי" 

משחק מסקרן בין קבוצות הפועל אשר משתתפות בפלייאוף העליון נערך הערב באיצטדיון טוטו טרנר, כאשר אלופת המדינה הפועל באר שבע אירחה את הסינדרלה האדומה של ניר קלינגר. על אף המאזן הביתי המדהים בו מחזיקים חניכיו של ברק בכר, הפועל עלתה אל כר הדשא במבצר הדרומי על מנת לרשום שלוש נקודות חשובות בקרב הצמרת. הפועל נאלצה לפתוח בהרכב ללא שמואל שיימן, גל אראל וניסו קפילוטו המורחקים, את מקומם באחד עשר איישו חיים מגרלשווילי, רסמוס סויסטאד וריסטו מיטרבסקי.

הפועל נכנסה היטב למשחק והצליחה לייצר מצבי הבקעה טובים, בן בסט ניסה את מזלו עם מספר בעיטות לא מדוייקות. בדקה ה-29 הפועל הוכיחה שוב את איכותה בהתקפות המעבר, גינסארי התנהל עם הכדור ומסר לורמוט, הקשר הרים במדוייק אל תורג׳מן, מלך שערי הקבוצה לא התקשה והרשית מקרוב, 1-0 ענק להפועל.

בדקה ה-47 אוגו בעט מחוץ לרחבה, שטקוס קלט היטב. דקותיים חלפו ואלחמיד הכשיל את בן בסט ברחבה, הקפטן ניגש אל הנקודה הלבנה והכניע את חיימוב, 2-0 מדהים להפועל בטרנר. בדקה ה-55 אלחמיד הרים במדוייק אל ראשו של וואקמה, הנגיחה של הניגרי חלפה בסמוך לקורה. חמש דקות חלפו והלחץ הביתי נמשך, תאמאש בתיקול אדיר מנע משהר לצמק את התוצאה עם בעיטה מקו השער. בדקה ה-79 אלחמיד מצא את אוגו שנגח פנימה, 2-1. בדקה ה-88 קרן מדוייקת של ביטון נחתה היישר על ראשו של שהר, הנגיחה של החלוץ נעצרה רק בקורה. בדקה ה-90 חיימוב בהצלה גדולה מנע מברסקי לכבוש את השלישי. שניות ספורות לסיום המשחק כאשר נדמה היה כי הפועל תשבור את הרצף המדהים בטרנר, קרן של ביטון חוללה מהומה ברחבה שהסתיימה ברשת, 2-2 דרמטי.

ניר קלינגר מאמן האדומים אמר בסיום: "זה מתסכל, אני מאוד כועס, במקום לספוג את השיוויון היינו צריכים לכבוש לפני את השלישי והרביעי, קשה לי עם זה. הצלחנו להביך את באר שבע בטרנר היום ואני לא חושב שיש קבוצה שעשתה את זה. גם אחרי השער המצמק של באר שבע, עשיתי חילןף כדי להכריע את המשחק, ראיתי שהם מפקירים את ההגנה, הכנסתי את עידן גולן שפספס הזדמנות, אבל הוא צעיר והוא עוד ילמד.  זה ספורט ואני בטוח שזה היה מעניין לקהל אבל אנחנו הולכים מאוכזבים. יכולנו לחזור למאבק האליפות, יש לנו קבוצה מופלאה."

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ריסטו מיטרבסקי, חיים מגרלשווילי, רסמוס סויסטאד, מקסים פלקושצ׳נקו(84, עידן גולן), ראדו גינסארי, גילי ורמוט(77, רוסלן ברסקי), עדן בן בסט ואלון תורג׳מן(90, ענר שכטר).


אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.