נקודת שבירה - הפועל ירדה ליגה

מאת חגית אברהם | ירידת ליגה והפסד אכזרי להפועל חיפה שעשתה קאמבק מרשים ברבע האחרון, הכדור האחרון במשחק היה של הפועל 11 שנ' לסיום,ניב משגב ואוראל לב שהצטיין לא עמדו בלחץ החטיאו ועפולה מנצחת בנקודה, 80:79 

הפועל חיפה מסיימת את דרכה בליגה הלאומית, ולאחר שתי עונות בליגה שנייה, יורדת קבוצת האוהדים לליגה הארצית. האדומים אירחו הערב את הפועל עפולה בידיעה שניצחון משאיר אותם בליגה, אבל חניכיו של איתי לוי לא הצליחו להתגבר על הלחץ, הציגו משחק חלש ורשמו הפסד 80:79, ששולח אותם לליגה הארצית. הפועל הצליחה לעשות קאמבק מרשים ברבע האחרון זאת למרות פיגור 16 ברבע השלישי. שחקני הפועל הצליחו להגיע להתקפה אחרונה במשחק כשהם בפיגור נקודה בלבד, 11 שניות לסיום, ניב משגב ואוראל לב שהיה פשוט מעולה ברבע האחרון החטיאו והפועל יורדת ליגה על חודה של נקודה. 26 נקודות של אוראל לב לא עזרו להפועל, שקיבלה ערב חלש מאוד מרומרו שקלע רק נקודה אחת מתוך האחד עשר שלו במחצית השנייה. דניאל קופרברג ששייך למכבי חיפה ועוזר להפועל עפולה קלע 19 עבור קבוצתו, ואם מישהו בחיפה פנטז על דרבי בעונה הבאה, זה הכי קרוב לדרבי שהיה או יהיה בשנה הקרובה.

בהפועל עוד קיוו לשמוע שהוד השרון מועדת מול קריית מוצקין, שהפסד שלה (הוד"ש) היה משאיר את הפועל בליגה בכל מקרה. הפועל שפתחה העונה טוב יחד עם המאמן שרון אברהמי, בכלל פינטזה העונה על מקום בפלייאוף, אבל החלפת ארבעה מאמנים ושני זרים שלחו אותם למאבקי התחתית שבסיומן כאמור, הם חוזרים לליגה הארצית לאחר שנתיים בלאומית. יואב כץ ודורון אוסידון שהגיעו לתמוך זכו לקריאות גנאי מחלקים בקבל האדום. מאות מאוהדי הפועל הגיעו הערב לתמוך בקבוצתם וחזרו הביתה עצובים. בסיום המשחק פרץ בבכי מאמן הפועל איתי לוי, שזכה לחיבוק ועידוד מאוהדי הפועל שנשארו לעודד את הקבוצה.
את הרבע הראשון הפועל פתחה רע מאוד, האדומים הציגו הגנה חלשה עפולה הענישה וירדה ביתרון 32:18 בסיום הרבע. ברבע השני ניסו חניכיו של איתי לוי לנגוס בפער וכ-4 דק לסיום המחצית הפער צומק ל-6 בלבד, 37:31. עד לסיום המחצית עפולה הגדילה ל-8 וירדה ביתרון 47:39. רומרו עם 11 נק' ומשגב עם 10 נק', בלטו בהפועל במחצית הראשונה.

את הרבע השלישי הפועל שוב פתחה רע ו6 דק' לסיום הרבע, היא מצאה עצמה בפיגור 11, 55:44. כ-2 דק' לסיום הרבע זה כבר היה נראה הולך ומתרחק מהפועל שפיגרה כבר ב-16 נק', עד סיום הרבע הפועל חיפה ניסתה למזער וירדה בפיגור 11, 64:53. הפועל עלתה חזק לרבע הרביעי, ו-5 דק לסיומו, שתי שלשות של אוראל לב צימקו את הפעור ל-4 בלבד, 74:70. כשהלוח הראה 2:32 לסיום המשחק, קלע ניב משגב את הסל שהחזיר את הפועל למשחק וקבע שיוויון 77. דקה לסיום עפולה עלתה ליתרון 80:77. שתי קליעות של ניב משגב הורידו לנקדה בלבד. הפועל זכתה בכדור אחרון במשחק שהשעון הראה 11 שניות לסיום והיא בפיגור נקודה, הפועל הלכה במהלך האחרון לניב משגב שהחטיא, הכדור החוזר הגיע לאוראל לב שניסה החטיא, ושלח את עפולה לחגוג ניצחון ואת הפועל לליגה הארצית. 

צילומים: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.